جامع ترین سرفصل های رشته طراحی لباس از مقدماتی تا پیشرفته در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن با ارائه مدرک بین المللی و با حضور اساتید مجرب و حرفه ای در این زمینه….رشته طراحی لباس اگر با آموزش های مناسب انجام گیرد و سپس با تلاش هنرجویان و تمرین آن ها به داشتن یک مهارت تبدیل شود ، می تواند با وارد شدن در عرصه ی مد و لباس چه به صورت شخصی و چه به صورت کلان در عرصه ی صنعت درامد خوبی داشته باشد .

برای کسب اطلاعات در مورد دوره طراحی لباس حضوری و آنلاین از طریق واتس آپ یا تلفن های زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:

کارشناس آموزش: ۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۸

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۷

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۴۱۱۱۲۲۹

آشنایی با طراحی لباس

آشنایی با سرفصل های رشته طراحی لباس

قبل از تصمیم گیری برای انتخاب رشته طراحی لباس، حتما  این که چه واحدهای آموزشی را در این رشته باید بگذرانید، امری ضروری است. در دانشگاه های ایران علاوه بر یک سری دروس عمومی ای که برای تحصیل در این رشته باید گذرانده شود، دروس پایه ی اختصاصی، دروس اصلی طراحی لباس، دروس تخصصی و در نهایت دروس انتخابی را باید بگذرانید. نمونه هایی از واحدهایی که با گذراندن آن ها در طراحی لباس فارغ التحصیل خواهید شد از این قرار می باشند:

 • طراحی،
 • مبانی هنرهای تجسمی،
 • تاریخ هنر،
 • هنرهای سنتی،
 • تاریخ پوشاک و پارچه،
 • شناخت الیاف و پارچه،
 • چاپ و بافت پارچه،
 • کاربرد رایانه در طراحی لباس و الگو،
 • الگوسازی روی مانکن،
 • بررسی آثار طراحان لباس،
 • الگوسازی،
 • طراحی لباس کودک و نوجوان و آقایان،
 • طراحی الگو در بخش صنعت و … .
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین دانشگاه های آموزش طراحی لباس در فرانسه

با این توضیحات کوتاه شاید بتوان گفت که شما دارای مختصری آشنایی با رشته طراحی لباس شده اید. ناگفته پیداست که خلاقیت در کنار تمامی این آموزش ها بسیار اهمیت دارد .علاوه بر دانشگاه ها که دوره های بلند مدت برگزار میکنند ، آموزشگاه های طراحی لباس نیز دارای دوره های کوتاه مدت و فشرده طراحی لباس هستند.که به صورت کامل با جزئیات آموزش می دهند و هنرجویان می توانند خیلی سریع تر وارد بازار کار حرفه ای شوند و کسب درآمد کنند.

در مجموعه صنعت و معدن ، شما بدون داشتن هیچ پیش نیازی میتوانید دوره ی طرراحی لباس را بگذرانید. دانستن هنر خیاطی و نقاشی می تواند به هنرجویان کمک کند اما کلاس ها از صفر آغاز می شود و نیازی به آن ها ندارید.با آموزش های جامع می توانید به هرآنچه که از این رشته توقع دارید برسید.

دوره طراحی لباس

ترفندهای درآمدزایی در رشته ی طراحی لباس

پس از آشنایی با رشته طراحی لباس دانستن روش های درآمدزایی در این رشته هم خالی از لطف نیست. بسته به علاقه ی فارغ التحصلان این رشته، آن ها هم می توانند وارد عرصه ی معلمی شده، امور هنری را به علاقه مندان آموزش بدهند و هم می توانند در عرصه ی طراحی مد و لباس فعالیت کنند. کار در زمینه طراحی لباس به صورت شخصی با داشتن مزون لباس و یا طراحی لباس برای دوخت لباس های مختلف برای واحدهای صنعت پوشاک نیز برای همه ی فارغ التحصیلان رشته طراحی لباس مهیاست.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین دوره آموزش طراحی لباس با ارائه مدرک بین المللی

فارغ التحصیلان می توانند با ارائه ی نمونه کارهای قوی خود به مدیران صنایع پوشاک و فروشگاه ها وارد بازار کار شوند، همچنین می توانند از طریق سایت هایی که به فروش طراحی لباس می پردازند، طرح های خود را در این وب سایت ها عرضه کرده، به فروش برسانند. راه دیگری که پیش روی فارغ التحصیلان طراحی لباس قرار دارد تبلیغات می باشد، طراحان لباس می توانند طراحی لباس هایی که در رابطه با مناسبت های ویژه مثل طراحی لباس عروس، لباس شب، لباس های فرم مدرسه، دانشگاه و کارمندی انجام داده اند را با تبلیغات از طریق وبلاگ، صفحات اجتماعی، پیامرسان های مختلف در فضای مجازی در معرض نمایش قرار داده، مشتریان خودشان را پیدا کنند.

پس بعد از آشنایی با طراحی لباس و فراگیری آن به صورت دانشگاهی و یا آموزشگاهی می توان با داشتن خلاقیت و پشتکار در زمینه های مختلف مرتبط با این رشته به فعالیت درآمدزا مشغول شد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزشگاه طراحی لباس آقایان و بانوان

 

 

سرفصل های طراحی لباس

ثبت نام در دوره طراحی لباس

اگر می خواهید رشته طراحی لباس را به صورت حرفه ای ادامه دهید ،

اگر به کسب درآمد از رشته طراح لباس فکر کرده اید ، اگر به دنبال دوره های کوتاه مدت برای جذب در بازار کار هستید و یا قصد ادامه کار حرفه ای در خارج از کشور را دارید ،

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه قبل از ثبت نام شما میتوانید از طریق واتس اپ و یا شماره های سایت با کارشناسان دپارتمان طراحی لباس در ارتباط باشید.

با آرزوی موفقیت.