آشنایی با انواع عکاسی فشن

آشنایی با انواع عکاسی فشن

آشنایی با انواع عکاسی فشن به تعداد سبک لباس هایی که می پوشیم متنوع است. در ادامه راهنمای کاملی از انواع عکاسی فشن را خواهیم آورد که برای علاقه مندان راهنمای کامل و مفیدی خواهد بود. پیش از هر چیز باید بدانید که در انواع عکاسی فشن، این چگونگی لباس پوشیدن فرد است که نوع خاص عکاسی از او را تعیین می کند. هر ژانر فشن در هنگام قرار گرفتن در قاب تصویر، رویکرو خاصی خواهد داشت. ما در ادامه ژانرهای این نوع عکاسی را ذکر می کنیم و خواهیم گفت که هر ژانری به چه چیزهایی نیاز دارد.

آشنایی با انواع عکاسی فشن

انواع عکاسی فشن چیست؟

  1. فشن عالی (High Fashion)

مارک های مد روز بیشتر تبلیغ هایی را انتخاب می کنند که عکس های آن را مشتریان ثروتمند بپسندند. بیشتر آگهی های این ژانر کاملاً مفهومی و در عین سادگی زیبا هستند. در فشن عالی برای عکاسی فشن معمولاً از افراد مشهور و ستاره ها دعوت می کنند. همچنین برندهای مشهور، عکاسان ماهر و معروف را نیز استخدام می کنند که آن ها برای بازاریابی شان محتوای تصویری تولید کنند.

  1. فشن خیابانی (Street Fashion)
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آسان نکات عکاسی مدلینگ

این نوع با عنوان فشن شهری نیز شناخته می شود و درست نقطۀ مقابل فشن عالی است. این گونه از عکاسی، مدل هایی را ارائه می کند که مردم دوست دارند هر روز آن ها را بپوشند. فشن خیابانی ظاهر اسپرتی دارد و در اغلب آن ها شلوار جین و پیراهن مشاهده می شود؛ البته این به معنی آن نیست که یک تی شرت معمولی و شلوار جین فشن خیابانی محسوب شود. در عکاسی فشن خیابانی آثاری از پوشش های خرده فرهنگ ها نیز دیده می شود.

  1. فشن جایگزین (Alternative Fashion)

هر فشنی که دور از انواع متداول عکاسی مد باشد، در این دسته قرار می گیرد. شعار این فشن این است که هر چیزی که امروز در حاشیه قرار دارد، ممکن است در سال های آینده بسیار محبوب شود. برخی از این فشن ها که امروزه محبوب و پرطرفدار شده اند، هیپی، گرانج و هیپ هاپ است. این نوع از فشن معمولاً در مجله های بزرگ جایی ندارد، با وجود این عکاسی فشن می تواند کمک های بسیاری به شناخته شدنش بکند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ژست های جذاب عکاسی فشن

آشنایی با انواع عکاسی فشن

سبک های متداول عکاسی فشن چیست؟

همان طور که فشن ها متعدد هستند، انواع عکاسی فشن نیز متنوع است:

  1. سرمقالۀ فشن (Editorial)

این اصطلاح دربارۀ تصویرهایی در حوزۀ زندگی های پر زرق و برق و استفاده از مارک های مختلف فشن استفاده می شود. عکس های این گونه از فشن در واقع نوعی داستان تصویری هستند.

  1. عکاسی فشن کاتالوگ (Catalogue)

هدف اصلی این نوع از انواع عکاسی فشن، فروش لباس هاست. عکس های آن پس زمینه ای ساده دارند و رایج ترین رنگ های پس زمینه در آن ها سفید و خاکستری است. مدل ها در این عکس ها صاف می ایستند تا کل لباس قابل مشاهده باشد. ممکن است در بعضی مواقع نیز ژست هایی بگیرند که جیب یا زیپ لباس قابل مشاهده باشد.