آموزش تکنیک های عکاسی مدلینگ در فضای باز

آموزش تکنیک¬های عکاسی مدلینگ در فضای باز
اگر شما به مد و عکاسی علاقه دارید و می¬خواهید عکاسی مدلینگ را امتحان کنید، مطالعه این مقاله که در زمینه آموزش تکنیک¬های عکاسی مدلینگ در فضای باز می¬باشد را به شما پیشنهاد می¬کنیم. عکاسی مدلینگ هم انواع و اصولی دارد و بر خلاف تصور بعضی از افراد کار ساده¬ای نیست. عکاسی مدلینگ به تنهایی چه برای تفریح یا کار باشد، چالش برانگیز است اما زمانیکه شما می¬خواهید این کار را در فضای باز انجام دهید، شما می¬توانید مهارت¬های خود را بیازمایید. شما برای عکاسی در فضای باز نیاز است متغیرهای زیادی را درنظر داشته باشید. شما به نوعی فشار را درصحنه عکاسی حس می¬کنید اما زمانیکه بدانید می¬خواهید چه کاری انجام دهید، تفاوت بین یک عکسبرداری موفق و فلاپ را خواهید دید. در آموزش تکنیک¬های عکاسی مدلینگ در فضای باز ما چهار تکنیک را برای این کار دسته¬بندی کرده و دراختیارتان می¬گذاریم.

تکنیک اول ازآموزش تکنیک¬های عکاسی مدلینگ در فضای باز: مکان عکسبرداری را ببینید
قبل از اینکه موعود مشخص شده برای زمان عکاسی مدلینگ برسد، به مکان عکس¬برداری رفته و محیط را بررسی کنید. هرچند که این کار ممکن است همیشه امکان پذیر نباشد اما اگر شرایطش را داشتید، حتما انجامش دهید. این نکته را هم درنظر داشته باشید، زمانی برای بررسی محل عکاسی بروید که نزدیک به ساعاتی باشد که در آن مکان قرار است عکاسی کنید. زیرا صبح زود با ظهر از لحاظ گرما، نور و سایه متفاوت است و این تفاوت در عصر بیشتر خود را نشان می¬دهد. بنابراین دوربین خود را بردارید و از اطرافتان در سکوت کمی عکس¬برداری کنید و ببینید که اشیا از فریم دوربین شما چطور به نظر می¬رسند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ترفندهای طلایی نورپردازی فضای باز در عکاسی

تکنیک دوم ازآموزش تکنیک¬های عکاسی مدلینگ در فضای باز: از یکی از دوستان خود به عنوان دستیار عکاس کمک بگیرید
عکاسی در فضای باز مزایایی دارد و آن نور و منظره طبیعی محیط بیرون است. البته در کنار این مزایا معایبی ذاتی هم دارد. برای مثال شاید شما مجبور شوید مسیر طولانی را پیاده¬روی کنید تا به یک نقطه خاص و ویژه برای عکاسی برسید. همچنین شما کنترل باد و نور طبیعی خورشید را ندارید. در چنین شرایطی به همراه داشتن یک دستیار در انجام کارهایی مانند کمک به حمل لوازم و تجهیزات، نگهداری رفلکتورها و سایر کارهای سخت بسیار کمک کننده خواهد بود و به شما امکان تمرکز بیشتری روی کار عکاسی مدلینگ خواهد داد.

تکنیک سوم ازآموزش تکنیکهای عکاسی مدلینگ در فضای باز: کمی فاصله بین خود و مدل ایجاد کنید
برخلاف عکاسی در استودیو، عکاسی مدلینگ در فضای باز بسیار جالب خواهد بود زیرا شما می¬توانید از لنزهای با فاصله کانونی طولانی ( long lenses) استفاده کنید و به عکس¬هایی دارای افکت بوکه با این لنزها برسید. اگر شما بخواهید در فاصله کانونی بیش از ۲۰۰ میلی¬متر عکاسی کنید، نیاز است که دستیارتان به مدل برای ژست گرفتن راهنمایی دهد.
نکته دیگری که ازآموزش تکنیک¬های عکاسی مدلینگ در فضای باز می¬توانم به آن اشاره کنم و باید روی آن دقت کنید، این است که مدل اصل موضوع و مکان تکمیل کننده آن است. بنابراین چون عکاسی در فضای باز است، شما نباید مدل را فراموش کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش تکنیک عکاسی مدلینگ برای اینستاگرام