آموزش آرایش چشم به سبک ایرانی و ترکی

آموزش آرایش چشم

آرایش چشم یکی از جزئیات مهم در آرایش صورت به شمار رفته که سبک‌های آن با نام کشورها مطرح گردیده است. از این رو وقتی صحبت از آموزش آرایش چشم به میان می‌آید، ناخواسته به سبک‌های ایرانی، عربی، ترکی، اروپایی، یونانی و… اشاره می‌شود. زیرا هرکدام از آرایش‌ها به نوعی با یکدیگر متفاوت هستند و از جزئیات زیبای اصیل قوم خود برخوردار می‌باشند. بنابراین، طبیعی است که هرکدام از سبک‌ها جزئیات متفاوت و مختص به اقلیت خود داشته باشند و وام گرفته از سبک اصیل خود نیز باشند.

در مقاله پیش رو قصد داریم که آموزش آرایش چشم به سبک ایرانی و ترکی بپردازیم و آن‌ها را تا حد امکان با یکدیگر قیاس کنیم.

آموزش آرایش چشم به سبک ایرانی

آرایش چشم ایرانی یکی از زیباترین انواع سبک‌های آرایش چشم شناخته شده است. بانوان ایران زمین از عهد باستان تاکنون به داشتن چشم‌های درشت، براق و مشکی خود نزد جهانیان معروف بوده‌اند و این روند تا به حال ادامه دارد. از این رو، بسیاری از آرایشگران مطرح سعی بر آن دارند تا با آموختن آموزش آرایش چشم ایرانی به زیبا جلوه دادن چشم‌ها بپردازند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین آموزشگاه آرایشگری در تهران

بیشترین تمرکز آرایش چشم ایرانی بر روی درشت کردن چشم‌هاست. این امر با کشیدن خط چشم و استفاده از ریمل میسر می‌شود. با این حال، آرایش چشم ایرانی برای همه خانم‌ها ایده آل نیست و بیشتر برای مراسم‌های شبانه استفاده می‌گردد. اما اگر قصد دارید به بهترین نحو ممکن و مطابق با اصول آموزش آرایش چشم ایرانی پیش بروید، حتما از لوازم آرایش باکیفیت استفاده نمائید. زیرا لوازم آرایش ارزان قیمت و بی‌کیفیت آرایش چشمتان را طی زمان کم از جلوه می‌اندازد.

آموزش آرایش چشم به سبک ترکی

مدتی هست که تب سریال‌های ترکی ایرانیان را گرفتار خود کرده است و بیشتر خانم‌های ایرانی شیفته زرق و برق آرایش‌های زیبای بازیگران ترک هستند. اما حقیقت این است که آرایش‌های ترکی بیش از آنکه غلیظ باشند متمرکز بر روی آرایش چشم هستند.

آموزش آرایش چشم ترکی چندان دشوار نیست. با این حال، برای انجام یک آرایش ترکی باید به نحوه آرایش چشم ترکی اشراف داشته باشید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش قدم به قدم آرایش و میکاپ

آموزش آرایش چشم ترکی در استفاده از سایه‌های گرم، ریمل و خط چشم خلاصه می‌شود. سایه‌های گرم می‌توانند بنا به مصارف شما ملایم، غلیظ و یا حتی اکلیلی باشند. اما نکته‌ای که درباره آرایش چشم ترکی صدق می‌کند این است که خط چشم آنطور که باید در این سبک جایی ندارد. با این حال، جای خالی خط چشم با ریمل و مژه‌های حجیم و بلند پر می‌شود.