آموزش ترفندهای طلایی عکاسی پرتره در شب

شاید شما یک کارآموز دوره عکاسی هستید و به دنبال آموزش نکات عکاسی پرتره در شب هستید. شاید شما یک عکاس هستید که تا به حال تجربه عکاسی در ساعاتی از شب را نداشته¬اید. از این¬رو این مقاله که در زمینه آموزش نکات عکاسی پرتره در شب است، بهترین پیشنهاد برای شما می¬باشد که آن را مطالعه کنید. زیرا با این آموزش نکات عکاسی پرتره درشب میتوانید در زمان و هزینه¬تان و همچنین انرژی که روی عکاسی با این شرایط می¬گذارید، صرفه جویی می¬کنید. من به عنوان یک عکاس در مکان¬های عجیبی مانند بیابان¬های دور افتاده با شرایط عجیبی از جمله ساعاتی از شب کار کردم، پس این سه نکته را برای شما دسته¬بندی کرده و در اختیارتان قرار می¬دهم.

نکته اول: لوازم مورد نیاز در آموزش نکات عکاسی پرتره در شب
در آموزش نکات عکاسی پرتره در شب با این مقاله فرض می¬کنیم که شما از دوربین¬های عکاسی با حالت روشنایی خاموش( off-camera lighting) استفاده می¬کنید. شما برای عکاسی پرتره در شب می¬توانید از لوازمی مانند پک تری لایت، اسپید لایت با هر سطحی استفاده کنید. به غیر از این موارد شما باید انتخاب لوازم را متناسب با مکان عکس¬برداری انجام دهید. برای مثال اگر شما برای عکس¬برداری مجبور هستید دو مایل را پیاده وری کنید، پک لایت گزینه مناسبی است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی فرمالیته و ژستهای جذاب و خاص عروس خانمها

نکته دوم: محل عکس¬برداری در آموزش نکات عکاسی پرتره در شب
زمانیکه مکانی را برای عکس¬برداری انتخاب می¬کنید، این مهم است که فاکتورهایی که ممکن است به هنگام کار با آنها روبرو شوید را بررسی کنید تا دچار نگرانی و مشکل نشوید. برای مثال عکس¬برداری در یک انبار متروکه و تاریک با عکس¬برداری در یک خیابان روشن و شلوغ متفاوت است. بنابراین باید بدانید که منبع نور و روشنایی شما به هنگام کار در محل عکسبرداری چیست. اگر یک منبع نور متمرکزی در محل عکس¬برداری وجود ندارد پس خودتان باید این منبع نور را بسازید. یک گزینه مناسب و البته ارزان برای این مشکل فلش لایت LED می¬باشد. یک پیشنهاد خوب برای اینکه شما بتوانید از هر دو دست خود برای عکاسی استفاده کنید و درگیر نگه داشتن نور نباشید، این است که از مدل عکاسی خود بخواهید که نور را در نزدیکی چهره خود و البته خارج از فریم نگه دارد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش سریع نکات عکاسی پرتره در فضای باز

نکته سوم: محدودسازی نور در آموزش نکات عکاسی پرتره در شب
شاید شما هم قبلا به هنگام کار و عکس¬برداری مجبور شده¬اید که نور محیط را محدود کنید یا آن را کاملا از بین ببرید. اگر شما بخواهید از یک ستاپ چند نوره استفاده کنید، می¬توانید با محدود کردن نور محیط و پرنور کردن صحنه با استروب¬ها درجه کنترل بیشتری حین کار داشته باشید. به عبارتی شما از فلاش¬ها برای روشن کردن صحنه عکاسی استفاده می¬کنید. اما اگر شما ستاپی کوچک دارید، بهتر است جای جنگ با نور محیط از آن برای کارتان استفاده کنید.