آموزش آرایش چشم به سبک عربی، هندی و اروپایی

آموزش آرایش چشم عربی

زنان عرب چشمان زیبایی دارند. آنان تمام ترفندها را به کار می‌گیرند تا زیبایی و جذابیتشان را از طریق آرایش چشم عربی افزایش دهند. آرایش چشم عربی یک آرایش جسورانه و اغراق شده است که غالبا از ترکیب ۳ رنگ پدید می‌آید. بیشتر زنان عرب از رنگ‌های چشمگیر مانند طلایی، قرمز، آبی و مشکی در آرایش خود استفاده می‌کنند.

گام اول

با یک کرم چشم شروع کنید تا نواحی دور چشم را هیدراته کنید و سپس با کانسیلر تیرگی‌ها را بپوشانید. با براش چشم چین پشت پلکتان را بیابید و با چشم باز و سرمه خطی بالای چین بکشید.

گام دوم

خط سرمه را زاویه‌دار امتداد بدهید و گوشه آن را به سمت پایین برسانید.

گام سوم

با استفاده از براش نازک خط سرمه را به داخل پخش کنید. سپس خط را از گوشه خارجی چشم‌ها پخش کنید تا افکت آرایش چشمتان دودی شود.

گام چهارم

یک سایه به رنگ طلایی، آبی، سبز یا بنفش انتخاب کنید و آن را روی وسط پلک بزنید. و روی نواحی سرمه خورده سایه مشکی مات بزنید. حال با براش آرایش چشم را یکنواخت کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آرایش مناسب چشم ریز

گام پنجم

یک مثلث روی پلک متحرکتان در نظر بگیرید و آن را آبی کنید. قسمتی از پلک فوق را نیز به داخل آبی رنگ کنید.

گام ششم

سایه آبی را زیر خط مژه پایین اعمال کنید. ریمل بزنید و یا مژه مصنوعی بگذارید.

آموزش آرایش چشم هندی

زنان هندی از قدیم الایام با سرمه چشمان خود را آرایش می‌کردند. سرمه یکی از لوازم لاینفک آرایش چشم زنان عرب، هند و مصر بوده است.

گام اول

برای آنکه چشمانتان را به سبک هندی آرایش کنید، ابتدا با نوک انگشت یک سایه چشم براق روی پلکتان بزنید. سپس آن را با براش چشم پخش کنید. حال مقدار کمی از سایه براق را روی خط مژه پایینتان بزنید و آن را با براش پخش کنید.

گام دوم

حال نوبت به سرمه می‌رسد. سرمه را با یک براش روی خط چشم بالا و پایینتان اعمال کنید.

گام سوم

وقت آن است که آرایش چشمتان را با یک ریمل به اتمام برسانید. ریمل یک عنصر سنتی در آرایش چشم زنان هندی به شمار می‌رود. بسیاری از خانم‌های هندی از پودر فشرده ریمل استفاده می‌کنند و با یک براش مرطوب آن را به مژه‌ها می‌زنند تا به عمق نگاه بیشتری دست یابند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
ترفند ها و نکات ارایش چشم بادامی

آموزش آرایش چشم اروپایی

زنان اروپایی برخلاف زنان عرب و هندی غالبا آرایش چشم مونوکروم و ساده را تجربه می‌کنند. بیشتر زنان اروپایی از یک یا نهایتا دو رنگ سایه چشم بهره می‌برند و سپس آرایش را با خط چشم و ریمل تکمیل می‌کنند.