آموزش راحت طراحی لباس با گواش

آموزش راحت طراحی لباس با گواش

آموزش طراحی لباس با گواش بهره‌گیری از نقاشی برای زدن طرح‌های زیباست. در میان تکنیک‌های طراحی لباس با مداد و مداد رنگی و آبرنگ و ماژیک و گواش باید بگوییم؛ گواش با توجه به اینکه غلیظ‌تر از آبرنگ است و سطح کار را کاملاً می‌پوشاند، با ترکیب رنگ‌ها، تصاویر فوق‌العاده زیبایی را با لایه‌های نرم و شفاف و به‌صورت یکپارچه خلق می‌کند.

گواش کیفیتی مشابه روغن دارد؛ اما پاک کردن آن راحت‌تر است، در عین اینکه به علت داشتن آکریلیک محلول در آب بر روی قلم­مو شما خشک نمی‌شود و سبب خراب شدن آن نمی‌گردد هنگامی‌که طرح زده شد مانند آبرنگ در همان روز خشک‌شده و قابل‌استفاده می­شود. وقتی با گواش کار می‌کنید؛ مانند یک آبرنگ پاک‌کنید، مانند یک روغن مخلوط‌کنید و مانند آکریلیک خشک‌کنید. همه این مزایا در کنار هم می‌تواند همان عللی شوند که آموزش طراحی لباس با گواش  را محبوب کنند.

مراحل آموزش طراحی لباس با گواش

آموزش طراحی لباس با گواش با تهیه رنگ‌های اصلی شروع می‌شود؛ تهیه رنگ‌های زرد و آبی و قرمز و سفید و سیاه و هر رنگی که در طرح‌های خود دوست دارید استفاده کنید. در کنار رنگ‌ها قلم‌موها با ابعاد مختلف نیز تهیه می‌گردد.

رنگ‌ها را قبل از شروع بر روی پلتها منتقل کنید و با ترکیب رنگ‌ها، رنگ‌های موردنیاز را بسازید و با اضافه کردن صمغ عربی رنگ را آماده کنید.

اولین گام در آموزش طراحی لباس با گواش؛ کشیدن طرح کمرنگی از کار است که با مداد گرافیک انجام می‌گیرد، از همان ابتدا بارنگ شروع نکنید به قوه خیال خود در طی کار اجازه پرواز دهید.

از مداد سفید روغنی برای پاک‌سازی اطراف طرح که می‌خواهید سفید باشد استفاده کنید. از گواش سفید نیز بدین منظور می‌توانید استفاده کنید؛ البته ممکن است نخواهید لایه‌های سنگینی از رنگ سفید را داشته باشد؛ بنابراین مداد بهتر است. البته اگر نخواهید در طرحتان سفید کارکنید از این مرحله می‌توانید چشم‌پوشی کنید.

 گواش برای زدن لایه‌های نازک نقاشی بهترین است از ترکیب رنگ‌های پایه با آب برای طراحی لایه زیرین بهره ببرید. فراموش نکنید گواش را در غلظت زیاد استفاده کنید زیرا ترک خواهد خورد.

    

لایه زیرین که خشک شد، می‌توانید لایه بعدی را اضافه کنید و در گام بعدی آموزش طراحی لباس با گواش نوبت به یادآوری سایه زدن می‌رسد که راه‌های مختلفی مثل استفاده از طیف رنگ سبک رنگ پایه و یا استفاده از رنگ‌های تیره‌تر وجود دارد. در گام بعدی با قلم‌مو کوچک جزئیات را اضافه کنید و درنهایت بعد از اضافه کردن جزئیات به عقب بازگشته و اشتباهات را اصلاح کنید.