آموزش روش طلایی نورپردازی در عکاسی صنعتی

آموزش روش طلایی نورپردازی در عکاسی صنعتی

آموزش روش طلایی نورپردازی در عکاسی صنعتی که نوعاً چالش برانگیز است، چرا که اغلب شامل عکاسی کردن از اشیایی است که بزرگ هستند و قاب بندی و کادر پردازی آن ها مشکل است. نورپردازی در عکاسی صنعتی بسیار اهمیت دارد و سوژه های این ژانر عکاسی نیز معمولاً تجهیزات، محصولات، ماشین آلات بزرگ و کارگران مشغول به کار در شرکت هاست. این موضوعات برای عموم افراد جذاب نیستند، و این جاست که هنر عکاس برای عکاسی صنعتی و جذاب کردن عکس ها برای دیده شدن مشخص خواهد شد.

آموزش روش طلایی نورپردازی در عکاسی صنعتی

تکنیک های نورپردازی در عکاسی صنعتی چیست؟

  1. در محل مناسب قرار بگیرید

شما باید بتوانید در محل مناسبی بایستید و میزان روشنایی و زاویه های تابش نور را کاملاً بسنجید تا بتوانید از نورهایی که به طور عادی در مناطق صنعتی وجود دارد، نهایت استفاده را بکنید. استفاده از نورهای محیطی و طبیعی در عکاسی صنعتی بسیار مهم است و عکس نهایی را طبیعی تر خواهد کرد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش پولساز عکاسی صنعتی از غذا

 

  1. قبل از عکاسی از منطقۀ مورد نظر بازدید کنید

بهتر است با مدیران هماهنگ شوید و بتوانید از مناطق و زوایای گوناگون محل بازدید کنید. به دقت بررسی کنید که هیچ لکۀ روغن یا گریسی روی ماشین آلات و دستگاه ها وجود نداشته باشد. حتی می توانید برای بهتر شدن نورپردازی در عکاسی صنعتی، در صورت نیاز از مسئولان درخواست کنید که کارهای رنگ آمیزی یا هر اصلاح مورد نیاز دیگری را پیش از عکسبرداری شما انجام بدهند.

 

  1. تجهیزات کافی به همراه داشته باشید

برای عکاسی صنعتی سه پایه جزو ضروری ترین لوازم است. اگر سه پایه ندارید، حتماً دوربین را برای انجام شدن صحیح نورپردازی در عکاسی صنعتی روی سطحی صاف قرار بدهید که احتمال جابه جا شدن آن وجود نداشته باشد و دوربین نلرزد. اهمیت این مسئله به این دلیل است که بعضی ماشین های صنعتی خطوط مستقیمی دارند که حتی اگر دوربین کمی کج شود یا بلرزد، غیرعادی و عجیب به نظر خواهند رسید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
دوره آموزشی عکاسی با مدارک بین المللی

 

  1. کنترل روشنایی و کنتراست

مناطق صنعتی معمولاً تعدادی منبع نور پرقدرت دارند که می تواند کار نورپردازی در عکاسی صنعتی را با دشواری هایی مواجه کند. جنس بدنۀ ماشین آلات بزرگ هم اغلب از فولاد است که نور را منعکس می کند، بنابراین استفاده از تجهیزات نورپردازی جانبی را برای شما مشکل خواهد کرد. مناسب ترین راه حل این مسئله این است که حتی الامکان در روشنایی روز و در نورهای طبیعی کار عکاسی صنعتی را انجام بدهید.  استفاده از کنتراست بالا برای نورپردازی در عکاسی صنعتی، به خصوص در ساعات غروب آفتاب، می تواند بهترین نتایج را به دنبال داشته باشد.