آموزش آسان طراحی لباس با photoshop

آموزش طراحی لباس با photoshop

آموزش آسان طراحی لباس با photoshop که نرم افزار بسیار قدرتمند شرکت ادوبی است که امروزه با آن هر کاری انجام را می دهند یکی از توانایی های فتوشاپ طراحی لباس(بصورت اختصاصی برای این کار ساخته نشده اما حتی از بسیاری از نرم افزارهای طراحی لباس هم بهتر عمل می کند) است در اینجا نکاتی را درباره ی این آموزش به شما خواهیم گفت.

آموزش طراحی لباس با photoshop

ابزار های مهم photoshop در طراحی لباس

نکته:مبحث کار با لایه ها در photoshop بسیار بزرگ است سعی کنید بطور کامل این مبحث را یاد بگیرید چون در طراحی لباس کاربرد های فراوانی دارد.

  1. ابزار انتخاب کمند(چیزی شبیه به طناب برای گرفتن چیزی)

با این ابزار شما می توانید که با دقت بسیار تمام(مثل آهنربا به رنگ های مرتبط می چسبد) محیط خود را برای انجام کارهای بیشتر انتخاب کنید به طور مثال شما می خواهید که یک رنگ فقط به دکمه های لباس اعمال شود و اثری از رنگ روی بقیه ی بخش های لباس دیده نشود این ابزار به شما کمک خواهد کرد.

  1. ابزار انتخاب سریع
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
چگونه بهترین نرم افزار برای آموزش طراحی لباس را انتخاب کنیم؟

این هم یک ابزار انتخاب بسیار عالی است که فقط با چند کلیک می توانید قسمتی از لباس را که می خواهید از بقیه ی قسمت ها جدا کنید.

  1.   ابزار قلمو

ابزار فوق العاده کاربردی در photoshop که برای رنگ آمیزی همه چیز از این ابزار استفاده می شود البته شما می توانید هزاران قلم را برای مقاصد طراحی لباس خود استفاده کنید و یا خودتان یک قلم متفاوت بسازید.

  1. ابزار الگو با مهر

این ابزار بی نهایت در طراحی لباس کاربردی است چرا که شما می توانید انواع پارچه ی لباس را با این ابزار طراحی کنید و آن را در لباسی که طراحی کرده اید بگنجانید می توانید و الگو های بی شماری بسازید چه با استفاده از طرح های خام و چه با استفاده از طرح های لباس های دیگران(با کمی تغییر طرح و رنگ به نتیجه ی دلخواه خواهید رسید).

  1. ابزار الگو با مهر

این ابزار برای کپی کردن قسمتی از یک طرح است در واقع شما می توانید قسمت هایی از طرح را که دوست دارید برداشته شود و بجای آن قسمتی دیگر از طرح کپی شود را به راحتی با این ابزار بسیار جالب photoshop انجام دهید. در طراحی لباس این ابزار بسیار کاربردی خواهد بود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آسان نرم افزار طراحی لباس marvelous designer

ابزارهای بی شماری در photoshop برای طراحی لباس به کمک شما خواهند آمد که این ۵ ابزار از مهم ترین آنها هستند.