آموزش روش عکاسی پرتره با دوربین کانن (Canon)

آموزش روش عکاسی پرتره با دوربین کانن می تواند تجربه ای حرفه ای و در عین حال لذت بخش را به ارمغان آورد. از این رو لازم است تا نکات مهم تاثیرگذار در هنگام عکاسی پرتره با استفاده از دوربین کانن را مورد توجه قرار داد. از این رو، در ادامه این مطلب به معرفی برخی نکات و مفاهیم لازم در زمینه آموزش پرتره با دوربین کانن (Canon) پرداخته شده است.

نکات قابل توجه در عکاسی پرتره با دوربین کانن

با وجود امکانات متعددی که دوربین عکاسی کانن در اختیار عکاسان قرار می دهد، آموزش روش عکاسی پرتره با دوربین کانن امری لازم و ضروری است که در ادامه به برخی نکات قابل توجه در این زمینه اشاره شده است:

  1. بهینه سازی نور خودکار

در شرایطی که نور پس زمینه سوژه ی عکاسی پرتره زیاد باشد، باعث می شود تا سوژه تاریک تر از پس زمینه جلوه نماید. دوربین کانن برای چنین مواقعی، دارای گزینه ای به نام بهینه سازی نور خودکار (Auto Lighting Optimizer) است که به راحتی و به طور خودکار این مشکل را برطرف می نماید. حتی درصورتیکه فعال کردن این گزینه در هنگام عکاسی فراموش شود، می توان از پردازش RAW و یا برنامه Digital Photo Professional بهره گرفت.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین کلاس آنلاین و غیر حضوری عکاسی با مدرک بین المللی

 

  1. تنظیم فرمت عکس

یکی از نکات قابل توجه هنگام عکاسی با دوربین کانن توجه به میزان فضای ذخیره سازی است. از این رو لازم است تا بسته به نیاز، از یکی از دو فرمت استاندارد S-RAW و یا M-RAW بهره گرفته شود.

 

  1. استفاده از

    Infobank

یکی از منابع ارزشمند برای آموزش روش عکاسی پرتره با دوربین کانن (Canon) مراجعه به سایت Infobank است که تمامی نکات و اطلاعات قابل توجه در مورد نحوه عکاسی با دوربین کانن و همچنین معرفی تکنولوژی های به کار رفته در انواع لنزهای دوربین عکاسی کانن را در دسترس علاقه مندان قرار داده است.

  1. ذخیره باتری

یکی دیگر از نکات قابل توجه در آموزش روش عکاسی پرتره با دوربین کانن، توجه به حالت ذخیره باتری است. در صورتیکه دوربین عکاسی برای مدتی بدون استفاده رها شود، فعال بودن حالت ذخیره باتری باعث می شود تا صفحه دوربین ابتدا تاریک و پس از مدت کوتاهی به طور کامل خاموش شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
حرفه ای ترین کلاس جامع عکاسی آنلاین و حضوری

 

  1. انتخاب لنز مناسب برای عکاسی پرتره

یکی از مهم ترین مسائل در آموزش روش عکاسی پرتره با دوربین عکاسی کانن، انتخاب لنز مناسب است. برای این منظور لازم است به نکاتی از قبیل پرایم، فاصله ی کانونی، تعداد لنزهایی که قصد دارید حمل کنید، تعدا افراد حاضر در تصویر، حجم موجود فضای عکاسی، بوکه، اندازه سنسور دوربین، قیمت توجه شود. معمولا لنزهای کانن مناسب برای عکاسی پرتره عبارت هستند از: