آموزش ترفندهای ریز عکاسی تبلیغاتی از ساعت و زیورآلات

آموزش ترفند های ریز عکاسی تبلیغاتی از ساعت و زیور آلات

عکاسی تبلیغاتی از ساعت و زیورآلات ، حرفه بسیار زیبایی است ، زیرا با انواع ساعت و زیور آلات سروکار داریم  و طرح های مختلفی را خواهیم دید .عکاسی تبلیغاتی از ساعت و زیورآلات بسیار متنوع و گسترده است، انواع ساعت های مچی ، رومیزی و دیواری، زیور آلاتی مانند دستبند، گردنبند، گوشواره ، النگو، و انواع انگشتر در عکس های تبلیغاتی خودنمایی می کنند.

بسیاری از تولید کنندگان و فروشندگان ساعت و زیورآلات همواره به دنبال عکس های تبلیغاتی برای تولیدات شان هستند و در اینجاست که نیاز به  عکاسان حرفه ای و تبلیغاتی ، بیشتر می شود.

انتخاب نور مناسب، زاویه تابش نور در عکاسی صنعتی  زیورآلات بسیار مهم هستند، اطراف سوژه را خیلی شلوغ نکنید ، می توانید از سنگهای تزئینی و یا گلبرگ در کنار سوژه اصلی استفاده کنید. برای عکسبرداری نیازی به تجهیزات پیچیده نیست ، فقط باید اصول کار رعایت شود .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب عکاسی تبلیغاتی از پارچه و پوشاک

با فوکوس درست روی سوژه می توانیم به نتیجه دلخواه برسیم ، مانند عکس ذیل که کاملا واضح و با کیفیت می باشد. به یک نکته درباره عکاسی صنعتی از زیورآلات اشاره می کنیم، برای انتخاب پس زمینه  یک صفحه کاغذ سفید عریض گزینه بسیار خوبی برای عکس گرفتن از زیورآلات است، مخصوصا برای عکاسان تازه کار .

به این نکته توجه داشته باشید که با ماهر شدن در عکاسی از زیورآلات  و جواهرات ، می توانید از کاغذهای رنگی مختلف با نوشته های متنی زیبا برای عکاسی استفاده کنید و گرافیک و طرح های رنگی  زیبا و خاصی را ایجاد کنید.

عکاسی تبلیغاتی از ساعت و زیورآلات خیلی متفاوت نیستند

در عکاسی تبلیغاتی ساعت، تلاش بر این است که علاوه بر مشخصات ظاهری ، برند و لوگوی ساعت نیز در عکس مشخص باشد. یکی دیگر از مهمترین مواردی که در عکاسی تبلیغاتی از ساعت باید در نظر داشت ، توزیع و تابش نور می باشد ، با توجه به اینکه صفحات ساعت همه شیشه ای و شفاف هستند باید خیلی ماهرانه عوامل تداخل نور را در نظر گرفت .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی تبلیغاتی چیست

ساعت های فلزی هم جاذب نور هستند، به همین دلیل باید فاصله نور فلاش دوربین را از ساعت بیشتر کرد . میتوانیم چندین عکس از زوایای مختلف بگیریم و سپس آنها را ادیت کنم ، هر چقدر عکاسی اصولی تر انجام شود، نویز کمتری هم در عکس خواهیم داشت ، در عکاسی صنعتی داشتن صبر و حوصله کافی بسیار ضروری می باشد.