آموزش جالب جنسیت سازی ساتن در طراحی لباس

ساتن در طراحی لباس

آموزش جالب جنسیت سازی ساتن در طراحی لباس جز آموزش‌های مهم در دنیای طراحی لباس است؛ بنابراین هر طراح حرفه‌ای باید هنگام طراحی بتواند طوری لباس را در تن مدل نشان دهد که کاملاً برای بیننده قابل تجسم باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا به جزئیات بپردازیم.

جنسیت سازی ساتن

مراحل جنسیت سازی ساتن

آموزش جنسیت سازی ساتن در طراحی لباس را لازم دیدیم با توضیح مختصری درباره ساتن شروع کنیم؛ ساتن یک نوع پارچه نیست، بلکه این کلمه نام یک نوع بافت می‌باشد که برای ساخت پارچه به‌کاربرده می‌شود. پارچه ساتنی پارچه نرم و براق و بادوامی است که به‌راحتی چین می‌خورد و به‌سادگی لک می‌شود.

  • مرحله اول در آموزش جنسیت سازی ساتن در طراحی لباس توجه به انتخاب رنگی به‌عنوان رنگ پایه و اصلی کار است که از نتیجه نهایی تیره‌تر باشد. استفاده از مداد رنگی برای این مرحله مناسب نیست؛ اما از مارکرها و آبرنگ غلیظ برای داشتن سطح صاف پایه می‌توانید استفاده کنید.
  • مرحله دوم کار با سایه‌روشن‌هاست که باید با تکنیک‌های نشان دادن روشنایی‌ها آشنایی داشته باشید. قسمت‌هایی که نور می‌تابد را نشانه بگذارید و روشن کنید، حواستان باشد در این کار زیاده رودی نکنید، باید نیمی از کار رنگ پایه را حفظ کند. برای اینکه قسمت‌های روشن از پایه رنگ روشن‌تر باشند، به‌هیچ‌وجه از رنگ سفید خالص استفاده نکنید. برای رنگ پایه نارنجی و سبز و قهوه‌ای از رنگ زرد روشن استف و برای قرمز و بنفش از صورتی روشن بهره بگیرید و برای بنفش سیر از آبی آسمانی کمک بگیرید.
  • مرحله سه آموزش جنسیت سازی ساتن در طراحی لباس مرحله ترکیب است که کاری ضروری برای داشتن یک طرح حرفه‌ای است. با انگشت دست هم می‌توانید به مخلوط کردن اقدام کنید و اگر متوجه شدید بیش از نیمی از کار در این مخلوط کردن ترکیب‌شده است، پاک‌کنید.
  • در مرحله بعد بر روی قسمت ترکیب‌شده یک‌لایه روشن دیگر استفاده کنید. فراموش نکنید همگی سطوح افقی و یا عمودی باشند. همچنین در نظر داشته باشید ساتن بسیار چروک می‌خورد؛ بنابراین سطح طراحی را بیش‌ازحد صاف نشان ندهید، دوباره‌کار ترکیب را انجام دهید و مطمئن شوید لایه دوم نور در همه جای لباس ظاهر می‌شود.
  • ساتن مجموعه بزرگ تضادها را دارد؛ نقاط تاریک و روشن که در نزدیکی خطوط و هر جا که حس هنری‌تان می‌گوید را با پاستیل نرم تیره پر می‌کنید. از ایجاد سایه واقعی چشم‌پوشی نکنید و با یک مداد مشکی سایه‌ای تاریک و عمیق را طرح بزنید.و درنهایت برای داشتن کار واقعی‌تر دوباره ترکیب کنید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش بی نظیر و جذاب جنسیت سازی حریر

ساتن در طراحی لباس

مفهوم جنسیت سازی در طراحی لباس

در ابتدا بهتر است برای اشنایی با جنسیت سازی ،مفهومی از ان را توضیح دهیم .جنسیت سازی در طراحی لباس سومین گام از رشته طراحی لباس است که به زیباسازی کار کمک میکند. بعد از اینکه اصول کشیدن فیگور روی کاغذ را یاد گرفتید میرسیم به مبحث رنگ شناسی که مهمترین بحث در استایلینگ است. برای اینکه بتوانید جنسیت پارچه را روی کاغذ پیاده سازی کنید باید در ابتدا با رنگ ها و نحوه ترکیب انها اشنا شوید و سپس یاد میگیرید که چگونه جنسیت پارچه ها را روی کاغذ بکشید.

فرض کنید برای یک مصاحبه کاری باید البوم کارهای خود را به صورت دستی به همراه داشته باشید. برای زیباتر نشان دادن کارهای خود باید در نمونه کارها از جنسیت های مختلف پارچه ها استفاده کنید. انواع جنسیت سازی ها روی کاغذ جنسیت پارچه های مخمل ، جیر ، چرم ، حریر، جین ، ساتن، بافتنی ،کرپ ، خز ، دانتل و …

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی لباس با پارچه حریر چگونه است؟

جنسیت سازی در طراحی لباس با انواع لوازم انجام می شود  :

  • طراحی لباس با گواش
  • طراحی لباس با مداد سیاه
  • طراحی لباس با مدادرنگی
  • طراحی لباس با مارکر
  • طراحی لباس با آبرنگ