آموزش روش های اصول عکاسی طبیعت بی جان

این روزها بازار فضای مجازی بسیار رونق پیداکرده و در شبکه‌ی مجازی اینستاگرام هرروزه بسیاری عکس از غذاها، نوشیدنی‌ها، دسر و کیک و کوکتل و غیره منتشر خواهد شد که تمامی این‌ها جز عکاسی از طبیعت بی‌جان محسوب خواهد شد.
تصاویری که منتشر خواهند شد آن‌گونه که شما حس می‌کنید نخواهد بود بلکه پس از تصویربرداری ابتدا با فیلترهای مختلف ویرایش شده و یا در زوایای خاصی با نور معین تصویربرداری می‌شوند، پس نکته‌ای که در تصاویر زیبا نباید از آن چشم‌پوشی کرد این است که تولید یک تصویر کامل و زیبا مخصوصاً با تلفن همراه بسیار سخت خواهد بود، بعضی از تصاویر عکاسی طبیعت بی‌جان به‌شدت غیراصولی و افتضاح است، هیچ نوع تصویربرداری به‌اندازه عکاسی طبیعت بی‌جان آموزنده نخواهد بود.

نکاتی برای بهتر شدن عکاسی طبیعت بی‌جان
برای اینکه شما بتوانید در عکاسی طبیعت بی‌جان موفق شده و به نتیجه‌ی دلخواه خود دست پیدا کنید توصیه می‌شود موارد زیر را که سعی شده به‌صورت خلاصه برای شما توضیح داده شود را رعایت نمایید تا در عکاسی طبیعت بی‌جان تصاویر فوق‌العاده‌ای را ثبت نمایید.
• عجله نکنید، آرام نفس بکشید و زمان خود را مدیریت کنید!
برای ثبت یک تصویر مناسب از سوژه‌ای در طبیعت بی‌جان شما به سه چیز نیاز مبرم دارید و باید آن‌ها را رعایت نمایید، هیچ‌گاه نور را در عکاسی طبیعت بی‌جان فراموش نکنید.
ترکیب عکاسی و اجزای مناسب تصویر در عکاسی حائز اهمیت است زیرا قرارگیری هر جز می‌تواند در جای درست تأثیرگذار باشد.
سوژه مناسب نیز در این نوع عکاسی بسیار تأثیرگذار است، سعی کنید همیشه بهترین سوژه را انتخاب نمایید.
با توجه به اینکه سوژه شما بی‌جان بوده و می‌توانید از شرایط مصنوعی نیز در عکاسی طبیعت بی‌جان استفاده نمایید هیچ‌گاه عجله نکنید و با دقت عکاسی کنید.
• ترکیب‌های درست آن را فراموش نکنید!
عکاسی از طبیعت و مناظر در مقیاس بزرگ انجام خواهد گرفت ولی عکاسی طبیعت بی‌جان همواره سوژه‌ها بسیار بی‌جان و در مقیاسی کوچک‌تر هستند به‌طوری‌که ممکن است از یک کفش یا لیوان عکاسی نمایید ولی این عکاسی از زوایای مختلفی انجام خواهد گرفت، شما در عکاسی طبیعت بی‌جان می‌توانید ترکیب سوژه خود را تغییر دهید و در موقعیت مختلف آن را مشاهده نمایید.

• از تمامی فرصت‌ها استفاده کنید!
به‌صورت طبیعی پس از مراحل قبلی در عکاسی به این مرحله خواهید رسید درنتیجه در عکاسی طبیعت بی‌جان حتماً از تمامی فرصت‌ها استفاده کنید این به این معنی است که شما می‌توانید این موضوع را در نظر داشته باشید که سوژه عکاسی شما در چه زمانی و با چه نور طبیعی زیباترین حالت را خواهد داشت! درنتیجه با شناخت بیشتر سوژه عکاسی طبیعت بی‌جان خود می‌توانید فرصت‌های بهتری را در اختیار داشته باشید.
• عکاسی طبیعت بی‌جان از نزدیک زیباتر است!
زمانی که از یک سوژه بی‌جان از فاصله دور عکاسی کنید شاهد یک صحنه غیرواقعی و بسیار زشت خواهید بود اما کافی است کمی دوربین خود را نزدیک‌تر ببرید و از زوایای نزدیک‌تری عکاسی را انجام دهید، مشاهده خواهید کرد که چقدر در تصویربرداری تأثیرگذار خواهد بود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب عکاسی از حیوانات در طبیعت