آموزش خواندنی تکنیک عکاسی پاناروما

آموزش عکاسی پاناروما که در زیر آمده است، به شما در حرفه ای تر شدن در زمینه عکاسی پاناروما کمک می کند. عکاسی پاناروما از جدیدترین سبک های عکاسی می باشد که می تواند زیبایی مناظری که وسعت بیشتری نسبت به عکس های معمولی دارند را نشان دهد.

ممکن است فکر کنید که برای عکاسی پاناروما شما به یک دوربین عکاسی خاص و حرفه ای نیاز دارید اما این یک باور اشتباه می باشد و ما در این آموزش خواندنی تکنیک عکاسی پاناروما به شما خواهیم گفت که می توانید فقط با داشتن یک دوربین، که عکس برداری به صورت دستی بوسیله آن انجام می شود، عکس های زیبایی به سبک پاناروما بگیرید.

تکنیک عکاسی پاناروما شامل چه نکاتی می باشد؟

بهتر است در تکنیک عکاسی پاناروما ابتدا به تعریف این سبک از عکاسی بپردازیم. عکاسی پانوراما ترکیبی از دو عکس  مجاور می باشد که این دو عکس مجاور می بایست حداقل دارای ۲۰٪ منطقه همپوشانی باشند که در آخر شما می توانید به کمک نرم افزار های خاص این دو و یا چند عکس را بهم بچسبانید و عکس پانارومای خود را بسازید. البته بهتر است که برای گرفتن عکس پاناروما نکاتی را رعایت کنید تا عکس زیباتری بدست بیاورید. ما برای کمک به شما، بعضی از نکات را در زیر قرار داده ایم.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب عکاسی پنینگ

گرفتن عکس به صورت دستی

از آنجایی که عکاسی پاناروما شامل منطقه وسیعی می باشد که می تواند دارای طیف نوری متفاوتی باشد شما می بایست عکاسی را به صورت دستی انجام دهید و تنظیمات فوکس را بر روی حالت دستی قرار دهید زیرا حالت های اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک مقادیر نوردهی متفاوتی را برای عکس ها قرار می دهد که باعث می شود در آخر عکس های ادغام شده رنگ ها و نورهای مختلفی داشته باشند.

استفاده از سه پایه

یکی از نکاتی که در هر آموزش عکاسی پاناروما آمده است استفاده از  سه پایه می باشد؛ البته اگر حمل وزن سه پایه برای شما سخت می باشد و یا سه پایه در دسترس شما نمی باشد شما می توانید دوربین را بر روی کیف دوربین، دستان عکاس و… تکیه دهید تا دوربین در مکانی ثابت و بدون هیچ حرکتی قرار بگیرد.

RAW یاJPEG  

شما به طور معمول ترجیح می دهید که عکاسی خود را به صورت RAW انجام دهید اما در عکاسی پاناروما به شما توصیه می شود که از حالت  JPEG استفاده کنید زیرا باعث می شود تاخیر شاتر بسیار کمتر شود. البته نکته ای که حتما باید مدنظر داشته باشید تنظیمات نوردهی می باشد

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ترفندهای عکاسی زیر آب