آموزش روش عکاسی پرتره با دوربین نیکون چگونه است ؟

آموزش روش عکاسی پرتره با دوربین نیکون چگونه است ؟

آموزش روش عکاسی پرتره با دوربین نیکون بسیار ساده اما در عین حال حرفه ای می باشد. با آموزش روش عکاسی پرتره با دوربین نیکون  قادر خواهید بود عکس های حرفه ای بگیرید . تفاوت اصلی بین یک عکس پرتره حرفه ای یا یک پرتره معمولی در کنترل تنظیمات دوربین می باشد . اگر عکاس درک خوبی از جنبه های گوناگون نورپردازی داشته باشد و ترکیب بندی خوبی را رعایت کند ، به بهترین شکل می تواند عکس پرتره خوبی بگیرد. عکاس های حرفه ای معمولا از لنز با فاصله کانونی ۸۵ میلی متر یا بالاتر استفاده می کنند، در پرتره تمرکز دیافراگم  روی سوژه می باشد و پس زمینه را خارج از فوکوس ( مات – محو ) قرار می دهند، دوربین نیکون این تنظیمات را آسان کرده است .

وضوح و شارپ با استفاده از دیافراگم ایجاد می شود، با استفاده از حالت دستی Manual  می توانید دیافراگم و سرعت شاتر را کنترل کنید، هرچه دیافراگم بازتر باشد پرتره واضح تر خواهد بود . اگر از فلاش به عنوان منبع اصلی نور استفاده می کنید باید قدرت آن را کم کنید و یا با استفاده از اصلاح کننده نوری مانند سافت باکس soft box   نور را ملایم تر کنید، زیرا نور مستقیم فلاش ، سایه های خشنی ایجاد می کند .اکثر عکاس های حرفه ای پرتره با سرعت نزدیک به ۲۰۰/۱ ثانیه عکس می گیرند. عکاسی پرتره را با دوربین دیجیتال نیکون تجربه کنید .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی پرتره یعنی چه

 

آموزش روش عکاسی پرتره با دوربین نیکون چه مزایایی دارد؟

عکس پرتره صرفا در مورد یک شخص می باشد، در تصویر پرتره عکاسی از پیشانی تا زیر چانه ی فرد یا همان ثبت یک هدشات بسته (Tight Head Shot ) است . یک پرتره خوب باید ترکیب خوبی از رنگ و میزان نور باشد و نکات فنی بخوبی در آن رعایت شده باشد، برای عکس پرتره نیازی به لنز اختصاصی نیست ولی با این حال لنزهای پرتره ویژه ای وجود دارد که تصاویر بسیار خوبی از افراد ثبت می کند. با دوربین نیکون یک عکاس حرفه ای شوید.

این نوع لنزها دارای دریچه ی دیافراگم عریض با حداقل ضریب  اف ۲ هستند و محدوده فاصله ی کانونی آن ها معمولات بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلی متر است . دوربین نیکون کار عکاسی پرتره را آسان نموده ، این دوربین بسیار حرفه ای می باشد و امکانات بیشتری برای عکاسی پرتره به شما می دهد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش پرکاربردترین تکنیک های عکاسی پرتره