آموزش انواع یقه های جذاب در طراحی لباس

آموزش انواع یقه های جذاب در طراحی لباس

برای طراحی یقه های جذاب در طراحی لباس باید ابتدا تمامی یقه ها را شناخت و اصول کشیدن اولین یقه و ابتدای یقه را  آموخت. برای طراحی یقه های جذاب در طراحی لباس باید از طراحی یقه های خطی شروع کنید یقه هفت، دلبر، خشت و گرد از یقه های ابتدایی میباشد که با کمی خلاقیت میتوان آن ها را به یقه های جذاب در طراحی لباس تبدیل کر. یقه های جذاب در طراحی  لباس متفاوت هستند. برای مثال شما برای یک لباس رسمی و یا یک مانتو رسمی باید یقه های رسمی مانند آخوندی،  یقه ایستاده، یقه گرد، یا انگلیسی، طراحی کنید.

یقه هایی که امروزه مورد استفاده زیادی در مانتو و لباس های رسمی قرار گرفته اند یقه ایستاده و یقه آخوندی می باشد برای طراحی یقه و هر شکل و مدلی  که ابتدای ان گرد باشد، شما باید در طراحی  یقه لباس از شکل نیم دایره استفاده کنید یعنی برای هر یقه ای که قصد طراحی آن را دارید باید در ابتدا یقه گرد را طراحی کنید. یکی دیگر از اصول و قواعدی که در طراحی یقه شما باید رعایت کنیم خط وسط  یقه می باشد و این خط دکمه خور را برای شما مشخص می کند از یقه های جذاب و ‌دوست داشتنی یقه قایقی می باشد و این یقه ابتدا باید یقه گرد را طراحی کنیم یقه گرد شما برای یقه قایقی نباید بیش از حد پایین در حدود یک چهارم  طول سر از خط شانه میتوانید این یقه را پایین تر طراحی کنید البته بعضی طراحان برای لباس سب تا خط سینه این یقه را طراحی میکنند، سپس به جای اینکه یقه را گرد کنید خط ها را به صورت بیضی کشیده و دو طرف چپ و راست یقه را به سر شانه ها نزدیک کنید. عموما یقه قایقی برای نشان دادن شانه ها استفاده می شود همچنین یکی از یقه های جذاب در طراحی لباس های شب می باشد البته امروز برای لباسهای خانگی نیز از یقه قایقی استفاده میکنند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
برترین آموزشگاه طراحی لباس شب حضوری و آنلاین

یکی دیگر از یقه جذابی که امروزه استفاده از آن در لباس ها بسیار مشاهده می شود یقه ایستاده یا به اصطلاح یقه آخوندی می باشد. استفاده از این یقه سادگی آن و همچنین استایل رسمی که به لباس میدهد، دلیل استفاده زیاد ان در این روز ها میباشد. برای طراحی یقه ایستاده کافی است شما دایره نیم دایره بر روی خط گردن بکشید و البته دقت کنید که خط دکمه خور و دو سانت دکمه خور در این خط را رعایت شود پس از طراحی یقه گرد ابتدایی بهتر برای طراحی یقه آخوندی از۲ سانت دکمه خور به حدود ۳ سانت  به سمت بالا و گردن خط صاف و کشیده و یقه ایستاده را طراحی کنید انواع یقه های جذاب در طراحی لباس  را برای شما در چارچوب به نمایش گذاشتیم که امیدوارم بتوانید از آنها استفاده کنید.