آموزش جذاب جنسیت سازی جین در طراحی لباس را آموزش ببینیم…آموزش جنسیت سازی با انواع تکنیک های متفاوت از جمله مداد رنگی ، مارکر و گواش و اب رنگ و….در طراحی جین و جنسیت سازی جین ما می توانیم با استفاده از رنگ های روشن و تیره این تماییز را مشخص کنیم ..

جنسیت سازی جین

مراحل کشیدن جنسیت سازی جین در طراحی لباس

آموزش جنسیت سازی جین را می توان مقوله ای زیبا پر از رنگ های مختلف ، که به ذائقه طراح بستگی دارد . برای مشخص کردن جنسیت لباس تکنیک های مختلف وجود دارد، مانند تکنیک مداد رنگی ، مارکر ، آبرنگ و … ؛ که ما برای طراحی جین از تکنیک مداد رنگی استفاده می کنیم . ابتدا از تن رنگ روشن شروع به پرداختن به کار می کنیم یک لایه یکدست از رنگ روشن مورد نظر رامی زنیم سپس با همان رنگ به صورت تیره تر شروع به پرداختن چین و چروکها  می کنیم ، اینکار بدلیل اینکه با استفاده از آن می توانیم انداره لباس  وفرم های لباس را نشان دهیم نکات برجسته در دور باستن ویا انداره پارچه دروران ودیگر  جاهای پا از لحاظ چسبندگی که جزو نکات مهم  جنسیت سازی جین است .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ساده طراحی لباس با گواش

حالا اگر می خواهیم در طراحی جین از دو رنگ یا دو جنس مختلف از پارچه استفاده کنیم ، اکنون می توان با استفاده از رنگ تیره تر نسبت به رنگ اولیه این تماییز جنس یا رنگ را مشخص کرده و به عنوان مثال همانطور که در عکس پایین در اولین شلوار مشاهده میکنید ، طراح با استفاده از رنگ پرنگ آبی در حاشیه شلوار وبودن نقاط سفید رنگ در وسط آن تماییز رنگ را در آن مشخص کرده است .

آموزش جنسیت سازی جین

نکات و ایده های جالب در طراحی لباس جین

در آموزش جنسیت سازی جین در طراحی لباس گفتن این نکات مهم و کلیدی است . ابتدا ما به هنگام طراحی لباس جین باید خطوط و لاین های لباس  را به خوبی مشخص کنیم یعنی کجا کمرببند قرار می گیره کجا زیب قرار می گیره و وبا توجه به پوز مدل لباس نقاط برجسته و یا کشیده شده  در لباس را مشخص کرده . در دوختن شلوار های جین نباید ار جیبها و درز ها را فراموش کرد . و همینطور موقع طراحی یادتان نرود که جای بستن دکمه و جیب کوچک را مشخص کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آسان جنسیت سازی چرم در طراحی لباس

همیشه به یاد داشته باشید که شما دارید ، برای یک مدل لباس ، لباس را طراحی می کنید و پوز اولیه طرح را بر آن اساس طراحی و رسم کنید . شما می توانید با ترکیب چند رنگ با یکدیگر به یک رنگ جدید برای طراحی خود دست پیدا کنید به همین دلیل از امتحان کردن و ترکیب رنگ ها شانه خالی نکنید و همیشه آماده باشید تا یک طرح خلاقانه جدید را به وجود بیاورید .توجه کنید استفاده از ترکیب های مختلف باعث ایجاد یک طرح جدید می شود ولی استفاده زیاد از آ« باعث به هم ریختگی و نابودی طرح می شود .

جنسیت سازی جین در طراحی لباس