آموزش جالب جنسیت سازی حریر در طراحی لباس

آموزش جالب جنسیت سازی حریر در طراحی لباس

در ابتدا بهتر است بدانیم جنسیت سازی در طراحی لباس چیست ؟ آموزش جنسیت سازی حریر به زیبا سازی کار کمک  بسیاری می کند. بدین معنی که طراح لباس مثلا از حریر و ترکیبی از مخمل استفاده کند تا طرح و کاری جدید تولید شود، ایجاد جنسیت پارچه در پروسه طراحی و دوخت اهمیت زیادی دارد، لوازمی که در ایجاد جنسیت پارچه کاربرد دارند شامل این وسایل هستند: انواع پاستل، آبرنگ ، گواش و مارکر . این هنر در صنعت مد به تصویرسازی  مد و کار تخصصی  شناخته شده است . جنسیت پارچه به شکل های گوناگون می باشد مانند جنسیت چرم، جنسیت پارچه های بافتنی ، جنسیت حریر و پارچه نخی،  پارچه های طرحدار و ساده، حریر با ساتن و دهها ترکیب دیگر .جنسیت سازی حریر، یکی دیگر از هزاران طرح جدید در صنعت دوخت و طراحی پارچه است.

 

با آموزش جنسیت سازی حریر بیشتر آشنا شویم.

درآموزش جنسیت سازی حریر  مطالبی عنوان و مطرح می شود،البته ترکیب جنسیت پارچه فرمول ندارد و طراح بنا به سلیقه و هنجار اجتماعی می تواند تلفیقی از پارچه های گوناگون را خلق کند تا کار تولید شده هر چه زیباتر جلوه کند.  برای هنر و سلیقه نیازی به آموزش دیدن نیست، آموزش فقط نکات اصلی را به ما می گوید و خودمان هستیم که با توجه به محیط اطراف و نیازی که وجود دارد سعی می کنیم کاری جدید و جذاب را خلق کنیم. طراحان و برندهای معروفی در دنیا هستند که کار تخصصی خود را در زمینه های گوناگون پارچه انجام می دهند، برخی از برندهای معروف طراحی لباس عبارتند از: چنل، لوویس ویتون، رولکس، تیفانی و  دیور.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ساده و جذاب طراحی لباس با مارکر

آموزش جالب جنسیت سازی حریر در طراحی لباس با نرم افزار

نرم افزارهایی برای طراحی لباس هستند که با استفاده از آن می توان مواردی را آموزش دید مانند نرم افزار ایلاستریتور، نرم افزار مارولوس، نرم افزار جمینی. با استفاده از نرم افزار مارولوس میتوانید طرح و ایده های مدرن لباس را خلق کنید و با دقت بسیار بالا کار خود را انجام دهید ،یکی از مزایای این نرم افزار هماهنگ سازی و ویرایش الگو در سه بعدی می باشد یعنی هرگونه تغییرات در الگو بطور کامل و بلافاصله در لباس های سه بعدی منعکس می شود. با کلیک کردن  روی گزینه ها می توان طرح را صوری و مجازی به هم دوخته و به روی مدل  مجازی مشاهده کرد، امکانات دیگر نرم افزار این است که  انواع خواص فیزیکی پارچه ها از جمله :  میزان کشش، برش، ضخامت، خم پارچه و چگالی پارچه  را اندازه گیری می کند. آموزش جنسیت سازی حریر را در مقالات بعدی دنبال خواهیم کرد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ترفند های جذاب برای طراحی لباس چرم