آموزش آسان corel برای طراحی لباس

آموزش آسان corel برای طراحی لباس

آموزش آسان corel برای طراحی لباس و ویرایش تصاویر وکتور نیز مورد استفاده قرار می­گیرد.این نرم افزار در صنعت پارچه نیز کاربرد دارد و برای طراحی پارچه و در کارخانجات چاپ پارچه مورد استفاده قرار می گیرد..در دنیای پیشرفته امروزی یادگیری نرم افزار های طراحی لباس جز واجبات فعالیت در این حوزه است.

آموزش آسان corel برای طراحی لباس

Corel چه نرم­ افزاری است و کاربردهای آن چیست؟

Corel  نام یکی از قدیمی ­ترین و معروف­ترین شرکت­های دنیا است که در سال ۱۹۹۰ بازگشایی شد و با ارائه نرم افزار کورل بسیار معروف شد و تاکنون به عنوان یکی از محبوب­ترین و معروف­ترین نرم­ افزار­های طراحی شناخته می­شود. کورل در واقع نرم افزاری کاملا حرفه ای است و برای طراحی گرافیکی نیز کاربرد فراوان دارد. این نرم افزار تاکنون در حرفه­ های مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است که طراحی لباس نیز شامل آن می­شود. نرم افزار corel برای ویرایش تصاویر و یا کار با فونت­ها نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از افراد به این قضیه باور دارند که کورل یکی از قوی­ترین برنامه­ های تصویرسازی و طراحی است. این نرم افزار در طراحی لباس برای ویرایش تصاویر وکتور نیز مورد استفاده قرار می­گیرد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نرم افزار طراحی لباس

نرم افزار کورل نرم افزاری بسیار پیشرفته و کاملا حرفه ای برای طراحی گرافیکی است.طوری که میتوان گفت قوی ترین نرم افزار طراحی است.و کمتر برای ویرایش تصویر استفاده می شود. طراحی پوستر، کاتالوگ، کارت ویزیت، تصویر سازی ، بنر، طراحی و ساخت مهر از جمله کارهایی است که با نرم افزار کورل دراو می توان انجام داد..این نرم افزار ،این امکان را به شما می دهد که در محیطی کاملا حرفه ای تصاویری زیبا ایجاد کنید.نرم افزار کورل یکی از بزرگترین رقبای فوتوشاپ است که اکثر افرادی که با دو نوع نرم افزارها کار کرده اند بر این باورند که کورل نرم افزار بهتر و قوی تری است که امکانات منحصر به فردی ایجاد کرده است .

corel برای طراحی لباس

مراحل طراحی با corel

این نرم­ افزار برای اماده سازی و طراحی آرم­ های مختلف مورد استفاده قرار می­گیرد همچنین همانند نرم افزار فوتوشاپ این نرم افزار نیز برای طراحی پوستر و کارت ویزیت و کاتالوگ نیز بسیار کاربردی است. نرم افزار corel در طراحی صفحات برای مجله و روزنامه استفاده می­شود و همچنین طراحان وب نیز برای طراحی­ صفحه سایت آن را استفاده می­کنند. corel در صنعت پارچه نیز اسم و رسم دارد و برای طراحی پارچه و در کارخانجات چاپ پارچه مورد استفاده قرار می­گیرد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس با نرم افزار gemini

علاقه­ مندان برای یادگیری نرم افزار corel نیازمند آن هستند که حتما در دوره ­های آموزشی شرکت کنند

مراحل آموزش corel

علاقه­ مندان برای یادگیری نرم افزار corel نیازمند آن هستند که حتما در دوره­ های آموزشی شرکت کنند. دانش آموختگان ابتدا در این دوره ­های آموزشی با تنظیمات صفحه کورل ، محیط نرم افزاری آن و مباحث پایه­­ای گرافیک آشنا می­ شوند سپس در مرحله بعدی انتخاب، کپی، جابه­جایی، قرینه کردن ، چرخش و تغییر اندازه  اشکال و تصاویر را فرا می­گیرند. سپس در مراحل بعدی، دیگر مباحث مورد نیاز برای نرم افزار corel را به شرح ذیل فرا می­گیرند.

-روش­ های ترکیبی خطوط راهنما و زوم کردن و رنگ­ آمیزی داخل اشکال، تعیین رنگ، ضخامت و تسلط بر تنظیمات خطوط کاربرد و اجرا کردن دستور و تنظیم powerclip

– آموزش و دسترسی به ابزارهای رسم خط کنترل فرم و گره خطوط، پر کردن اشکال از رنگ با طیف­های مختلف

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
ترفندهای آموزش سریع‌ترین نرم‌ افزار طراحی لباس

-نوشتن متن و نحوه مدیریت آن، نوشتن متن در مسیر و تبدیل متن به ابزار کمک ویرایش

-آشنایی با ابزار­های اندازه ­گیری  طول و زاویه  دستور import و export

– آشنایی با منو نقاشی دیجیتال و….

لازم به ذکر است که برای شرکت در دوره آموزشی این نرم افزار بهتر است که از قبل دوره ICDL را نیز گذرانده باشد. کار با corel بسیار تخصصی و پیشرفته است به همین دلیل لازمه مهارت در آن شرکت در دوره­های تخصصی این نرم­ افزار است.