آموزش آرایش و میکاپ اروپایی:

آموزش آرایش و میکاپ اروپایی علاقه­مندان بسیاری دارد زیرا بسیاری از افراد ترجیح می­دهند پس از آرایش فرم طبیعی چهره­ شان حفظ شود. آرایش و میکاپ اروپایی نوعی از آرایش ملایم یا به اصطلاح لایت است که حالت طبیعی چهره را حفظ می­کند و طرح ساده­ای دارد. در این مطلب نحوه انجام یک آرایش طبیعی به صورت گام به گام توضیح داده شده است.

  • صورت خود را کاملا از آرایش قبلی پاک کنید. با استفاده از پاک کننده­ها یا آب و یک دستمال صورت خود را تمیز کنید. سپس صورت خود را با استفاده از مرطوب کننده، کمی مرطوب کنید.
  • در این مرحله از آموزش آرایش و میکاپ اروپایی اطراف چشم­ها و روی لکه­های صورت را کانسیلر بزنید. استفاده از کانسیلر قبل از کرم پودر باعث می­شود به مقدار کمتری کرم پودر احتیاج داشته باشید. در انتخاب کانسیلر دقت کنید که دقیقا هم­رنگ پوستتان باشد.
  • به قسمت­های چرب­ پوستتان پودر بزنید. قبل از استفاده حتما رنگ مناسب پوست خود را انتخاب کنید. سپس برنزر بزنید. استفاده از برنزر باعث درخشندگی طبیعی پوست شما خواهد شد. برنزر را به آرامی به پوست خود بزنید. دقت کنید که استفاده از برنزر مناسب با پوست و چهره شما باشد.
  • در این مرحله از آموزش آرایش و میکاپ اروپایی، از رژ گونه استفاده کنید. اگر به استفاده از برنزر علاقه ندارید می­توانید از رژگونه استفاده کنید. به طور کلی کرم رژگونه بهتر از نوع پودری آن عمل می­کند زیرا صورت شما را با طراوت نشان می­دهد و ماندگاری بیشتری دارد.
  • با استفاده از مداد چشم، خط بالای چشم را بکشید. بعضی خانم­ها به استفاده از مداد چشم علاقه ندارند زیرا تا حدی حالت طبیعی چشم را از بین می­برد. برخی متخصصین زیبایی معتقدند استفاده از خط چشم مایع نسبت به مداد چشم، حالت طبیعی بیشتری دارد.
  • برای بزرگتر دیده شدن چشم­ها از خط چشم سفید استفاده کنید. در گوشه­های داخلی چشم­ها خط سفید بکشید تا چشم­ها روشن­تر به نظر برسند. سپس سایه چشم بزنید. بهتر است از دو سایه استفاده کنید. پس از آن مژه­ها را فر کنید و یک لایه ریمل بزنید.
  • در مرحله آخر از آموزش آرایش و میکاپ اروپایی، رژ لب بزنید. از یک رنگ مات و ملایم استفاده کنید. از رژ لب­های گچی یا براق استفاده نکنید. سپس کمی کرم پودر به مرکز لب­های خود بزنید. استفاده از کرم پودر ممکن است مناسب لب­های شما نباشد.
  • از زیبایی طبیعی و درخشان خود لذت ببرید!
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش میکاپ مقدماتی تا پیشرفته با متد جدید