آموزش حرفه طراحی لباس

چه مهارتهایی در حرفه طراحی لباس نیاز است؟
طراحی لباس یک زمینه کاری بسیار هیجان انگیز است، که به طور پیوسته در حال تکامل می­باشد. برای طراحی، باید کارهای جانبی زیادی را انجام دهید و باید بدانید که حرفه­ای است که می تواند فوق العاده رقابتی باشد. اگر تمایل دارید که یک طراح لباس و مد موفق باشید، راه طولانی پیش رو خواهید داشت، صرف نظر از این که آیا میخواهید این کار را برای تامین مخارج زندگی انجام دهید یا نه،  برای شروع روند طراحی لباس، گامهای ساده­ای را بایستی بپیمایید، در ادامه این مراحل، توضیح داده می­شود:
۱- در مورد نقاشی یاد بگیرید. لازم نیست که شما یک تصویرگر ماهر باشید، بسیاری از طراحان هنگامی که طراحی می­کنند، از سبک­های ساده استفاده می­نمایند. شما باید بتوانید دید بصری خود را تقویت کنید. روشهایی مثل رفتن به کلاس نقاشی و مطالعه برخی از کتاب ها، بسیار مهم است ولی مهم تر آنکه تا می­توانید تمرین کنید. مهم ترین بخش یادگیری هر مهارت جدید، فقط انجام دادن آن به طور مرتب است. هر روز حداقل۳۰ دقیقه از وقتتان را برای تمرین نقاشی کنار بگذارید. یک کتاب خوب به عنوان مرجع پیدا کنید و روش طراحی را از آن بیاموزید، بهترین کتاب مرجع، کتاب آموزش طراحی و اسکیس در ۳۰ روز نوشته مارک کیستلر  Mark Kistler  است که به فارسی هم ترجمه شده­است.
۲- در مورد دوخت و دوز بیاموزید. حتی اگر شما نمی خواهید کسی باشید که طرح های خودتان را بدوزید، ولی باید درباره دوخت و دوز بدانید. شما باید این درک را پیدا کنید که طرح شما چگونه توسط وسایل و ابزار خیاطی می­تواند در واقعیت تجسم پیدا کرده و دوخته شود.
– در کلاس­های خیاطی ساده و نسبتا ارزان شرکت کنید.
– اگر بخواهید لباس خود را بدوزید، یادگیری رسم الگو و درآوردن الگوی لباس ضروری است. – برخی از الگوهای ساده را که در فروشگاه­های آموزش کارهای دستی برای تمرین ارائه می­دهند، خریداری کنید.
– شما باید بدانید که چگونه یک لباس به طور فیزیکی سر هم می شود. دانستن اینکه چگونه یک طراحی لباس را به شکل واقعی تبدیل کنید، بخش مهمی از دوختن لباس است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین روش برای برگزاری کلاس و دوره های آنلاین و مجازی آموزشگاه طراحی لباس

۳- درباره طراحی بیاموزید.  اگر می­خواهید طرح­های خلاقانه تهیه کنید، باید درباره تئوری طراحی، اطلاعات کافی کسب نمایید. مطالعه کتاب­های طراحی، به شما کمک خواهد کرد که بتوانید چگونه به عنوان یک طراح فکر کنید. البته خود را محدود به مطالعه طراحی مد نکنید. بهتر است در رشته های دیگر مثل اندام شناسی انسان، شناخت تیپ و استایل انسانهای مختلف و هماهنگی رنگ ها نیز مطالعه کنید.

۴- درباره مد بیاموزید. اگر می خواهید طراحی لباس هایتان را انجام دهید، بهتر است همه چیز را در مورد دنیای مد یاد بگیرید. شما ممکن است خودتان را یک فرد بسیار شیک و با استایل بدانید، ولی دانستن اینکه چطور اندام خود را با لباس بیارائید، نکته بسیار مهمی است. اگر طراحی های خود را براساس آنچه در حال حاضر مد است، انجام دهید، زمانیکه طراحی لباس شما کامل شد، ممکن است این سبک از مد افتاده باشد. ایده گران طراحی مدرن، دائما در حال فکر کردن به آینده هستند، اگر به نمونه های مد در فیلم ها و شبکه های اجتماعی دقت کنید می­توانید دریابید که طراحان حرفه ای ماهها پیش مجموعه های فصلی خود را طراحی می­کنند، این نمایش ها این ایده را به شما می­دهد که چه روندی در مد تجاری آینده پیش خواهد آمد.
۵- در مورد تکنولوژی و منابع اطلاعاتی کسب کنید. در حال حاضر بیشتر طراحان از ابزارهای پیشرفته موجود در زمینه طراحی استفاده می کنند.
– طرز کار با برنامه های کاربردی مثل Adobe Photoshop و Illustrator  Adobe را بیاموزید.
– وب سایت هایی مثل Linda.com یا Tuts + منابع آنلاین خوبی برای آموزش طراحی و تئوری هایی هستند که در بالا به آن اشاره شد.
– اگر می خواهید طرح خود را به جای کاغذ طراحی، بر روی یک نمایشگر کامپیوتر بسازید، باید یک قلم نوری خوب مانند Wacom خریداری کنید.
۶- منابع الهام خود را پیدا کنید. در چه مواردی اشتیاق شما برانگیخته می­شود؟ چه چیزی در شما انگیزه طراحی ایجاد می کند؟ این انگیزه ممکن است یک پارچه خاص باشد، یا یک کار هنری بصری که می­بینید، یک لباس که در خیابان دیده اید، چیزی که می خواهید اما نمی توانید در فروشگاه ها آن را بیابید. مهم این است که انگیزه­ای را پیدا کنید که محرک شما در طراحی باشد. برای الهام گرفتن می­توانید از این سایتها کمک بگیرید spreadshirt.com.au، Customizedgirl.com، Inkeasy.com ، Cafepress.com.
در ایجاد طراحی لباس، مشتری خود را در نظر بگیرید، تصور کنید چه کسی می­خواهد طرح های شما را خریداری کند؟ چه شخصی نیاز به چه لباسی دارد؟ هنگام طراحی لباس برای خودتان، چیزهایی را طراحی کنید، که دوست دارید در لباس خاص شما باشد.
ترکیب سبک ها و روند های موجود می تواند یک راه جالب برای ایجاد ظاهری جدید باشد. چه چیزی در مد دهه­ های گذشته را می­توانید با مد حاضر ترکیب کنید؟ یا چگونه می توان عناصری از لباس مردانه را با لباس زنانه ترکیب کرد؟

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزشگاه طراحی لباس آقایان و بانوان