آموزش ساده طراحی لباس با گواش

طراحی لباس با گواش

آموزش ساده طراحی لباس با گواش یکی از تکنیک های کشیدن جنسیت پارچه ها روی کاغذ است. کسانی که تصویرساز هستند با انواع لوازم طراحی کار کرده اند. از جمله مدادرنگی ، مارکر، اب رنگ و گواش که در این مقاله به ان می پردازیم.اگر علاقمند به طراحی لباس روی کاغذ هستید ما در سایت مرکز آموزش خانه صنعت و معدن به انواع جنسیت سازی پارچه ها با جزئیات پرداخته ایم.

طراحی لباس با گواش

آموزش راحت طراحی لباس با گواش

آموزش طراحی لباس با گواش بهره‌گیری از نقاشی برای زدن طرح‌های زیباست. در میان تکنیک‌های طراحی لباس با مداد و مداد رنگی و آبرنگ و ماژیک و گواش باید بگوییم؛ گواش با توجه به اینکه غلیظ‌تر از آبرنگ است و سطح کار را کاملاً می‌پوشاند، با ترکیب رنگ‌ها، تصاویر فوق‌العاده زیبایی را با لایه‌های نرم و شفاف و به‌صورت یکپارچه خلق می‌کند.

گواش کیفیتی مشابه روغن دارد؛ اما پاک کردن آن راحت‌تر است، در عین اینکه به علت داشتن آکریلیک محلول در آب بر روی قلم­مو شما خشک نمی‌شود و سبب خراب شدن آن نمی‌گردد هنگامی‌که طرح زده شد مانند آبرنگ در همان روز خشک‌شده و قابل‌استفاده می­شود. وقتی با گواش کار می‌کنید؛ مانند یک آبرنگ پاک‌کنید، مانند یک روغن مخلوط‌کنید و مانند آکریلیک خشک‌کنید. همه این مزایا در کنار هم می‌تواند همان عللی شوند که آموزش طراحی لباس با گواش  را محبوب کنند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش بی نظیر جنسیت سازی دانتل

مراحل آموزش طراحی لباس با گواش

آموزش طراحی لباس با گواش با تهیه رنگ‌های اصلی شروع می‌شود؛ تهیه رنگ‌های زرد و آبی و قرمز و سفید و سیاه و هر رنگی که در طرح‌های خود دوست دارید استفاده کنید. در کنار رنگ‌ها قلم‌موها با ابعاد مختلف نیز تهیه می‌گردد.

  • رنگ‌ها را قبل از شروع بر روی پلتها منتقل کنید و با ترکیب رنگ‌ها، رنگ‌های موردنیاز را بسازید و با اضافه کردن صمغ عربی رنگ را آماده کنید.
  • اولین گام در آموزش طراحی لباس با گواش؛ کشیدن طرح کمرنگی از کار است که با مداد گرافیک انجام می‌گیرد، از همان ابتدا بارنگ شروع نکنید به قوه خیال خود در طی کار اجازه پرواز دهید.
  • از مداد سفید روغنی برای پاک‌سازی اطراف طرح که می‌خواهید سفید باشد استفاده کنید. از گواش سفید نیز بدین منظور می‌توانید استفاده کنید؛ البته ممکن است نخواهید لایه‌های سنگینی از رنگ سفید را داشته باشد؛ بنابراین مداد بهتر است. البته اگر نخواهید در طرحتان سفید کارکنید از این مرحله می‌توانید چشم‌پوشی کنید.
  •  گواش برای زدن لایه‌های نازک نقاشی بهترین است از ترکیب رنگ‌های پایه با آب برای طراحی لایه زیرین بهره ببرید. فراموش نکنید گواش را در غلظت زیاد استفاده کنید زیرا ترک خواهد خورد.
  • لایه زیرین که خشک شد، می‌توانید لایه بعدی را اضافه کنید و در گام بعدی آموزش طراحی لباس با گواش نوبت به یادآوری سایه زدن می‌رسد که راه‌های مختلفی مثل استفاده از طیف رنگ سبک رنگ پایه و یا استفاده از رنگ‌های تیره‌تر وجود دارد. در گام بعدی با قلم‌مو کوچک جزئیات را اضافه کنید و درنهایت بعد از اضافه کردن جزئیات به عقب بازگشته و اشتباهات را اصلاح کنید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین دوره آموزش طراحی لباس با ارائه مدرک بین المللی

طراحی لباس با گواش

جنسیت سازی در طراحی لباس

قبل از کشیدن جنسیت پارچه روی کاغذ به وسیله گواش یا مدادرنگی یا … باید ابتدا طراحی فیگور مانکن را آموزش ببینید.بعد از این مرحله باید با انواع جنسیت ها اشنا باشید. از جمله جنسیت لمه ، جین ، چرم ، کرپ، مخمل ریال دانتل ، تور ، ساتن و انواع دیگر جنسیت ها که همانطور که کفتیم در سایت به تک تک این جنسیت ها پرداخته شده است.

چرا باید جنسیت سازی را آموزش ببینید ؟

برای پاسخ به این سوال باید ابتدا بگوییم که یک طراح لباس برای اینکه بتواند تصویری زیبا از طرح لباس خود روی کاغذ نشان دهد باید جنسیت انواع پارچه ها بلد باشد. اینگونه هم به چشم بیننده زیباتر به نظر میرسد و هم اگر با یک خیاط در تعامل است ، خیاط منظورش را بهتر متوجه میشود.

هر جنسیتی تکنیک مخصوص به خود را دارد. به طور مثال در کشیدن جنسیت مخمل میتوان از کنته استفاده کرد. و یا برای کشیدن جنسیت جین با گواش باید توجه داشته باشید که چه مقدار از رنگ و اب را باهم مخلوط کنید تا کار زیبایی را به شما بدهد. در جنسیت سازی با گواش نباید از برگه های کاغذی استفاده کرد و حتما از مقوا استفاده کنید .سعی کنید قلمو را خیلی به کناره های کار نبرید زیرا اگر جنس مقوایتان نازک باشد و طوری باشد که رنگ را پس بدهد رنگ از لباس بیرون میزند. همیشه به اندازه یک سانتی متر با گوشه های لباس فاصله را رعایت کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ساده و جذاب جنسیت سازی جین در طراحی لباس

مدادرنگی را با گواش مخلوط نکنید. زیرا ترکیب جالبی به وجود نمی اید.اب رنگ و گواش در کشیدن جنسیتها تقریبا به یک جور عمل میکنند و فقط در استفاده از اب رنگ باید از اب بیشتر استفاده کرد.و دقت بالاتری نیاز دارد.در استفاده از رنگ ها باید به مبحث رنگ شناسی پرداخته باشید. اینکه علم رنگ شناسی را اموخته باشید از اهمیت بالایی برخوردار است .

ترکیب رنگها ، استفاده از ان ها در جای مناسب و خیلی مسائل دیگر در این مورد در اینکه به یک طراح موفق تبدیل شوید تاثیر گذار است.در کلاس های آموش طراحی لباس همرا با یادگیری جنسیت سازی پارچه ها  علم رنگ شناسی را نیز آموزش خواهید دید.