آموزش ترفندهای طلایی نورپردازی فضای باز در عکاسی

آموزش ترفندهای طلایی نورپردازی فضای باز در عکاسی چیست ؟

آموزش ترفندهای طلایی نورپردازی فضای باز در عکاسی شامل موارد بسیاری می باشد که به اختصار به چند مورد اشاره خواهیم کرد. آموزش ترفندهای طلایی نورپردازی فضای باز در عکاسی  به تاثیر عواملی مانند نورهای طبیعی و نورهای مصنوعی می پردازد، زمانی که با نور طبیعی کار می کنید ، کنترل نور خورشید به عنوان تنها منبع نوری کمی دشوار است.

چه یک عکس فوق العاده برای تبلیغات بخواهید و یا اینکه قصد گرفتن عکس پرتره در فضای باز را داشته باشید ، ابزارهای مناسبی برای استفاده بهینه از نور طبیعی خورشید وجود دارد. عکاسان حرفه ای برای عکاسی پرتره در فضای باز، معمولا سوژه خود را در موقعیت  اپن شید open shade   قرار می دهند.

این شید وضعیتی است که  سوژه عکاسی در سایه قرار گرفته اما بقدر کافی نیز از نور آفتاب بطور غیر مستقیم برخوردار است .  چشم سوژه در عکس های طولانی مدت  از نور آفتاب آزار نمی بیند ، شما می توانید یک عکس با کنتراست معتدل اما با استفاده کافی از سایه ها داشته باشید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین کلاس آنلاین و غیر حضوری عکاسی با مدرک بین المللی

پنل های جداکننده  یکی از کاربردی ترین ابزارها برای عکاسی پرتره در فضای باز هستند، نور تفکیک  شده از طریق پنل هایی که دارای جنس نیمه براق هستند پخش می شود . این پنل ها معمولا بازتاب دهنده نور سفید بوده که به پرتره شما رنگ طبیعی می دهد .

برای مثال از همین پنل ها برای کاهش شدت نور در نورپردازی های مصنوعی استفاده می کنند،که در اشکال و جنس های متنوعی ساخته شده اند. شما می توانید در کنار این پنل ها از سایر تجهیزات نورپردازی استفاده کنید تا به نور ایده آل تان برسید.

آموزش ترفندهای طلایی نورپردازی فضای باز در عکاسی در روز و شب

بهترین زمان مناسب عکاسی در فضای باز یک ساعت بعد از طلوع و یک ساعت قبل از غروب خورشید می باشد که در عکاسی ساعات طلایی نامیده می شوند . این ساعات از روز دارای بهترین نور ممکن برای عکاسی می باشد ، زیرا نور متمایل است و سایه های ملایم تری دارد .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
سر فصل کلاس آموزشی عکاسی

خورشید نور عظیم و یک طرفه ای دارد ، بدین معنی که در فضای باز با نوری بسیار شدید مواجه هستید، نتیجه این نورپردازی تصاویری با کنتراست بالا به همراه سایه های فراوان است، اما با هدایت و کنترل نور طبیعی ، می توانید به انواع  نورپردازی برای عکاسی در فضای باز دست پیدا کنید. ترفندهای نورپردازی در فضای باز را با ما دنبال کنید و از عکاسی خود لذت ببرید.