آموزش آسان جنسیت سازی چرم در طراحی لباس

آموزش آسان جنسیت سازی چرم در طراحی لباس

آموزش جنسیت سازی چرم در طراحی لباس در راستای استفاده از زیبایی هنر در طراحی لباس و ارضای فطرت زیبایی‌شناسی و زیبایی طلبی انسان‌هاست. طراحی لباس همیشه در هر دورانی تحت تأثیر نگرش‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه‌ای که برای افراد آن لباس طراحی می‌شود قرار می‌گیرد. همچنین با توجه به مدت‌زمانی که طول می‌کشد لباس وارد بازار شود، غیر از تمایلات افراد در هنگام طراحی، طراحان باید تغییراتی که در سلیقه بازار هدف اتفاق می­افتد را پیش‌بینی کنند.

در آموزش جنسیت سازی چرم در طراحی لباس هر آنچه وجود دارد؛ همانند اصول اولیه طراحی بازی طراح با خط و نسبت و رنگ و بافت بر طبق ذوق و سلیقه است. اگرچه داشتن مهارت خیاطی و الگوسازی برای آموزش طراحی لباس مفید است اما ضامن یک طراحی موفق نیست.

مراحل آموزش جنسیت سازی چرم در طراحی لباس

آموزش جنسیت سازی چرم در طراحی لباس برای پاسخ دادن به خواسته بسیاری از مصرف‌کنندگان که به لباس‌های چرمی شیک و جذاب علاقه‌مند هستند همگام با بازار پیش می‌رود و به طراح و تولیدکننده با استفاده از سایه‌روشن‌ها و خطوط و طیف رنگی نشان می­دهد لباس در تن مصرف‌کننده به چه صورت خواهد بود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
جنسیت سازی خاص در طراحی لباس چرم

قبل از شروع آموزش جنسیت سازی چرم باید بگوییم چرم ماده بادوام و منعطفی است که از پوست حیواناتی مانند گاو تهیه می­شود که امروزه بازار خاص خود را دارد.

در گام اول که در پارچه‌های چرمی بسیار تکرار خواهد شد؛ طراحی قسمت‌های براق در قالب اشکال هندسی نامنظم نزدیک به خطوط بر روی طرح است، البته با توجه به نوع لباس چرمی که طراحی می­کنید نکته‌ای را در این میان باید مدنظر داشته باشید؛ نیاز نیست در لباسی مانند ژاکت قسمت‌های براق نزدیک لبه‌ها از رنگ سفید استفاده کنید، شما می‌توانید به‌راحتی از طیف رنگ‌های روشن همان رنگ اصلی لباس برای این منظور استفاده نمایید؛ اما در جنسیت سازی شلوار بارنگ‌های سیاه‌وسفید کاردارید.

در مرحله بعدی نشان دادن سایه‌ها انجام می‌گیرد که برای این منظور از مداد سیاه‌وسفید استفاده می‌شود و با کمک آن‌ها رنگ‌سازی و سبک‌سازی انجام می‌دهید. در لباسی مانند ژاکت به‌طور مثال قسمت‌هایی مانند زیر یقه و زیر زیب که به طبع سایه می­افتد تیره‌تر می‌شود، بقیه لباس‌ها هم همین‌گونه هستند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جذاب طراحی لباس عروس 2020

مرحله آخر در آموزش جنسیت سازی چرم در طراحی لباس اختیاری است؛ اما به واقعی‌تر شدن طراحی شما کمک می‌کند برای نشان دادن نقاط روشن در قسمت‌های سفید از خطوط ریز کمک بگیرید. هنگام کار بسیار دقت کنید شما درخشش بیش‌ازحد نمی‌خواهید.

بدین ترتیب آموزش جنسیت سازی چرم در طراحی لباس به‌طور خلاصه به پایان رسید امید است مفید واقع شود.