آموزش جالب عکاسی ضد نور یا سیلونت

آموزش جالب عکاسی ضد نور یا سیلونت

عکاسی ضدنور یا سیلوئت یکی از جدیدترین سبک های عکاسی می باشد که توانسته طرفداران زیادی را در بین عکاس های حرفه ای برای خود بیابد. شما می توانید با کمک گرفتن از بعضی ترفندها عکس های بسیار جالب را به کمک این سبک بگیرید و یا به کمک خلاقیت خود سبک های جدیدی را ابداء کنید. ما برای کمک به شما برای پیشرفت سریع در این زمینه از عکاسی نکاتی را بیان کرده ایم.

ما در عکاسی ضدنور یا سیلوئت ابتدا به تعریفی از این سبک می پردازیم تا شما بتوانید راحتتر با مفهوم این سبک آشنا شوید و نکات را بهتر پیاده سازی کنید. درکل به عکاسی که در آن یک شیء در پس زمینه ای پرنور قرار می گیرد به طوری که آن شیء به صورت تیره در عکس ظاهر می شود، عکاسی ضدنور یا سیلوئت گفته می شود. حال اگر به دنبال نکاتی برای عکاسی ضدنور هستید ما را دنبال کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
کنترل عمق میدان

بهتر است در آموزش جالب عکاسی ضدنور یا سیلوئت به چه نکاتی توجه شود؟

نورپس زمینه

یکی از بهترین پس زمینه ها در  عکاسی سیلوئت، نور خورشید می باشد. شما می توانید با استفاده از نور خورشید هنگام طلوع و یا غروب آفتاب بهترین عکس های ضدنور را بگیرید زیرا قرار دادن شیء در مقابل نور مستقیم خورشید، یک منظره قوی تر ایجاد می کند و اجازه می دهد که اشعه های خورشید به آرامی به پس زمینه رها شوند و آسمان را رنگ کنند.

خاموش کردن فلش

یکی از مهم ترین نکاتی که باید هنگام عکاسی سیلوئت اجرا کنید، خاموش کردن فلش می باشد زیرا در عکاسی ضد نور نباید نوری به سمت شیء مورد نظر تابیده شود و کار فلش روشن تر کردن صحنه می باشد؛ پس قبل از انجام هر کاری باید تنظیمات فلش را تغییر دهید و آن را خاموش کنید.

دوربین را در نزدیکی شی مورد نظرتان قرار دهید

هرچه دوربین به شیء مورد نظر نزدیکتر باشد باعث می شود نور مستفیم را مسدود کنید. این ترفند می تواند مزیت های دیگری نیز برای شما داشته باشد که می تواند برای تغییر زاویه و یافتن بهترین موقعیت عکاسی حرفه ای تر به شما کمک کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزشی خاص برای عکاسی مادون قرمز

اشکال خاصی را برای عکاسی ضد نور در نظر بگیرید

معمولا در عکاسی ضد نور بهتر است که از شی های قوی استفاده شود؛ علاوه بر آن اگر که می خواهید عکسی جذاب تر داشته باشید، باید از اشیائی استفاده کنید که زاویه ها و منحنی های زیبایی داشته باشند تا جزئیات زیباتری در عکس نشان داده شود.