آموزش آسان عکاسی صنعتی با دوربین دیجیتال

عکاسی صنعتی یکی از جالب¬ترین گرایش¬های رشته عکاسی است و همچنین یکی از چالشی¬تریناست. برای مثال ممکن است که طی یک پروژه عکاسی صنعتی لازم باشد از یک شی بزرگ عکاسی کنید. این مقاله در زمینه اصول آموزش عکاسی با دوربین دیجیتال می¬باشد. ابتدا به توضیح عکاسی صنعتی می¬پردازیم و سپس اصول آموزش عکاسی صنعتی را برای شما شرح می¬دهیم. بنابراین اگر شما هم به فکر پروژه عکاسی صنعتی هستید و به دنبال مقاله¬ای برای اصول آموزش عکاسی صنعتی با دوربین دیجیتال می¬باشید، این مطلب را مطالعه کنید.

عکاسی صنعتی

در این قسمت از اصول آموزش عکاسی صنعتی با دوربین دیجیتال از هدف عکاسی صنعتی می¬گوییم. هدف عکاسی صنعتی فروش و تبلیغات است و شاخه¬های مختلفی دارد. ازجمله شاخه¬های آن می¬توان به عکاسی تبلیغاتی، جواهرات، غذا، معماری و… اشاره کرد. بنابراین عکس¬های صنعتی بطور کلی شامل عکس¬هایی از تولیدات، تجهیزات، دستگاهها، کارگران و شرکتهای رسمی است. بنابراین با توجه به هدف مهمی که در عکاسی صنعتی دنبال می¬شود، عکاس باید عکس¬های جذابی را از سوژههای خود بگیرد تا توجه همگان را به خود جلب کند. حتی اگر سوژه¬ای مانند یک دستگاه یا کارخانه به چشم ما جذاب نباشد. در ادامه به بیان چند اصول و نکته تحت عنوان اصول آموزش عکاسی صنعتی با دوربین دیجیتال می¬پردازیم.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش روش عکاسی صنعتی از صنایع چوبی

چند اصول آموزش عکاسی صنعتی با دوربین دیجیتال

اصل انتخاب تجهیزات از اصول آموزش عکاسی صنعتی با دوربین دیجیتال
در اصول آموزش عکاسی صنعتی با دوربین دیجیتال به جز دوربین لازم است دسته¬ای از تجهیزات برای عکسبرداری در مکان موردنظر آماده کنید. البته باید به شما این توصیه را هم یادآور شوم که هرچه لوازم کمتری با خودتان ببرید، حرکت کردن شما و جابجایی طی انجام کار و انتخاب زاویه و جهت مناسب برای عکاسی از شی ساده¬تر خواهد بود. این تجیهیزات عبارتند از: باتری دوربین، سه پایه، لنز(پیشنهاد ما به شما لنز زوم می¬باشد)،فلاش و یک مجموعه از اکستنشن تیوب¬ها برای موقعیت¬های عکاسی ماکرو هستند.

اصل نور مناسب از اصول آموزش عکاسی صنعتی با دوربین دیجیتال
بعضی از مکان¬های صنعتی چند منبع نور دارند که از این جهت ممکن است شما را برای عکاسی دچار مشکل کنند. برای مثال اگر پروژه شما عکاسی از ماشین آلات صنعتی باشد، باتوجه به اینکه از استیل ساخته شده¬اند، ممکن است نور را بازتاب دهند. از این¬رو استفاده از نورهای مصنوعی یک چالش محسوب می¬شود. برعکس هم بعضی از مکانهای صنعتی تاریک هستند و نور کمی دارند. بنابراین شما باید نور محیط را اندازه بگیرید و از نور طبیعی محیط برای عکاسی صنعتی مکان موردنظر استفاده کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش روش طلایی نورپردازی در عکاسی صنعتی