آموزش حرفه ای و بی نظیر جنسیت سازی خز در ۷ مرحله

جنسیت سازی خز

آموزش حرفه ای و بی نظیر جنسیت سازی خز در ۷ مرحله، یاد می­گیرید که چگونه پارچه خز را به روشی واقعی ترسیم کنید. تکنیک سریع آموزش جنسیت سازی خز به شما کمک می­کند که چگونه می­توانید  طرح خز را بکشید و جلوه­های واقعی به تصاویر مد لباس خود اضافه کنید.برای آموزش انواع جنسیت های مختلف با ما همراه باشید.

جنسیت سازی خز

انواع تکنیک های جنسیت سازی در طراحی لباس

با آموزش جنسیت سازی خز، یاد می­گیرید که چگونه پارچه خز را به روشی واقعی ترسیم کنید. در ادامه طراحان عزیز با این نوع ترسیم آشنا شده و از طراحی خود لذت خواهند برد.
زمان تکمیل این آموزش فقط ۱۰ دقیقه است و وسایل مورد نیاز شما، کاغذ رسم، مداد طراحی، پاک کن، پاستیل های نرم و چند مداد رنگی است.

اگر دوست دارید در طراحی مد لباس­های خود از انواع بافت ها استفاده کنید، می­توانید برای ایده های جالب تر چگونگی رسم پوست حیوانات را آموزش ببینید. اگر عاشق حیوانات و طراحی خز هستید، با این تکنیک می­آموزید که چگونه در چند مرحله ساده بتوانید طرح خز را بکشید و جلوه­های واقعی به تصاویر مد خود اضافه کنید. چگونه شال خز و یا یک کت زیبا بکشید و به طرح های خود ظاهری منحصر به فرد و لوکس بدهید.
آموزش جنسیت سازی خز

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
نکات جالب در آموزش طراحی لباس جین

مراحل جنسیت سازی خز

 • مرحله ۱: ترسیم خط بیرونی
  بعد از ترسیم تصویر لباسی که طراحی کردید، سعی کنید آن را با پارچه خزی که در ذهن خود دارید، بپوشانید. از فشار بیش از حد با مداد خودداری کنید، زیرا بعداً باید این طرح را پاک کنید.
  به یاد داشته باشید که لباس خز بسیار حجیم است و بیشتر از لباس معمولی از بدن خارج می­شوند.
 • مرحله ۲: لکه ­های رنگی پایه
  یک پاستل نرم با رنگ دلخواه خود انتخاب کنید و لکه هایی را در تمام سطح طراحی خود بکشید. سعی کنید لکه های رنگی را بیشتر در یک جهت بکشید و خیلی دور از هم نباشند.
 • مرحله ۳: پایه خز
  با انگشت لکه های رنگ را پخش کنید. انگشت خود را از قسمت بالایی لباس به سمت پایین بکشید و به صورت دایره ای یا در جهت های دیگر نکشید.
  خز پارچه ای نرم است، بنابراین سعی نکنید آن را در محدوده خطوط لباس ببندید. در واقع اشکالی ندارد اگر انگشت خود را کمی بیرون از طرح های اولیه خود بکشید. سپس طرح مدادی لباس را پاک کنید.
 • مرحله ۴: لایه اول
  خز پارچه ای است که از لایه های بسیار و موهای جداگانه تشکیل شده است. رنگی کمی تیره تر از رنگی که برای پایه استفاده کرده اید بردارید و لکه های جدید رنگی را پخش کنید. اگر اندازه آنها متفاوت باشد، خز در نهایت واقعی تر و چشم نواز تر به نظر می­رسد.
 • مرحله ۵: لایه دوم
  لکه های رنگی از مرحله قبل را پخش کنید و در همان جهت موها نگه دارید و لایه خز بعدی را بکشید. این رنگ باید حتی از رنگ قبلی تیره تر باشد. از رنگ خاکستری تیره و حتی گاهی از سیاه نیز می­توان استفاده کرد. اگر با مراحل قبلی مقایسه شوند، موها باید بسیار کوچکتر بوده و از یکدیگر دورتر باشند. توجه کنید که اکنون ممکن است جهت موها کمی تغییر کند
 • مرحله ۶: موهای سفید
  لکه های مرحله قبلی را پخش کنید و یک پاستل نرم سفید رنگ بردارید. اضافه کردن موهای سفید، ظاهر نهایی را تکمیل کرده و به آن جلوه سه بعدی می­دهد. در استفاده از رنگ سفید مراقب باشید زیرا اگر بیش از اندازه کار کنید، نقاشی سفید و صاف به نظر می­رسد.
 • مرحله ۷: مرحله نهایی
  یک مداد رنگی تیز که رنگ سایه­ای چند بار تیره تر از رنگ پایه طرح خود داشته باشد، بردارید. با استفاده از خطوط کوتاه در اندازه های مختلف از خطوط مرزی طرح اولیه فراتر بروید. جهت آنها ممکن است کمی متفاوت باشد و گاهی اوقات شما می­توانید دو خط را به هم برسانید تا مانند یک مثلث کوچک به نظر برسند. از لوازم جانبی که روی لباس خز قرار داده می­شود مانند کمربند، کیف و جواهرات استفاده نمایید.در این مرحله آموزش جنسیت سازی خز تکمیل می­شود.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش حرفه ای جنسیت سازی مخمل

جنسیت سازی حرفه ای خز