آموزش ساده طراحی لباس روی کاغذ با متد جدید ۲۰۲۰ ، آموزش کشیدن فیگور و …. امروزه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان رویای ورود به صنعت طراحی لباس و مد را در سر می‌پرورانند و متاسفانه اغلب این افراد به دلیل عدم آشنایی با نحوه یادگیری طراحی لباس از دنبال کردن رویای خود منصرف می‌شوند. این در حالی است که برداشتن نخستین گام در این صنعت خیلی ساده‌تر از آنچه به نظر می‌رسد است…

آموزش طراحی لباس

کشیدن فیگور نخستین گام از طراحی لباس

کشیدن فیگور یکی از ابزارهای مهم برای هر خیاط و برای فردی که در زمینه طراحی لباس فعالیت دارد درست همانند نقشه راه است. در آموزش طراحی لباس ، نخستین گام آشنایی با انواع فیگور و چگونگی رسم فیگور است و سپس در مراحل بعدی نوبت به خلق و طراحی پارچه، آشنایی با انواع بافت پارچه خواهد بود.

توانایی کشیدن فیگور نخستین گام در تحقق و جان‌بخشی به رویاها و طراحی‌ها است. فیگورها در طراحی لباس حکم یک نمونه پیش فرض برای طراح لباس را دارند و در به تصویر کشیدن تفکرات و احساسات طراح نقشی اساسی دارند. البته در این طراحی‌ها اندام فیگور شبیه اندام واقعی انسان و آنگونه که در کلاس‌های هنر و نقاشی آموخته‌اید رسم نمی‌شود و نسبت‌های اندام بسیار اغراق‌شده است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جذاب طراحی لباس زنانه

فیگور طراحی لباس ترسیمی ابستره با بازوان، دست‌ها و پاهای کشیده است، نسبت‌ها در آن اغراق‌شده و تاکید روی برخی ویژگی‌های مورد نظر طراح بیشتر خواهد بود. نسبت‌هایی که در آموزش طراحی لباس روی کاغذ بر آن تاکید می‌شود بر اساس اندازه سر فیگور در نظر گرفته می‌شوند به این صورت که طول قد انسان تقریبا هشت برابر اندازه طول سر در نظر گرفته می‌شود اما معمولا در طراحی لباس و مد فیگورها را با نسبت ۹ تا ۱۰ برابر اندازه بلندی سر ترسیم می‌کنند.

دلایل اهمیت کشیدن فیگور را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • زیرا ترسیم یک فیگور خوب باعث بهتر به نظر رسیدن لباس طراحی شده می‌شود.
  • برانگیختن حس کنجکاوی بیننده.
  • تاثیر شگرف آن در طراحی لباس.
  • افزایش خلاقیت.

طراحی لباس روی کاغذ

چگونه لباس طراحی کنیم؟

همانطور که اشاره شد برای طراحی لباس نیز همانند هر حرفه دیگری نیاز به آموزش وجود دارد. برخی از این آموزش‌ها عبارتند از:

  • آموزش طراحی لباس روی کاغذ
  • آشنایی با طراحی
  • آشنایی با دنیای مد
  • آموزش تکنولوژی و برنامه‌های کامپیوتری مورد نیاز و چکونگی دستیابی به منابع
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی لباس با پارچه حریر چگونه است؟

پس از گذراندن آموزش‌های لازم، آنچه در طراحی لباس اهمیت دارد یافتن منبع الهام طراحی لباس مورد نظر، انتخاب پارچه‌ای با جنس مناسب، انتخاب طرح و رنگ پارچه است که جزو مقدمات آغاز کار می‌باشند.پس از آماده‌سازی مقدمات کار، حال نوبت به کشیدن فیگور مناسب می‌رسد. برای این منظور ابتدا طرح اولیه از فیگور را رسم کرده، سپس با مداد مشکی دور کادر فیگور اصلاح شده را پررنگ کنید. پس از زیباسازی فیگور و پیاده‌سازی طرح لباس روی آن، رنگ‌آمیزی طرح را با توجه به رنگ‌های انتخاب شده انجام دهید.

پس از پیاده‌سازی طرح اولیه، وارد مراحل عملی شده و از مهارت خیاطی خود بهره می‌برید الگو را رسم کرده و پس از برش پارچه، دوخت آن را روی پارچه اولیه که اغلب از پارچه‌های ارزان قیمت مانند چیت انتخاب می‌شوند، تکمیل کنید. چنانچه لباس تهیه شده روی تن مانکن بدون مشکل بود، پس از بررسی نهایی می‌توان دوخت را با پارچه اصلی انجام داد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آدرس بهترین آموزشگاه طراحی مد و لباس با اساتید حرفه ای

خلاصه‌ای از روند چگونگی طراحی لباس در اینجا ذکر شد. البته مسلما در عمل کار بسیار مشکل‌تر از چیزی است که در این توضیحات به نظر می‌رسد.

آموزش ساده طراحی لباس