آموزش تکنیک عکاسی مدلینگ برای اینستاگرام

آموزش عکاسی مدلینگ

آموزش تکنیک عکاسی مدلینگ برای اینستاگرام امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است اما بهتر است که پیش از آن توضیحی مختصر در خصوص حرفه عکاسی مدلینگ بدهیم. این حرفه نیازمند داشتن اطلاعات در مورد زبان بدن و نحوه ایستادن در مقابل دوربین است. یک عکاس فعال در در این حوزه باید توانایی آن را داشته باشد که علاوه بر عکس­برداری حرفه­ای، مدل را در نحوه ایستادن و گرفتن ژست صحیح راهنمایی کند.

آموزش عکاسی مدلینگ

 

عکاسی مدلینگ اینستاگرام و تکنیک های آن

عکاسی مدلینگ اینستاگرام امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است اما بهتر است که پیش از آن توضیحی مختصر در خصوص حرفه عکاسی مدلینگ بدهیم. این حرفه نیازمند داشتن اطلاعات در مورد زبان بدن و نحوه ایستادن در مقابل دوربین است. یک عکاس فعال در در این حوزه باید توانایی آن را داشته باشد که علاوه بر عکس­برداری حرفه­ای، مدل را در نحوه ایستادن و گرفتن ژست صحیح راهنمایی کند. دوربین عکس­برداری در اختیار عکاس است در نتیجه کنترل وضعیت بر عهده اوست. حتی برخی از مدل­های حرفه­ای نیز در شرایطی خاص نیازمند راهنمایی عکاس خود در لحظه ایستادن می­باشند. پس می­توان نتیجه گرفت که فعالیت در این حوزه نیازمند آموزش دو مرحله­ای است که این قضیه برای عکاسی مدلینگ اینستاگرام نیز صدق می­کند، مرحله اول آن یادگیری و تسلط در نحوه صحیح عکس­برداری و مرحله دیگر آن آشنا شدن با ژست­ و حرکات صحیح بدن برای گرفتن یک عکس زیبا و حرفه­ای است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب عکاسی مدلینگ مردانه

راهنمایی مدل برای گرفتن عکس

بسیاری از افرادی که تمایل دارند در اینستاگرام عکس بگذارند، مدل نیستند به همین دلیل در عکاسی مدلینگ اینستاگرام باید مدل را برای نحوه صحیح ایستادن راهنمایی کنیم. پس از تنظیم میزان نور محیط و فراهم آوردن شرایط مناسب برای عکس­برداری، در ابتدا می­توانیم فرد را به صورت کلامی هدایت کنیم به عنوان مثال (لطفا دست خود را بر روی کمرتان قرار دهید) یا (لطفا پای چپ خود را جلوتر بگذارید) در صورتی که مدل به صورت حرفه­ای فعالیت داشته باشد، به سرعت منظور شما را می­فهمد و همانطور که مایل هستید ژست می­گیرد اما در صورتی که مدل غیر حرفه­ای باشد شما می­بایست روش­های دیگری را امتحان کنید و به عنوان مثال خودتان ژست مورد نظر را بگیرید تا از شما تقلید کند. استراتژی سوم این است که به منظور عکاسی مدلینگ اینستاگرام، مجموعه عکس از ژست­های موردنظرتان را از مجله­های مد جمع­آوری کنید و در اختیار مدل خود قرار دهید تا با الهام از آن نحوه ایستادن خود را اصلاح کند. در صورتی که هیچ کدام از این روش­ها جواب نداد، شما ناچارید که خودتان به سوی مدل بروید، نحوه ایستادن او را تنظیم کنید و سپس به سرعت به سمت دوربین خود بازگردید و قبل از به هم خوردن نحوه ایستادن مدل، عکس خود را بگیرید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش تکنیک های عکاسی مدلینگ در فضای باز

عکاسی مدلینگ

گسترش حرفه عکاسی مدلینگ با رواج اینستاگرام

امروزه صنعت عکاسی مدلینگ اینستاگرام به دلیل رواج این شبکه­های اجتماعی، به حرفه­ای پرطرفدار بدل شده است در نتیجه آموزش صحیح آن خارج از لطف نیست. به جرات می­توان گفت که در سال­های اخیر به دلیل پرطرفدار شدن شبکه اجتماعی اینستاگرام، تمایل مردم به عکس­برداری حرفه­ای بسیار افزایش یافته­ است. اگر تنها نگاهی به پیج­ اینستاگرام افراد مختلف بیاندازیم متوجه می­شویم که بسیاری از آنها همانند یک مدل حرفه­ای ژست گرفته­اند. اما تنها نحوه ایستادن کافی نیست. یک عکس زیبا در هر حالتی نیازمند یک عکاس حرفه­ای و آموزش­دیده است. با آموزش عکاسی مدلینگ اینستاگرام به راحتی می­توان از افراد عادی همانند یک مدل عکس­برداری و از این راه کسب درآمد کرد.