آموزش بی نظیر و جذاب جنسیت سازی حریر در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن ….جنسیت سازی انواع لباس های مختلف با تکنیک های متفاوت از جمله مارکر و مداد رنگی ، گواش ، آبرنگ و …در ابتدا باید مفهوم جنسیت سازی در پارچه را درک کرد و باید بدانیم برای هر جنسیتی چه تکنیکی به کار ببریم …

جنسیت سازی حریر

انواع جنسیت سازی روی کاغذ را بشناسیم:

جنسیت سازی و طراحی لباس با پارچه حریر در سطح کشور توسط طراحان این صنعت صورت می گیرد در ابتدا برای درک این موضوع باید مفهوم جنسیت سازی با پارچه را درک کنیم. جنسیت سازی حریر توسط پارچه به این معنا است که با به کار گیری انواع گواش، آب رنگ، مارکر به گونه ای جنسیت سازی حریر انجام داد که به محض مشاهده طرح به جنس پارچه پی برد. پس با توجه به این مطالب جنسیت سازی حریر با به کارگیری پارچه حریری نوعی لباس بوده که توسط طراحان خاصی در کشور صورت می گیرد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
راهنمای استفاده ساده از مداد رنگی در طراحی لباس

البته متخصصان این هنر در ابتدا با به کار گیری تجهیزات ان را روی کاغذ جنسیت سازی حریر طراحی می کنند و به مشتری نشان می دهند و در صورت قابل قبول بودن طراح در واقعیت نیز آن را با استفاده از پارچه حریر تولید می کند. جنسیت سازی حریر یکی از صد ها جنسیت سازی در طراحی مد و لباس بوده است جنسیت سازی با به کارگیری پارچه های چرم ساتن و مخمل و گیپور نیز صورت می گیرد.  در جنسیت سازی حریر باید در ابتدا این نوع پارچه را به خوبی درک کنید تا بتوانید به راحتی آن را بر روی کاغذ ترسیم کنید.

پارچه های حریر ویژگی های منحصر به فردی که دارند این است که این پارچه ها نرم، لطیف و نازک بوده است. و این پارچه جز پارچه های سبک به شمار می اید. بنابراین در جنسیت سازی حریر باید رنگ زمینه را به گونه ای انتخاب کرد که لطافت و نازکی پارچه قابل درک برای مشتری بوده باشد. همچنین پارچه حریر ریزش خوبی دارد و طراحان در جنسیت سازی حریر این نکته را به خوبی نمایش بدهند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش حرفه ای جنسیت سازی مخمل

آموزش جنسیت سازی حریر

مراحل جنسیت سازی حریر :

  • جنسیت سازی حریر در گام اول باید به طراحی فیگور بپردازیم در جنسیت سازی حریر  ابتدا فیگور را متناسب با تناسب و مدل پارچه در هماهنگی بوده باشد.
  • گام دوم برای جنسیت سازی حریر این است که لباس را کمی بیشتر بکشید و باید در هنگام ساخت طرح این پارچه بر روی کاغذ آن را بیشتر در نظر گرفت یعنی در سایز بزرگ پارچه را طراحی نمود. و طرحان در این جا باید از نهایت هنر خود استفاده کنند.
  • مرحله بعدی در جنسیت سازی حریر توجه به سایه روشن بوده است که باید از این هنر در جای مناسب خود استفاده کرد تا مخاطب با اولین نگاه به جنس پارچه پی ببرد.
  • مرحله بعدی در این کار تعیین کردن و کشیدن خطوط می باشد.
  • مرحله بعدی  جنسیت سازی حریر باید فیگور را به اندازه ای در نظر بگیرید که اندام ها به صورت کشیده به نظر برسند. بنابراین در طراحی فیگور ها مدل ها بلند قامت تر در نظر گرفته می شوند.
  • مرحله بعدی برای جنسیت سازی حریر این است که باید از قانون نه سر استفاده گردد. تا اندازه ها را به درستی در اختیار داشت. منظور از قد نه سر در این طرح ها این است که باید قد طرح را نه برابر اندازه سر طراحی نمود. و ان را به علاقمندان نشان داد. این روش جنسیت سازی پارچه حریر بوده است و در سطح بازار با توجه به انواع پارچه های متنوعی که وجود دارد جنسیت سازی هر کدام یک از آن ها نیز با روش های خاصی صورت می گیرد.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش حرفه ای و بی نظیر جنسیت سازی خز در 7 مرحله

جنسیت سازی جذاب حریر