آرایش چشم

آموزش گریم

آرایش چشم ها

آموزش گریم

آرایش چشم ها

آرایش چشم های دور از هم

لبه داخلی ابرو را باید به هم نزدیک کرده و تاج ابرو را بلند طراحی کنید. بعد از زدن فون زمینه و رتوش دور چشم و متعادل کردن آن، گوشه داخلی چشم از سایه های تیره مثل بنفش ، ابی تیره، دودی، قهوه ای، سبز تیره زده و به طرف زیر ابرو محو کنید. در چشم های دور ازهم، محدوده سایه چشم و خط چشم از گوشه خارجی زیر کشیده نشود. زیر چشم ها راهم، از سایه روی پلک بزنید.

خط چشمها را از گوشه داخلی تا گوشه خارجی چشم بکشید و زیاد ادامه ندهید. رژلب و رژگونه را هماهنگ با آرایش انتخاب کرده و استفاده نمایید.

آرایش چشم های نزدیک به هم

لبه داخلی ابرو را بیش تر برداشته و در جهت شقیقه طراحی کنید. بعد از آماده کردن و زیر سازی سایه، از سایه های روشن مثل آجری، سفید، کرم، فسفری، آبی روشن، نقره ای گوشه داخلی چشم بزنید و گوشه خارجی را از رنگهای تیره تر، هماهنگ با ابتدای چشم بزنید، زیر چشم را نیز با سایه های روشن که روی پلک زدید، سایه بزنید. خط چشم را با کمی فاصله از گوشه داخلی به سمت خارج چشم بکشید. خط چشم به سمت بالا و نازک و کمی از حد معمولی کشیده تر شود.
چشم را کشیده و مژه ها ها را در گوشه بیرونی فرم دهید، برای داخل چشم از مداد استفاده کنید. رژ لب و رژ گونه هماهنگ زده شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
چه نوع آرایشی به چشم درشت می آید ؟

آرایش چشم های درشت و افتاده

پس از زیرسازی نمودن چشمها، دورتادور چشم را تیرگی بزنید، تیرگی را از گوشه چشم شروع و به طرف ابرو متمایل کنید. دقت کنید، هرچه تیرگی به طرف بالا کشیده شود، افتادگی چشم را کمتر نشان می دهد. مثلا برای روی پلک میتوانید، از رنگهای قهوه ای تیره، دودی و سبز تیره استفاده کنید و تیرگی را به سمت بالا ببرید. زیر ابرو را از رنگ کرم و بژ لستفاده کنید. در صورت نیاز بهتر است از مژه مصنوعی یک سره استفاده کرده و مژه ها را کمی بالاتر از خط انتهای چشم بچسبانید. خط چشم را با جشمان باز بکشید و جاهای خالی مانده را پر کنید. سپس خط چشم را چند شاخه ای کنید که افتادگی کمتر به نظر آید، زیر چشم را خط نکشید، در صورت ضروری بودن، خط را شاف و مستقیم بکشید. چشمها را ریمل زده و از رژلب و رژ گونه هماهنگ استفاده نمایید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
نکات گریم و آرایش چشم بدون خط چشم

آرایش چشم ریز و گود

پس از زیرسازی نمودن چشم ها، دور چشم را روشن کرده و از سایه های معمولی، روشن و براق(فسفری، آبی روشن، سبز روشن) برای دور تا دور چشم استفاده کنید. سایه روی پلک را بعد از ناحیه یک چشم، سایه تیره تر استفاده کنید و به سمت زیر ابرو محو نمایید.( رنگهای ابی تیره، سبز تیره) در صورت نیاز از مژه های دانه ای به تعداد خیلی کم بین مژه ها استفاده کنید و خط چشم را نیز از مژه ها فاصله دهید و انتهای آنرا باز بکشید.
از مداد براق و روشن داخل چشم استفاده کنید.