آموزش تکنیک های زیبا عکاسی مد و پوشاک

عکاسی مد و پوشاک

آموزش تکنیک های زیبا عکاسی مد و پوشاک که با سرعت بالایی در حال تکامل و پیشرفت است، این نوع از عکسبرداری بر تصویربرداری، نمایش، نورپردازی گسترده و مکان های زیبا تمرکز دارد، شاید شما از ماریو تستینو، یورگن طلر، نیک نایت یا هلموت نیوتن شنیده باشید، اما بسیاری از عکاسان دیگر در تلاش هستند تا در این ژانر حرفه ای شوند.

 تکنیک های زیبا عکاسی مد و پوشاک

آموزش تکنیک های عکاسی مد و پوشاک

عکاسی مد و پوشاک، نوعی از عکاسی است که به نمایش لباس و سایر وسایل مد اختصاص داده شده است، این نوع از عکاسی، بیشتر برای تبلیغات یا مجلات مد مانند Vogue، Vanity Fair یا Elle انجام می شود و زیبایی شناسی خاص خود را توسعه داده است که در آن مدل لباس، با حضور در مکان های عجیب و غریب یا استفاده از لوازم جانبی به نمایش گذاشته می‌شود، اگر به یادگیری تکنیک های زیبای عکاسی مد و پوشاک علاقه مند هستید می‌توانید این راهنما را مطالعه کنید.

عکاسی مد و پوشاک

نکات عکاسی مد و پوشاک

۱)قاعده سوم را بیاموزید

قاعده سوم برای اطمینان از ترکیب درست عکاسی مد و پوشاک، یک دستورالعمل اساسی است، ابتدا از نظر ذهنی قاب خود را به ۹ مربع با اندازه های مساوی تقسیم کنید، برای دستیابی به یک ترکیب متعادل، موضوع خود را در هر نقطه ای که خطوط در آن تلاقی می‌کنند، قرار دهید. همچنین می توانید از دوربین خود برای کمک استفاده کنید، امروزه تقریباً در هر دوربین، عملکرد شبکه ای وجود دارد که به شما در تهیه عکس های خود کمک می کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش عکاسی تبلیغاتی از کیک و شیرینی

۲)سوژه ی خود را در مرکز قرار دهید

هر چند وقت یک بار، می توانید قواعد ترکیب عکاسی مد و پوشاک را زیر پا بگذارید تا عکس مورد نظر خود را بگیرید، بعضی اوقات حتی می توانید قانون سوم را به طور کامل نادیده بگیرید و موضوع خود را در مرکز قرار دهید، اگر این کار را به درستی انجام دهید، متوجه خواهید شد که این سبک برای پرتره های مد، بسیار ایده آل است.

۳)یک داستان در عکاسی مد و پوشاک روایت کنید

یکی از اشتباهاتی که عکاسان جوان مد اغلب مرتکب می شوند این است که روایت بصری در عکسبرداری آنها وجود ندارد، وقتی یک مجله مد را مرور می کنید، متوجه خواهید شد که موضوعی وجود دارد که عکس ها را به هم اتصال می‌دهد، اگرچه آنها لزوماً کلماتی برای توصیف آنچه اتفاق می افتد ندارند، اما غالباً سرنخ هایی ارائه می دهند، این نوع از تصاویر، توجه بیننده را به خود جلب می کنند، آنها بیننده را مجبور می کنند تا روی روایتی که می خواهد گفته شود، تمرکز کنند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
ترفند ها و نکات عکاسی تبلیغاتی از زیور آلات

عکاسی مد در خیابان

۴)پس زمینه ی مناسبی انتخاب کنید

همیشه هنگام عکاسی مد و پوشاک، به پس زمینه توجه داشته باشید زیرا نقش اساسی را در جذابیت عکسبرداری شما دارد، در نظر بگیرید که چگونه عناصر موجود در پس زمینه می توانند تعادل تصویر شما را تحت تأثیر قرار دهند، شما نمی توانید از پس زمینه ی مشابه رنگ یا الگوی لباس ها استفاده کنید، اگر یک لباس با الگوهای پیچیده دارید، به دنبال زمینه ای ساده باشید و اگر لباس، ساده است، می‌توانید یک پس زمینه پیچیده و مناسب را انتخاب کنید.

۵)از تجهیزات استفاده کنید

تجهیزات در ایجاد یک موضوع منسجم در عکاسی مد و پوشاک به شما کمک می کنند، اگر اتفاق خاصی در صحنه شما رخ نمی دهد، می توانید از تجهیزات نیز برای جذاب تر کردن آن استفاده کنید، به عنوان مثال ، اگر دیواری که شما به عنوان پس زمینه انتخاب کردید بسیار پررنگ به نظر می رسد ، کافی است یک اسکیت بورد اضافه کنید

۶)تعامل با محیط زیست

برای پویاتر شدن تصاویر در عکاسی مد و پوشاک، اجازه ندهید که مدل شما فقط ایستاده باشد، از او بخواهید در فضای مورد نظر خود در حال حرکت باشد، این کار علاوه بر احساس راحتی در آنها موجب تعامل با محیط می‌شود و می‌تواند یک ترکیب جالب را ایجاد کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

۷)زاویه های مختلف را امتحان کنید

هنگام عکاسی مد و پوشاک، خود را محدود به زاویه خاصی نکنید، محیط اطراف خود را کاوش کرده و مکان های مختلفی را که می توانید از مدل خود عکس بگیرید، در نظر بگیرید، می توانید از بالا، پایین یا حتی با کج کردن دوربین خود عکس بگیرید.

۸)مدل لباس را برجسته کنید

آنچه عکاسان مد را از عکاسان معمولی پرتره جدا می کند این است که آنها می دانند چگونه در تصاویر خود تأکید کنند، بنابراین مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، همیشه چگونگی ارائه ی لباس را در عکاسی مد و پوشاک در اولویت قرار دهید، از هر نوع اغراقی که می تواند چشم ها را منحرف کند، اجتناب کنید و به اندازه کافی نزدیک شوید تا هر الگویی را نشان دهید.

۹)حرکت لباس را ثبت کنید

از آنجایی که تصاویر ایستا هستند، نشان دادن بافت پوشاک گاهی می تواند دشوار باشد، بدون حرکت، یک لباس می تواند زمخت به نظر برسد حتی اگر اینطور نباشد، به عنوان یک عکاس مد و پوشاک، وظیفه شما این است که نرمی و راحتی لباسی که مدل شما پوشیده را منتقل کنید، بگذارید لباس در هوا جریان داشته باشد و حرکت آن را با دوربین خود ثبت کنید.