آموزش ترفند های جذاب برای طراحی لباس چرم

آموزش ترفند های جذاب برای طراحی لباس چرم

طراحی لباس چرم یکی دیگر از گزینه های بسیار خلاقانه طراحی می باشد، برای اینکه بتوانیم  لباس چرم زیبا و خاصی را تهیه کنیم باید انواع چرم را بشناسیم. طراحی لباس چرم در مدل ها و رنگ های گوناگون انجام  میشوند. در گذشته یک لباس چرم  فقط در یک رنگ و یا چند رنگ محدود وجود داشت، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی می بینیم که رنگ های متنوعی در بازار موجود است .

در ابتدا طرح مورد نظر خود را کشیده، طرح تان را  با قلم راپید  دورگیری کنید، با رنگ خاکستری شروع به رنگ زدن کنید. به این موضوع دقت کنید که در طراحی لباس چرم، نورپردازی و تابش نور بسیار اهمیت دارد، لباس های چرم لباس هایی هستند که نور را به شدت انعکاس می دهند و شما به سادگی می توانید اشکال هندسی که نور را بازتاب میکنند و درخشش بسیار زیادی دارند را مشاهده کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
نکات طلایی برای استفاده از گواش در طراحی لباس

 

بازتاب نور در طراحی لباس چرم

این خاصیت در انواع چرم مصنوعی و چرم طبیعی متفاوت است، در سایه زدن، رنگ آمیزی و طراحی لباس چرم  دقت کنید زیرا در هر شرایطی نور را منعکس  می کنند. هنگام طراحی توجه داشته باشید که نور ها نقطه ای و شدیدتر دیده می شوند و می توان از ۲ یا ۳ ماژیک با تونالیته خاکستری تا مشکی به صورت پله ای استفاده کرد تا نورها بهتر دیده  شوند.

سپس با مداد رنگی سایه های تیره را قوی تر و سایه های خیلی کمرنگ را اضافه  کنیم. آنچه که در طراحی لباس چرم مطرح است، تابش نور است و به همین دلیل شما برای سایه زدن باید به صورت پله پله از ماژیک و مداد رنگی پلی کروم استفاده کنید .

لباس های چرمی نیز مانند هر لباس دیگری به الگو و طرح نیاز دارند، هر طرح و الگویی را می توان برای دوخت لباس های چرمی استفاده کرد، لباس های چرمی بیشتر در هوای سرد زمستان استفاده می شوند زیرا جنس محکمی دارد و مقاوم هستند. لباس های چرمی را می توان با دیگر لباس ها ست کرد، بهترین زیورآلاتی  که می توان با لباس های چرمی استفاده کرد، زیور آلات  نقره ای رنگ هستند. دامن ها ی چرمی جزو لباس های مجلسی هستند که  می توانید در مناسبت های مختلف بپوشید، چرم های امروزی در رنگ ها و طرح های  متنوع موجود می باشند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آسان اصول طراحی لباس تئاتر