آموزش نرم افزار طراحی لباس

آموزش طراحی لباس

طراحی لباس یکی از مشاغل مربوط به صنایع پوشاک است که شایستگی هایی از قبیل طراحی آناتومی اندام زنانه، طراحی لباس زنانه، رنگآمیزی مدلهای لباس زنانه، طراحی بافت های پارچه و طراحی لباس اندامهای ویژه را در بر میگیرد، در ومن این شغل با مشاغل طراح لباس شب و عروس، راسته دوز، خیاط زنانه، مانتودوز، پارچه فروش و تولیدکننده  پارچه در ارتباط است.

طراح لباس اصطلاحاً به فردی اطلاق می شود که قادر است با توجه به ویژگی های اندامی، موقعیت اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی بر اساس جنسیت ، نقوش طرح پارچه، طرح های مناسبی را  طراحی می کند.

در دوره آموزش طراحی لباس هنرجویان توانایی طراحی مدلهای لباس بوسیله تکنیک های دستی را می آموزند و بوسیله اصول خط وشکل طراحی لباس و طراحی پوشاک، طراحی دستی ، طراحی مفهومی، طراحی مانکن و لباس، انواع آستین یقه و دامن و…. را  انجام می دهند.

پس از آن هنرجویان با رویکرد فنی و اجرایی مفاهیم طراحی لباس و پیاده سازی الگوی لباس را می آموزند و در واقع آنچه یک طراح از الگوی لباس باید بداند و نحوه پیاده سازی آن در کامپیوتر آموزش داده میشود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس برای مبتدی ها و حرفه ای ها با جدیدترین متد روز دنیا

در ادامه هنرجویان با نحوه اجرای یک لباس با الگوی آماده شده بر روی مانکن و بر طرف کردن ایرادات طراحی با استفاده از ابزارهای نرم افزاری و حتی چرخاندن و به حرکت در آوردن مانکن برای فهم هر چه بهتر وضعیت لباس آموزش داده میشود.

در دوره آموزش طراحی لباس هنرجو با نرم افزارهای ویژه طراحی لباس نظیر Marvelous توانایی های لازم جهت طراحی لباس را پیدا خواهد کرد.

 

 

سرفصل های آموزش طراحی لباس

ترسیم فیگور

۱)طراحی فیگور از جهات مختلف و آموزش ابعاد انسانی و آناتومی در طراحی

۲)آشنایی با چهره سازی در طراحی فیگور

۳)آموزش تکنیکهای ماژیک و مداد رنگی و پاستل در طراحی فیگور واندام

۴)سایه زنی و نحوه ایجاد بعد در طراحی اندام و همچنین سایه زنی بر روی مدلهای انسانی با لباسهای مختلف رنگ شناسی و پارچه شناسی

 

رنگ شناسى در لباس وپارچه شناسى

۵)رنگ شناسی در طراحی پارچه و نحوه نقاشی پارچه های گلدار و طرحدار طراحی لباس پایه

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس با نرم افزار

 

طراحى لباس پایه

 

۶)طراحی مفهومی پارچه و لباس با  الهام از طبیعت و موضوعات اطراف.

۷)ارائه تکنیکهای بافت گذاری و جنسیت سازی پارچه در طراحی و پارچه شناسی در طراحی

 

طراحى لباس پیشرفته

 

۸)تکنیکهای خلاق در طراحی جهت ارائه پوششهای مختلف لباس و نحوه اجرا طراحی و نقاشی آن

۹)آشنایی با الگوهای طراحی لباس و تفهیم سه بعدی لباس در طراحی

۱۰)آشنایی با نحوه تبدیل طرحهای دستی در مدلهای ۳ بعدی بصورت دیجیتال

 

آینده شغلی   

طراحان لباس در انواع شرکت های طراحی لباس استخدام می شوند. همچنین طراحان لباس به صورت آزاد و مستقل نیز می توانند کار بکنند. در صورت داشتن تجربه، تبحر و سرمایه کافی نیز طراحان لباس می توانند شرکت های طراحی یا تولید لباس راه اندازی کنند. علاقمندان می توانند پس از گذراندن دوره آموزش طراحی لباس می می توانند  به عنوان طراح لباس در یک کمپانی مد و لباس فعالیت نمایند ، شوی لباس برگزار نمایند. طراح الگوی حرفه ای شوند ، مزون لباس راه اندازی کنند ویا با تولیدی های لباس همکاری کنند در صورتی که آموزش دوخت لباس بچه گانه را در این بگذرانند می توانید بعنوان طراح لباس بچگانه نیز مشغول بکار شوند که بازاری بسیار خوب و پول ساز دارد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین کلاس آموزش طراحی لباس با نرم افزار ویژه بازار کار