آموزش اصول عکاسی صنعتی

آموزش اصول عکاسی صنعتی
سایت‌های صنعتی پر از فرصت برای ایجاد تصاویر عکاسی جذاب هستند. کارخانه‌ها، محوطه‌های کشتی، معادن و کارخانه‌های تولیدی تنها مکان هایی هستند که برای عکاسی صنعتی استفاده می شوند.سوژه های عکاسی صنعتی مواردی چون ماشین‌آلات زبر، کارگران عرق کرده، مناظر صنعتی آشفته و احتمالات روشنایی خیره‌کننده می باشند. در اینجا به آموزش اصول عکاسی صنعتی آن می پردازیم.۱۰ نکته ی بسیار مهم در آموزش اصول عکاسی صنعتی که باید به آنها توجه کرد، شامل:
۱٫ جایی که باید برای عکاسی صنعتی بروید
اغلب ساکنین شهرهای صنعتی در اطراف سایت‌های صنعتی رشد می‌کنند. این سایت‌های صنعتی اشتغال و منابع ارزشمند را فراهم می‌کنند. همچنین آن‌ها به عنوان یک رکورد از تاریخ شهر به حساب می آیند. اگر انبارهای دود، سیلوهای بلند یا برج‌های خنک‌کننده را دیده باشید، شاید متوجه شده باشید که باید یک سایت صنعتی در همان نزدیکی باشد. علاوه بر آن ترافیک کامیونی هم سرنخی است که شما را متوجه این مسئله می کند.
اما عکاسی صنعتی نباید بر پایه سایت‌های بزرگ صنعتی باشد. صنایع کوچک‌تر مانند، اوراقی یا کار‌های فلزی نیز منابع عالی عکاسی صنعتی می باشند.
مکان هایی که در آنها اوراق کردن اتومبیل و یا کارهای فلزی انجام می شد را امتحان کنید. البته قبل از عکاسی حتما رضایت صاحبان چنین مکان هایی را برای عکاسی جلب کنید. پس از انجام عکاسی صنعتی، حتما چند عکس را در اختیارشان قرار دهید.
در بخش شرکتی اغلب تقاضا دهندگان به عکس‌های حرفه‌ای کارخانه‌های پردازش یا فرآیندهای تولیدی علاقه‌مند هستند.آن‌ها از عکس های صنعتی برای تبلیغات استفاده می‌کنند و فرصت‌های بزرگی برای عکاسان حرفه‌ای تجاری و یا عکاسان صنعتی با تجربه هستند.


۲٫ چگونه خود را ایمن نگه داریم
عکاسی از مکان‌های صنعتی می‌تواند برای شما و دیگران در اطراف شما خطرناک باشد. سایت‌های صنعتی و سایت‌های ساخت از نظر عملکرد و قابلیت دسترسی متفاوت هستند. اما امنیت باید در همه زمان‌ها اولویت داشته باشد. در صورت امکان از محلی که می خواهید از آن عکاسی صنعتی انجام دهید، به چیدمان آن نگاهی بیندازید .این فرصتی برای یک ایده خوب در عکاسی صنعتی است. همچنین مطمئن شوید که از هر نوع حصار و یا مناطق محدود محافظت می‌شود.
زمانی که بررسی های لازم را انجام دادید، با مدیر سایت ارتباط برقرار کنید. هرگز بدون اجازه وارد سایت نشوید. در عکاسی صنعتی اکثر کارکنان از کمک به عکاسان صنعتی راضی هستند، به خصوص اگر شما نسخه‌هایی از تصاویر را به عنوان تشکر در اختیار آنها قرار دهید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نکات عکاسی پولساز صنعتی از طلا و زیورآلات

چند نکته در مورد پوشش عکاسان صنعتی وجود دارد که عکاسان صنعتی باید آنها را در ذهن داشته باشند و از آنها پیروی کنند. پوشش مناسب ، پوشیدن لباس‌های مناسب و مقاوم ، پوشیدن لباس های آستین بلند، شلوار های بلند، کفش‌های ضدآب و استفاده از یک کلاه ایمنی از جمله مواردی است که عکاسان صنعتی باید به آنها دقت کنند.
معمولا یک مدیر سایت به دنبال کسی خواهد بود که شما را در اطراف محل همراهی کند. آن‌ها همچنین ممکن است شما را با یک کلاه سخت، جلیقه و پوشش محافظ چشمی در صورت لزوم تامین کنند.
به محیط و کارگران صنعتی احترام بگذارید. احتمال این وجود دارد که آن‌ها در طول عکاسی عکس شما کار سختی انجام دهند.از هر توصیه ای که به شما داده می‌شود پیروی کنید. به این ترتیب، شما می‌توانید از مناطق خطر دور شوید و بر عکاسی خود تمرکز کنید!
۳٫ تجهیزات عکاسی صنعتی
برای عکاسی صنعتی، تجهیزاتی وجود دارد که شما برای عکاسی صنعتی به آنها نیاز دارید. ممکن است تمامی تجهیزات را برای عکاسی لازم داشته باشید که در این صورت همه ی آنها را با خود می برید. سایت‌های صنعتی اغلب کاملا تاریک هستند و نیاز به سرعت شاتر آهسته و یک سه‌پایه دارند. پس فقط سعی کنید موراد ضروری را بردارید و دوربین دوم را حذف کنید. فهرستی که در اینجا تدارک دیده ایم، فهرستی از تجهیزاتی است که عکاسان صنعتی آن‌ها را توصیه می‌کنند:
 یک دوربین حرفه
 یک کارت CF با ظرفیت بزرگ؛
 باتری یدکی دوربین و یا شارژر باتری
 یک لنز. یک لنز زوم را توصیه می‌کنم که به نواحی غیرقابل‌دسترس، دسترسی پیدا کند.
 مجموعه‌ای از لوله‌های اضافی برای فرصت‌های عکاسی ماکرو؛
 یک فلش و باتری روی دوربین
 یک سه‌پایه
۴٫ عکاسی صنعتی خلاقانه با اثرات نورپردازی
عکاسی صنعتی همچنین فرصتی برای روشن کردن اثرات نورپردازی ارائه می‌دهد که شما هرگز در هیچ جای دیگری نخواهید دید. جرقه ای از تجهیزات صنعتی، شدت نورپردازی مصنوعی، فلز درخشان و نور طبیعی که از میان پنجره‌های کثیف به همه می‌تابد باعث ایجاد جلوه‌های بصری گوناگون و جذاب می‌شود. برای طیف وسیعی از شرایط نوری آماده باشید.در چنین شرایطی از یک عینک محافظ چشمی استفاده کنید.

۵٫ به دست آوردن مناظر صنعتی
یکی از جنبه‌های بسیار قابل‌ توجه در بسیاری از سایت‌های صنعتی بزرگ‌تر، اندازه آن‌ها است. به دست آوردن عظمت ساختارهای صنعتی، شاهکارهای شگفت انگیزی که ساخت ‌و سازهای مدرن می‌توانند به آن دست یابد را می توانید در عکس های صنعتی مشاهده کنید.
در حالی که شما در حال عکاسی از یک سایت صنعتی هستید، فراموش نکنید که تصویر بزرگ‌تر را عکاسی کنید. چشم خود را از دوربین دور نگاه دارید و یک حرکت بصری در اطراف خود انجام دهید.
اگر با محیط سایت صنعتی که می خواهید در آن عکاسی صنعتی انجام دهید به خوبی آشنا شوید، شما فرصت‌هایی را برای تمرکز روی کل چشم‌اندازهای صنعتی از دست نخواهید داد.
۶٫ جزئیات را فراموش نکنید
تمرکز روی تصاویر بزرگ و کوچک، یک مهارت مهم در عکاسی صنعتی می باشد. سعی کنید لنز خود را روی ویژگی‌هایی چون پیچ و مهره زنگ‌زده، فلز یا فلش رنگ قرار دهید. این موارد اغلب در علائم ایمنی پیدا می‌شوند. این‌ها به شما کمک خواهند کرد تا بیشتر داستان این مکان های صنعتی را به کار خود اضافه کنید. می توان جزئیاتی همچون عمق و حس را به مجموعه ای از عکس های صنعتی اضافه کنید.
۷٫ بر روی یک رنگ تمرکز کنید تا احساسات خود را برجسته کنید
رنگ سناریوهای زندگی را به ارمغان می‌آورد. حتی در اعماق یک سایت صنعتی تیره، چشم‌های ما برنامه‌ریزی شده‌اند تا به سمت مناطق رنگی کشیده شوند. گنجاندن رنگ در عکاسی صنعتی ، یک راه موثر برای ایجاد یک تصویر پویاتر می باشد. انسان‌ها ذاتا با احساسات خاص ارتباط دارند. رنگ‌های مختلف می‌توانند یک جو خاص را به یک عکس صنعتی اضافه کنند. به جرقه‌های زرد رنگ، به رنگ فولاد مذاب و رنگ‌های آبی روشن در نور روز فکر کنید. رنگ را می توان برای تقویت داستان پشت هر تصویر استفاده کرد.
۸٫ کارگران صنعتی جزیی از عکاسی صنعتی
به نظر می‌رسد که همهمه عکس های صنعتی، منظره ی یک زندگی شهری صنعتی را در خود نشان می‌دهد. اما این انسان‌ها هستند که در قلب دستگاه قرار دارند. عکاسی از افراد در محل کار ممکن است ناخواسته به نظر برسد، اما اغلب افراد از داشتن عکس خود خوشحال خواهند شد. اگر می‌خواهید در کنار کارگران عکس بگیرید، ممکن است نیاز به پوشیدن لباس‌های محافظ اضافی داشته باشید.

۹٫ تغییر دیدگاه خود برای تصاویر دراماتیک‌تر
عکاسی صنعتی به بینندگان این فرصت را می‌دهد تا دنیایی را ببینند که ممکن است هرگز با آن‌ها برخورد نکنند. استفاده خلاقانه از دورنما، کار را یک مرحله را جلوتر می‌برد.
یک تصویر دورنما، بیننده را در محل دوربین قرار می‌دهد. سعی کنید دوربین خود را روی لبه راه کارگران قرار دهید یا راه خود را به سمت یک نقطه عالی برای عکاسی صنعتی از صحنه باز کنید.خواهید دید که دیدگاه‌های غیر معمول بیشتر به زبان محیط نسبت به دیدگاه های استاندارد عکاسی صحبت می‌کنند.
۱۰٫ چگونه از مکان‌های صنعتی متروک عکس بگیریم
مکان‌های صنعتی رها شده و فراموش‌شده بسیاری در سراسر جهان وجود دارد. برخی از آن‌ها در حال ویرانی هستند، برخی دیگر به طرز شگفت آوری دست ‌نخورده مانده اند. با اینکه بسیاری از عکاسان صنعتی به طور غیرقانونی به این مکان ها دسترسی پیدا کرده‌اند و آسیب‌دیده اند اما این مکان ها هنوز موضوعات عکاسی جالبی را ایجاد می‌کنند.
عکاسی از یک سایت صنعتی رها شده نیازمند احتیاط جدی است. خطراتی مانند شکستن شیشه و سطوح ناپایدار وجود دارد که به سختی می توان آن‌ها را از بین برد. با تمام این صحبت ها ، بررسی چرخه حیات صنعت از طریق معماری رها شده یک جنبه جالب از عکاسی صنعتی است. برای عکاسی از چنین مکان هایی بهتر است ابتدا رضایت مالکین آنجا را کسب کرده و به همراه یک کارشناسی از محیط، عکاسی صنعتی خود را از این مکان انجام دهید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
تکنیک های ضروری در آموزش عکاسی صنعتی