آموزش رنگ بندی جذاب در طراحی لباس

آموزش رنگ بندی جذاب در طراحی لباس

 

طراحی لباس یکی از گزینه های  موجود است که دانشجویان  زیادی دوست دارند در این رشته تحصیل کنند. مورد مهمی که درمورد طراحی لباس وجود دارد انتخاب رنگ می باشد برای اینکه بتوانیم رنگ بندی  جذاب در طراحی لباس  که انجام میدهیم داشته باشیم و رنگ بندی در طراحی لباس را طبق اصول و قواعد از پیش تعیین شده و همچنین جذاب و مورد پسند همه انتخاب کنیم. باید اصولی را بدانیم و برای این کار باید نوع رنگ‌ ها را بشناسیم.

بهترین راه ها برای انتخاب رنگ بندی جذاب در طراحی لباس استفاده از چارت رنگی می باشد. چارت رنگی شامل رنگ های متنوع و گوناگونی می باشد و امروزه به صورت اینترنتی و در سیستم های متفاوت طراحی شده اند همچنین به صورت نرم‌ افزار های اینترنتی نیز وجود دارند که انتخاب رنگ از آن ها بسیار راحت است. اما برای اینکه بتوانیم متناسب با نوع جامعه خود رنگ بندی  جذاب در طراحی لباس را زیبا انتخاب کنید باید ماهیت  محیط اجتماعی خود را بشناسید به همین دلیل برای انتخاب رنگ بندی جذاب در طراحی لباس باید به جامعه شناسی خود نیز اعتماد کنید و متدهای موجود در جامعه را بررسی کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آشنایی با رنگ شناسی ایتن

عموما طراحان لباس برای اینکه بتوانند رنگ بندی جذابی در طرحهای خود به کار ببرند از ایده های متفاوتی استفاده می کنند. یکی از این روشها الهام گرفتن در از مناظر و طبیعت می باشد. انسان ها در سفر با مناظر رنگ ها و شیوه های متفاوتی روبرو میشوند یکی دیگر از روش‌هایی که طراحان لباس برای انتخاب رنگ بندی جذاب در طراحی لباس استفاده می کنند استفاده از چرخه رنگ و  یا همان چارت های رنگی می باشد.

اما اگر لباسی را برای شخص خاصی طراحی می کنیم باید بدانید که این لباس به چهره و رنگ پوست آن فرد متناسب است یا نه هر فرد رنگ درون شخصیت خودش دارد که باید متناسب با سرد و گرم بودن رنگ چهره رنگی  لباس وی نیز مشخص گردد. اگر شما رنگی را برای جامعه طراحی می کنید و یا انتخاب میکنید. باید رنگ بندی شما به صورتی باشد که متناسب با فصل باشد و هم با سلیقه مردم آن جامعه همخوانی داشته باشد‌. برای طراحی لباس و رنگ بندی جذاب  در طراحی لباس شما باید به مد و مورد پسند بودن رنگ ها توسط مردم یک جامعه دقت کنید به طور مثال در هندوستان مردم رنگهای شاد مانند قرمز و بنفش استفاده می ‌کنند بنابراین طراحان از این رنگ ها در طراحی لباس های خودشان بیشتر استفاده می کنند. رنگ بندی در طراحی لباس موضوعی نیست که بتواند در یک جلسه و در چند کلمه آموزش داد شما باید به تجارب خود و آنچه که درون ذهن تان است اهمیت بدهیم و رنگ ها را متناسب با فصل و نوع پوشش جمعه انتخاب کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
رنگ شناسی در طراحی لباس