آموزش جذاب جنسیت سازی بافتنی در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن…یک طراح لباس جهت ارائه طرح زیبا،اصولی و دقیق باید به نکات زیادی توجه داشته باشد…از جمله جنسیت سازی پارچه های مختلف روی کاغذ برای نشان دادن طرح.برای نحوه طراحی جنسیت پارچه های مختلف با ما همراه باشید..

جنسیت سازی بافتنی

مراحل کشیدن جنسیت بافتنی روی کاغذ

مراحل کشیدن جنسیت بافتنی روی کاغذ باید به صورت مرحله به مرحله صورت گیرد در جنسیت سازی بافتنی شما ممکن است به اب رنگ  و مداد نیاز داشته باشید که قبل از شروع کار باید ان دو ابزار را در کنار خود داشته باشید.

جنسیت سازی بافتنی در اولین مرحله زمینه را با آب رنگ رنگ آمیزی می کنیم. در این مرحله می توانید یک زمینه بیس بزنید و بعد سایه ها را روی کار بیاورید. جزئیات بافتنی مثل راه راه بودن گره دار بودن و نقش و رنگ هایی که با قلم و ریز به ان داده می شود و یا روان نویس‌های رنگی ظریف می‌توانید روی کاغذ بندازید. در مرحله اول جنسیت سازی  به سایه روشن نیازی نیست. و شما تنها یک بیس می زنید و بعد از این که خشک شد می توانید سایه زدن را شروع کنید. بهتر است که در ابتدا بیس خود را با رنگ مورد نظر ایجاد کنید و سپس بروید سراغ سایه زدن روی طرح مورد نظر.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش اصول عکاسی مستند

بهتر است که زمینه و بیس خود را تکمیل کنید و بگذارید تا خشک شود و بعد سایه زدن را شروع نمایید. و نگران لکه هایی که با اب‌رنگ ایجاد می شود نیز نباشید. چون که زمینه کار بافتنی طوری است که مداد رنگی روی ان می اید و این ایراد ها را پوشش می دهد. میتوانید از مارکر هم استفاده کنید و زمینه کارتان را با این بزنید. بعد از این که خشک شد سایه زدن را با مداد مشکی شروع کرده و در این جا است که شما می توانید لکه ها را به نیم سایه تبدیل کنید

در این جا حتما به صورت ضربه ای کار کنید چون که رنگ زیر شسته نشه و از بین نرود. و بعد از تمام کردن این بخش می روید به گذاشتن راه راه ها برای روی بافتنی. و در این زمینه باید به تعداد خطوط رسم شده دقت نمایید. تا کم یا زیاد نشوند. بعد از این مرحله نیز می‌توانید خطوط جنابی رسم کنید. و در رسم این خطوط باید برجستگی ها و فرورفتگی را نیز مد نظر داشته باشید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ساده جنسیت سازی حریر در طراحی لباس

آموزش جنسیت سازی بافتنی

انواع تکنیک های جنسیت سازی در طراحی لباس

روش های متعددی برای جنسیت سازی و طراحی لباس در سطح کشور موجود می باشد که علاقمندان جهت یاد گیری و آموزش می توانند به مراکز مربوطه در سطح شهر ها مراجعه کنند. و دوره های مربوطه را پشت سرم هم گذاشته و ان را یاد گیرند. برای جنسیت سازی شما باید سایه روشن و ساختن جنسیت را برای روی پارچه ها کار کرده و سپس وارد مرحله بعدی یعنی تمرین های مربوطه در این زمینه مثل جنسیت سازی بافتنی را امتحان می دهد .جنسیت سازی بافتنی که در تیتر بالا ان را شرح دادیم این روش مختص لباس های بافتنی بود.

آموزش جنسیت سازی