آشنایی با ترفند های جالب عکاسی فرمالیته

ترفند های عکاسی فرمالیته

آشنایی با ترفند های جالب عکاسی فرمالیته در این مقاله گردآوری شده است پیش از آموزش با عکاسی فرمالیته و کاربردش آشنا می شویم .حتما بارها شاهد بوده اید که در مجالس عروسی کلیپ های عروسی پخش شده است. با همان ارایش و لباس عروس. اما چطور ممکن است با این سرعت یک عروس و داماد بعد از آرایشگاه به چنین مکان هایی سفر کنند و کلیپ بسازند؟ همه ی این کارهای با عکاسی فرمالیته شکل می گیرد.

ترفند های عکاسی فرمالیته

نکات و ترفند های عکاسی فرمالیته

در عکاسی با دوربین، چه به صورت فرمالیته و چه به صورت اصلی باید برخی نکات را همیشه به یاد داشته باشید. ما در این مطلب چند نکته مهم را در مورد عکاسی فرمالیته برای شما بیان خواهیم نمود. یکی از مهمترین مسائل در عکاسی، زیبایی پرتره عروس و داماد است. از این رو ما چند ترفند در مورد عکاسی بهتر پرتره به صورت فرمالیته را برای شما بیان می کنیم.

  1. استفاده از یک لنز دوربین دیگر
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب عکاسی مدلینگ مردانه

بسیاری از عکاسان خارجی می گویند، لنز دوربین برای عکاسی پرتره باید ۵۰ میلی متری باشد. این لنز دوربین ها تمام آنچه را که ما با چشم نمی توانیم ببینیم را به ما نشان می دهد. یک چشم انداز طبیعی و آشنا را در عکاسی فرمالیته تداعی می کند.

اما برای این که یک عکاسی به صورت عادی صورت گیرد، اکثرا از لنز دوربین های ۲۰۰ میلی متری یا ۸۵ میلی متری استفاده می کنند. در حالی که این لنز دوربین ها به اندازه لنزهای ۵۰ میلیمتری قادر به فشرده سازی و زیبا نمودن تصویر در عکاسی فرمالیته نیست.

عکاسی فرمالیته

  1. پیدا کردن زاویه مناسب

برای عکاسی فرمالیته از پرتره، باید ابتدا زاویه مناسب را در عکاسی شناخت و اقدام به عکس برداری نمود. این مسئله برای عکاسی از چهره ی های مختلف و عروس هایی با اندام متفاوت بسیار مهم است.

  1. استفاده از فلش خارج از دوربین

استفاده از فلش های خارج از دوربین در عکاسی فرمالیته کمک می کند تا چهره  فرد به صورت مستقیم و در ابعاد عادی تصویربرداری شود. با استفاده از فلش های خارج از دوربین ما قادر هستیم هم نور و هم سایه نور را در زیبا سازی تصویر داشته باشیم.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ترفندهای طلایی عکاسی پرتره هنری

با استفاده از این فلش در عکاسی فرمالیته پرتره شاهد برجستگی بیشتر و سایه بیشتر در تصویر خواهیم بود. از این رو می توانیم عکاسی زیباتری انجام دهیم.