آموزش حرفه ای جنسیت سازی مخمل با انواع تکنیک های متفاوت آموزشی ….آموزش جنسیت سازی ساتن، حریر ، خز ، چرم و … در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن …برای جنسیت سازی پارچه های مختلف تکنیک های مختلفی نظیر کار با گواش، آبرنگ، مارکر و مدادرنگی، پاستل گچی ، راپید، سیاه قلم و ذغال و کلاژ استفاده می شود. طراحی هر پارچه تکنیک مخصوص خود را داشته و نیاز به وسایل خاصی دارد….

جنسیت سازی مخمل

در کشیدن جنسیت های مختلف از چه تکنیکی استفاده می شود؟

در طراحی پارچه برای جنسیت سازی از تکنیک های مختلفی استفاده می شود؛ این تکنیک ها شامل کار با گواش، کار با آبرنگ، کار با مارکر و مدادرنگی، کار با پاستل گچی، کار با راپید، کار با سیاه قلم و ذغال و کلاژ می شود. مناسب ترین سطوح برای اجرای این تکنیک ها کاغذ سفید ، اشتنباخ،‎  ‎فابریانو وکانسون می باشند.

جنسیت سازی برای پارچه های مختلف متفاوت بوده و شامل موارد زیر می شود :
جنسیت سازی ساتن، جنسیت سازی چرم مات و ورنی، جنسیت سازی چهارخانه، جنسیت سازی جین، جنسیت سازی پارچه ی پلنگی، جنسیت سازی پارچه ی گلدار، جنسیت سازی پارچه ی خالدار، جنسیت سازی پارچه ی راه راه، جنسیت سازی خز، جنسیت سازی بافت، جنسیت سازی پشم، جنسیت سازی پارچه ی پولکی، جنسیت سازی لمه، جنسیت سازی پارچه ی سنگ دوز، جنسیت سازی دانتل، جنسیت سازی مخمل، جنسیت سازی کشباف، جنسیت سازی گیپور، جنسیت سازی حریر، جنسیت سازی پوست، جنسیت سازی حوله ای، جنسیت سازی هولوگرام …

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
نکات جالب در آموزش طراحی لباس جین

در اجرای هر تکنیک با ابزار مخصوص آن باید این نکته را در نظر گرفت که از رنگ های روشن برای زمینه ی طرح، از رنگ های تیره تر برای ایجاد هارمونی در نقاط سایه روشن پارچه و از تیره ترین رنگ ها برای نمایش خطوط و برش های طرح لباس باید استفاده نمود. برای مثال در جنسیت سازی مخمل استفاده از تکنیک کار با مارکر و مدادرنگی بسیار مناسب است.

در صورتی که در طرح مورد نظر نیاز به ایجاد بافت باشد باید قبل از اجرای تکنیک ها به ایجاد بافت پرداخت. برای ایجاد بافت می توان از ابزار های کاتر، تیغ، کاغذ و … استفاده نمود .

آموزش جنسیت سازی مخمل

مراحل کشیدن جنسیت سازی مخمل

برای جنسیت سازی مخمل نیاز به تهیه ی مارکر و مداد رنگی و یا اب رنگ و گواش می باشد؛ سپس طبق مراحل زیر عمل خواهیم کرد:

  1.  ابتدا طرحی کلی از مدل لباس با استفاده از مداد طراحی بکشید.
  2.  طرح کشیده شده را با استفاده از مارکر به طور کلی رنگ نمایید. توجه داشته باشید که رنگ مارکر باید در تناژهای کم رنگ باشد تا بتوان سایه روشن های لباس را روی آن اجرا کرد.
  3.  با استفاده از یک مداد رنگی با تناژ رنگ تیره تر از رنگ مارکر استفاده شده، محل هایی که نیاز به اجرای سایه دارند را با استفاده از تکنیک های رنگ آمیزی با مداد، سایه بزنید. توجه کنید که تمامی محل های چین، گوشه و کنار ها، محل های تا خوردگی و جمع شدگی نیاز به سایه زدن دارند.
  4.  آخرین مرحله از جنسیت سازی مخمل استفاده از یک مداد رنگی سفید برای روشن تر کردن قسمت های غیر سایه ای است ؛ دلیل انجام این مرحله این است که بدین شکل قسمت های سایه روشن دقیق تر و واضح تر شده و بافت مخمل را واضح تر نشان دهند، به این علت که مداد سفید به ایجاد برق طبیعی پارچه های مخمل کمک می کند.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نکات خاص برای طراحی لباس شب

جنسیت سازی حرفه ای مخمل