آموزش آسان عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل چیست؟

همه ما عکاسی را به عنوان هنر، علم و عمل می شناسیم. عکاسی از حدود دو قرن گذشته تا کنون، دائما در حال تغییر و تحول بوده است. آخرین تحول پیش آمده در عکاسی، عکاسی با موبایل است. با گسترش استفاده از تلفن های همراه و پیشرفت روز افزون تکنولوژی در این زمینه امروزه در جیب هر کسی یک دوربین عکاسی و فیلم برداری هم قرار گرفته است. علاوه بر آن گوشی های هوشمند با ترکیبی از قابلیت دسترسی راحت و سریع و سهولت در به اشتراک گذاری باعث دگرگونی دنیای عکاسی شده است.

به دلیل سهل الوصول بودن استفاده از این گوشی ها امروزه هرکسی با حداقل دانش در عکاسی می تواند به انواع عکاسی ورود کرده و از سوژه های مختلف عکاسی کند.

درست است که زمان زیادی از ورود گوشی های تلفن همراه به دنیای عکاسی گذشته اما هنوز تمام منتقدان عکاسی به صورت جدی عکاسی با موبایل را به عنوان شاخه ای جدی در عکاسی نپذیرفته اند. اما در مقابل عده ای نیز عکاسی با موبایل را ژانری محبوب در هنر مدرن معاصر می دانند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
نکات عکاسی کودک ، ساده اما حیرت انگیز

جودی ویپو عکاس حرفه ای با سابقه بیست ساله، به تازگی نمایشگاه عکس های خود که با گوشی موبایل “آی فون” آن ها را گرفته بود برگزار کرد.

اگر امروزه شما از افراد معمولی در خیابان سوال بپرسید که عکاسی با موبایل چیست احتمالا به تعداد افرادی که این سوال را می پرسید جواب های مختلف دریافت می کنید. عده ای شاید آن را فقط مناسب برنامه های چون اینستاگرام بدانند و عده ای دیگر شاید عکاسی موبایل را به عکاسی از غذا و زندگی روزانه خودشان تعمیم دهند.

اما در واقع عکاسی با موبایل فراتر از اینهاست. به دلیل شرایط راحت و آسان استفاده از گوشی و امکان حمل و نقل راحت آن خیلی از مواقع دوربین های موبایل عکس های خارق العاده ای از لحظاتی خاص ثبت کرده اند که شاید حتی با دوربین های حرفه ای هم کمتر، ثبت چنین تصاویری را ببینیم.

امروز دنیا شاهد این نکته است که دوربین های تلفن همراه روز به روز پیشرفته تر شده و امکانات و قابلیت های بیشتری پیدا می کنند. البته که هنوز در مقایسه با یک دوربین حرفه ای حتی دوربین بهترین و به روز ترین و مدرن ترین گوشی ها هم ضعیف هستند. اما کارایی آن ها، بسیار فراتر از استفاده های معمولی یک کاربر عادی رفته و پیشرفته شده است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی سیلوئت ها

برای موفقیت در عکاسی با موبایل لازم است تا با اصول اولیه عکاسی آشنا شد اما باز مثل تمام ژانر ها و مدل های عکاسی، ایده و خلاقیت حرف اول را در عکاسی با موبایل می زند.