آموزش جالب عکاسی صنعتی از غذا و خوراکی

عکاسی صنعتی

آموزش جالب عکاسی صنعتی از غذا و خوراکی یکی از شیوه های تبلیغاتی، در صنعت غذا و خوراکی عکاسی می باشد. اما برای ایجاد تصاویر خارق العاده در این زمینه باید علاوه بر خلاقیت، ویژگی های خاصی نیز در نظر گرفته شود تا یک تصویر بتواند بسیار تاثیر گذار شود و در ذهن مخاطبان جاودان شود. در آموزش جالب عکاسی صنعتی از غذا و خوراکی به مهم ترین عوامل افزایش جذابیت تصاویر در این صنعت خواهیم پرداخت.

عکاسی صنعتی

چگونه عکس صنعتی جذابی از غذاها بگیریم؟

نکاتی بسیاری در عکاسی از صنعت غذا وجود دارد که عکاسانی که در این زمینه در حال کار هستند باید این موارد را رعایت کنند و از آنها در عکاسی های خود استفاده نمایند.

۱-     عکاسی با نور طبیعی در آموزش جالب عکاسی صنعتی از غذا و خوراکی

نور مهمترین کلید برای ایجاد تصاویر بسیار زیبا در زمینه غذا می باشد. عکاسان برای گرفتن تصاویر بسیار خلاقانه می توانند از نور روز و روشن به جای نورهای مصنوعی استفاده کنند تا تصاویر بسیار زیبا و طبیعی جلوه دهد. اگر بخواهید از نورهای مصنوعی در عکاسی های خود استفاده کنید، امکان دارد که یک نور زرد یا نارنجی در تصاویر شما ایجاد شود، این موضوع باعث میشود، زیبایی تصاویر شما از بین رود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نکات عکاسی پولساز صنعتی از طلا و زیورآلات

۲-    سایه ها را به کنترل خود درآورید.

در آموزش جالب عکاسی صنعتی از غذا و خوراکی می توان گفت ایجاد سایه ها و استفاده از آنها یکی از مهمترین روش های ایجاد تصاویر بسیار زیبا در زمینه غذا می باشد. گاهی اوقات با رعایت نکردن این اصول می توان تصاویر را نابود کرد و یا در مکان مناسب با عمق بخشیدن به سایه ها می توان جلوه بصری بسیار زیبایی را در تصاویر خلق کرد. میزان سایه به شدت نور و زاویه تابش آن بستگی دارد و می تواند تصاویر را بسیار زیبا و حرفه ای نشان دهد.

۳-    از پس زمینه های طبیعی استفاده کنید؟

اگر میخواهید با استفاده از آموزش جالب عکاسی صنعتی از غذا و خوراکی تصاویر زیبایی را خلق کنید، باید حتما پس زمینه را در نظر بگیرید. بسیاری از افراد با استفاده از پس زمینه های مصنوعی باعث نابودی تصاویر می شوند. اما استفاده از یک میز چوبی و یا یک سفره و یا دستمال رومیزی که به صورت هم رنگ با سوژه عکاسی و یا مخالف و نقیض رنگ سوژه می باشد، می توانید تصاویری خلاقانه را ایجاد کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش عکاسی صنعتی از خودرو

۴-    از بهترین زاویه عکس برداری کنید.

در آموزش جالب عکاسی صنعتی از غذا و خوراکی می توان گفت مهمترین فاکتور، پیدا کردن بهترین زاویه برای عکس برداری می باشد. هر نوع غذا و یا خوراکی می توانید از طریق یک زاویه خاص بهترین حالت خود را به نمایش بگذارد، پس باید قبل از عکاسی تمام زوایای موجود را در نظر گرفت تا بهترین تصاویر را خلق کرد.

عکاسی صنعتی