آموزش تکنیک های خاص عکاسی پرتره در طبیعت

طبیعت می تواند جلوه های بسیار زیبائی را به کاربران خود ارائه دهد. وجود رنگ بندی های طبیعی و تنوع اقلیمی می تواند در عکاسی پرتره در طبیعت بسیار حائز اهمیت باشد. همچنین استفاده از محیطهای طبیعی و کاملا رنگارنگ می تواند تصاویر بسیار با کیفیتی را نسبت به تصاویر گرفته شده در استودیو ایجاد نماید. اما برای عکاسی پرتره در طبیعت باید ویژگی ها و اصول خاصی را در هنگام تصویر برداری رعایت نمود که می تواند جلوه های تصویری را دوچندان نماید.

نکات کلیدی عکاسی پرتره در طبیعت

۱-    تکامل رنگ تصویر با استفاده از رنگ های طبیعی

استفاده از رنگ های موجود در طبیعت می تواند جلوه خاصی به عکاسی شما بدهد و باعث زرق و برق دار شدن طراحی شما شود. امکان دارد که گاهی با یک رنگ بندی هماهنگ تصاویر بسیار زیبایی را بدست آورید و یا با ترکیب رنگ های مختلف و ایجاد یک اختلاف رنگ، تصاویر خود را بسیار جذاب تر نمایید. به عنوان مثال می توانید از یک پس زمینه رنگ بنفش استفاده کنید و در داخل عکاسی پرتره خود از برگ های زرد و نارنجی بهره ببرید تا تصویر شما بسیار به چشم آید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش سریع نکات عکاسی پرتره در فضای باز

۲-    قرار دادن تمرکز اصلی بر روی طبیعت

در بسیاری از عکاسی هایی که دارای عناوین بسیار مهم می باشند، مانند روز مادر، یا تولد یک نوزاد، می توان به راحتی و با تنظیم دیافراگم به صورت کاملا باز یک دید جذاب را بدست آورید و بعد از آن نیز مطمئن شوید نقطه تمرکز بر روی گل ها و یا سنگ ها موجود در تصویر باشد. این روش با کمرنگ کردن تمرکز بر روی سوژه اصلی انجام خواهد شد تا جلوه بسیار زیبایی را به تصویر نشان دهد.

۳-    ایجاد کردن تصاویر پرتره عجیب و غریب

وجود طبیعت باعث شده است که طراحی های بسیار زیادی را بتوان در عکاسی پرتره در طبیعت ترتیب داد. به عنوان مثال می توانید از لوستر بر روی یک شاخه استفاده کنید و حالت های خاص و کاملا عجیب و زیبایی را در طراحی های خود ایجاد نمایید. با استفاده از این روش می توانید تصاویر بسیار خیالی و زیبایی را در طبیعت ایجاد کنید.

  • با استفاده از طبیعت تصاویر را جادویی کنید

طبیعت پر از جادو و امکانات برای عکاسان می باشد و تصاویر پرتره می تواند در طبیعت شکل و بوی خاصی را پیدا کنند. می توانید از سنگ های تیره و یا برگ و برف به عنوان آثار هنری خود استفاده کنید و به عنوان مثال در هنگام پرتاب کردن و یا راه رفتن سوژه خود بر روی برف عکاسی نمایید و یا می توانید از گل در لابه لای موهای سوژه خود استفاده کنید تا سوژه بتواند به راحتی در عکاسی پرتره در طبیعت محو گردید و با محیط به صورت کاملا هماهنگ باشد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش روش عکاسی پرتره با دوربین نیکون چگونه است ؟