آموزش جالب عکاسی صنعتی از اسباب بازی

آموزش عکاسی صنعتی

آموزش جالب عکاسی صنعتی از اسباب بازی یکی دیگر از روش های عکاسی است. از انجایی که اسباب بازی ها در ابعاد بسیار کوچکی تهیه و ساخته می شوند. عکس برداری از آنها نیاز به مهارت دارد. دوربین ها نمی توانند به درستی از زاویه ی نزدیک از این اشیاء کوچک عکسبرداری کنند. پس باید دوربین به صورت دستی تنظیم شود.

آموزش عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی از اسباب بازی

در چند سال اخیر بسیاری از عکاسان علاقه ی شدیدی به عکاسی صنعتی از اسباب بازی ها پیدا کرده اند. پس از این که اسباب بازی های زیبایی وارد بازار شد، این عکاسان تصمیمی گرفتند تا برای زیباتر جلوه دادن این اسباب بازی ها اقدام به عکاسی نمایند.

عکس هایی که از اسباب بازی های جنگ ستارگان و یا از مرد آهنی و دیگر انیمیشن های هنرمندان شاهد هستید، کار عکاسان در زمینه ی عکاسی صنعتی از اسباب بازی است. ما در این مقاله به شما چند نکته را در زمینه ی عکاسی از اسباب بازی ها بیان می کنیم. تا بهتر بتوانید به این سبک عکاسی بپردازید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی صنعتی و چند نکته طلایی در نورپردازی آن

عکاسی صنعتی

نکات جالب در مورد عکاسی صنعتی از اسباب بازی ها

هر یک از این نکات به شما کمک می کند تا در این صنعت پیشرفت نمایید. البته علاقه داشتن به عکاسی صنعتی نیز می تواند تاثیر به سزایی در موفقیت داشته باشد.

تنظیم نمودن دوربین برای عکاسی از اسباب بازی های ایستاده

اسباب بازی ها از آن چیزی که شما تصور می کنید بیشتر به شما نزدیک هستند. برای این که بتوانید یک عکاسی زیبا از اسباب بازی های ایستاده داشته باشید، ابتدا باید تنظیمات دوربین خود را بررسی نمایید.

پیدا کردن عمق میدان

از آنجایی که اشیا در دوربین نزدیک تر به چشم می خورند، باید از عمق کمتری از پس زمینه استفاده نمایید. مثلا در عکاسی صنعتی از اسباب بازی باید این نکته را به خاطر داشته باشید که اشیاء نباید به دوربین نزدیک باشند.

برای این منظور باید از لنز مورد نظر خود با درنظر گرفتن محل عکاسی استفاده کنید، تا عمق میدان مناسب و معقول باشد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش پولساز عکاسی صنعتی از غذا

تمرکز دستی

در عکاسی از اشیا کوچک همیشه دوربین به صورت خودکار از فوکوس اشتباهی در عکس برداری استفاده می کند. از این رو شما باید به صورت دستی این تنظیمات را بر روی دوربین خود انجام دهید. تا تصویر مورد نظر شما به درستی عکسبرداری شود.

استفاده از IOS

برای عکاسی صنعتی از اسباب بازی ها بهتر است از یک سه پایه استفاده نمایید. این سه پایه برای دوربین لازم است، تا در بهینه سازی نور، کاهش سرو صدا در عکاسی و … موثر باشد. از انجایی که اسباب بازی ها در ابعاد کوچکی هستند ممکن است با دست به درستی نتوان اقدام به عکس برداری نمود.

از این رو استفاده از این سه پایه ها کمک می کند تا دوربین در محلی ثابت قرار گرفته و به راحتی از شی کوچک شما عکسبرداری کند.

علاوه بر این روش ها می توانید با مراجعه به لینک زیر نکات جالب دیگری را در زمینه ی عکاسی صنعتی از اسباب بازی ها مورد بررسی و مطالعه قرار دهید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب عکاسی صنعتی از سنگ