آموزش بی نظیر جنسیت سازی ساتن

جنسیت سازی ساتن

آموزش بی نظیر جنسیت سازی ساتن ..امروزه طراحی لباس به یکی از حرفه های جذاب و در ضمن پول ساز تبدیل شده است. یکی از گام های مهم در طراحی لباس، ایجاد جنسیت پارچه با استفاده از ابزاری مانند مارکر، گواش، آبرنگ و انواع پاستل است…آموزش انواع جنسیت های مختلف در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن.

جنسیت سازی ساتن

انواع جنسیت سازی در طراحی لباس

امروزه طراحی لباس به یکی از حرفه های جذاب و در عین حال پول ساز تبدیل شده است. یکی از گام های مهم در طراحی لباس، ایجاد جنسیت پارچه با استفاده از ابزاری مانند مارکر، گواش، آبرنگ و انواع پاستل است. در واقع جنسیت سازی به این معناست که طراح لباس باید به گونه ای با ابزار های مختلف پارچه را روی کاغذ طراحی کند که با دیدن تصویر پارچه بتوان به جنس آن پی برد. در این مرحله طراح لباس و پارچه، با ابزار و مواد مختلف روی تصویر پارچه کار کرده و حس واقعی تری از لباسی که در ذهن دارد را نشان می دهد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین روش برای برگزاری کلاس و دوره های آنلاین و مجازی آموزشگاه طراحی لباس

طراح باید با طرح و جنس پارچه آشنایی داشته باشد تا بتواند تصویر واقعی تری از پارچه را نشان دهد. جنسیت سازی انواع مختلف دارد. انواع جنسیت سازی در طراحی لباس شامل جنسیت سازی پارچه های چرم، بافتنی و بافت، گیپور و دانتل، جین و لی، مخمل هلی ساده و طرحدار، پارپه های نخی و گلدار، پارچه های ورنی، پارچه های چهارخانه، پارچه های حریر آبرنگی و ساده و پارچه های ساتن طرحدار و ساده است.

تکنیک های جنسیت سازی نیز شامل تکنیک مارکر، تکنیک گواش، آب رنگ، مدادرنگی، تکنیک کلاژ و تکنیک آکولین و مرکب است. هنرجویان طراحی لباس این تکنیک ها را با استفاده از ابزارهای رنگی مانند مانند آب رنگ، مداد رنگی، انواع پاستل و گواش فرا می گیرند. در بخش زیر با جنسیت سازی ساتن آشنا خواهید شد.

جنسیت سازی ساتن

مراحل جنسیت سازی ساتن

پارچه های ساتن بدلیل کاربرد زیادشان در لباس های عروسی و نیز لباس خواب، جزء پارچه های گران قیمت و خاص در نظر گرفته می شوند. بنابراین جنسیت سازی ساتن یکی از آموزش های مهم در طراحی لباس و مد است. مراحل جنسیت سازی ساتن شامل موارد زیر است:

  1. اولین مرحله در جنسیت سازی پارچه ی ساتن رسم چین های لباس است.از ویژگی های مهم پارچه ساتن این است کهعلاوه بر چین های کوچک ، چین های بزرگ نیز می خورد، بنابراین هنگام طراحی این نوع پارچه باید همه چین ها را در نظر بگیرید.
  2. مرحله دوم شامل رنگ آمیزی طرح پارچه با  رنگی به عنوان رنگ پایه و اصلی است. این رنگ از رنگ نتیجه ی کار تیره تر است. در این مرحله استفاده از مداد رنگی توصیه نمی شود، بلکه از مارکر ها و آبرنگ غلیظ برای زیر ساخت استفاده می شود.
  3. مرحله سوم، شامل کار با سایه روشن ها است. با استفاده از یک پاستل نرم قسمت هایی را که نور به آنها می تابد نشانه گذاری و روشن کنید. برای ایجاد رنگ روشن تر از رنگ پایه از رنگ سفید خالص استفاده نکنید. بلکه برای ایجاد رنگ قرمز و بنفش از رنگ صورتی، و برای ایجاد رنگ پایه نارنجی یا سبز و قهوه ای از رنگ زرد روشن استفاده نمایید.
  4.  در مرحله چهارم که مرحله ضروری در جنسیت سازی ساتن است، مرحله ترکیب رنگ هاست که با استفاده از انگشت هم می توانید انجام دهید.
  5. در مرحله پنجم که شامل اضافه کردن دوباره سایه روشن هاست، لایه ی دیگری از سایه روشن ها با استفاده از همان پاستل نرم رسم کنید.
  6. در مرحله ششم سایه روشن هایی که در مرحله قبل رسم کردید را به آرامی با رنگ پایه ترکیب کنید.
  7.  در مرحله اخر هم کار پرداخت با مداد رنگی انجام می شود. در این مرحله همه سطوح باید یا افقی و یا عمودی باشند و با توجه به اینکه ساتن زیاد چروک می خورد باید دقت کنید که سطح طراحی بیش از حد صاف نشان داده نشود.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
راهنمای استفاده ساده از مداد رنگی در طراحی لباس

آموزش جنسیت سازی ساتن