آموزش آسان نرم افزار طراحی لباس marvelous designer

آموزش آسان نرم افزار طراحی لباس

نرم افزار مارولوس مسلما برای طراحان لباس نامی آشنا است و کمتر کسی در دنیای مد و طراحی لباس پیدا می­شود که با این نرم­افزار آشنایی نداشته باشد. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، نرم افزارهایی برای طراحی لباس وارد بازار شدند که در آینده­ای نزدیک ، نیاز به الگوسازی به مرور زمان برای طراحی لباس نیز برطرف خواهدشد.

آموزش آسان نرم افزار طراحی لباس

نرم افزار مارولوس

یکی از این نرم افزار­ها نرم افزار مارولوس نام دارد که با انتشار آن، تحولی عظیم در صنعت مد و فشن پدیدار شد. به جرئت می­توان گفت که Marvelous designer یکی از قدرتمند­ترین و کامل­ترین نرم­افزار­های طراحی لباس محسوب می­شود که با استفاده از آن می­توان مدل لباس و حتی نوع ایست پارچه بر روی بدن را به صورت سه بعدی مشاهده و طراحی کرد. در گذشته چین و چروک پارچه را نمی­توانستیم با استفاده از الگو نشان دهیم اما به وسیله این نرم­افزار به راحتی می­توان جزئیات پارچه را به نمایش گذاشت. همچنین با این نرم­ افزار به راحتی می­توان انواع لباس­ها را به صورت سه­بعدی و یا انیمیشنی طراحی کرد. این اپلیکشن علاوه بر کمک به حرفه مد و فشن، در طراحی لباس­ شخصیت­های کارتونی نیز کمک شایانی کرده است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی لباس زنانه

با استفاده از نرم افزار مارولوس می­توان الگوهای بسیار زیبایی طراحی کرد

آموزش آسان نرم افزار طراحی لباس

نکاتی که در مورد نرم افزار مارولوس باید بدانید

Marvelous designer دارای قابلیتی است که به وسیله آن می­توان سفتی، نرمی، ضخامت و … پارچه را بر روی مدل مجازی نشان داد و با استفاده از این ویژگی می­توان به راحتی برای سایزهای مختلف افراد، یک لباس مناسب طراحی و پیاده کرد. یکی از برتری­های این نرم افزار نسبت به سایر اپلیکیشن های طراحی لباس، قابلیت هماهنگ سازی الگوی ویرایش شده با مدل سه بعدی است. زمانی که بخشی از الگوی لباس را در این نرم افزار تغییر می­دهیم، بلافاصله بر روی مدل سه بعدی نیز تغییرات اعمال می­شود و این قضیه کمک بسیار بزرگی در سرعت بخشیدن به کار خواهدکرد. با وجود اینکه می­توان با استفاده از نرم افزار مارولوس ، الگوهای بسیار زیبایی برای لباس طراحی کرد اما چون الگوهای ساخته شده توسط این نرم افزار را نمی­توان چاپ کرده و مورد استفاده قرار داد، استفاده از آن هنوز به طور کامل در صنعت پوشاک رواج نیافته است. نرم افزار مارولوس تنها در صنعت پوشاک و فشن مورد استفاده قرار نمی­گیرد و با استفاده از آن می­توان کالاهای دیگری نظیر کفش و … را نیز طراحی و پیاده کرد. افرادی که تمایل دارند تا طراحی با استفاده از این نرم افزار را فراگیرند، می­توانند در دوره­های آموزشی طراحی لباس شرکت کرده و در مدتی کوتاه علاوه بر یادگیری نحوه استفاده از این نرم افزار، هنر طراحی لباس را نیز فرا گیرند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی لباس و مد