آموزش آرایش صورت دخترانه و ظریف

آرایش صورت دخترانه و ظریف

آرایش صورت دخترانه و ظریف نوعی آرایش ملایم و مختصر می‌باشد که کاربرد آن غالبا به صورت روزانه بوده و بیشتر مناسب دانشگاه و محل کار است. بنابراین، اگر برای رفتن به جایی عجله داشته باشید و هدفتان تعریف زیبایی در سادگی باشد، قادر خواهید بود صورتتان را در عرض ۱۵ دقیقه آرایش کنید!

لوازم مورد نیاز برای آرایش صورت دخترانه

  • کرم مرطوب‌کننده
  • پرایمر
  • کرم مرطوب‌کننده رنگی/فوندیشن
  • کانسیلر
  • سایه چشم
  • خط چشم
  • ریمل
  • رژ لب

آرایش صورت

زیرسازی پوست یکی از قواعد مهم آرایش صورت دخترانه می‌باشد. ابتدا با کرم مرطوب‌کننده شروع کنید و سپس در صورت لزوم کرم ضدآفتاب اعمال کنید. اگر می‌خواهید آرایشتان مدت بیشتری دوام بیاورد از پرایمر استفاده نمائید.

پس از زیرسازی به سراغ فوندیشن بروید. فوندیشن را با استفاده از براش یا اسفنج به صورت دوار و ضربه‌ای پخش کنید. و در صورت نیاز کانسیلر استفاده کنید تا بخش‌های تیره زیر چشم را بپوشانید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آرایش مناسب چشم ریز

برای تکمیل آرایش پودر بیک بزنید تا پوستتان مات شود.

آرایش گونه‌

رژگونه را با استفاده از براش نرم اعمال کنید و آن را از سیب گونه‌ها تا شقیقه‌ها امتداد دهید. ابتدا با یک لایه رژگونه شروع کنید تا آرایش صورت دخترانه‌تان از حالت طبیعی خود دور نشود.

برای براق جلوه دادن گونه‌ها از هایلایتر طلایی یا نقره‌ای استفاده کنید و آن را با استفاده از انگشت یا براش بالای استخوان گونه‌ها، روی پل بینی و وسط پیشانی

بزنید.

آرایش چشم

آرایش چشم را با پرایمر چشم یا کانسیلر شروع کنید. این موضوع باعث شده تا چروک دور چشمتان پوشانیده شده و آرایش صورت دخترانه‌تان ماندگار شود.

سایه چشم دلخواهتان را انتخاب کنید اما پیشنهاد ما رنگ نارنجی روشن است. نارنجی روشن چشم‌ها را جوان‌تر نشان می‌دهد. سایه را با براش نرم یا صاف روی پلک بالایی پخش کنید و آن را به صورت دوار تا چین چشم ادامه بدهید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
جدیدترین و زیباترین مدل آرایش چشم عروس

حال با استفاده از مداد یا براش زاویه‌دار خط چشم را از گوشه خارجی به گوشه داخلی بکشید و مطمئن شوید که خط چشم از خط مژه فاصله نداشته باشد.

سپس با استفاده از ریمل مژه‌ها را حجیم و بلند کنید. برای آنکه چشم‌هایتان در آرایش صورت دخترانه زیبا به نظر برسند، ریمل را از ریشه به نوک مژه‌ها برسانید.

آرایش لب

پیش از اعمال رژ لب، نرم‌کننده لب استفاده کنید. سپس یک رژ لب صورتی نود یا قهوه‌ای انتخاب کنید تا آرایش لبتان نیز تکمیل شود.

حال، ظاهر آرایش صورت دخترانه‌تان تکمیل شده است.