آموزش ساده عکاسی با دوربین سونی (Sony)

عکاسی با دوربین سونی

آموزش ساده عکاسی با دوربین سونی (Sony) یکی از دغدغه های کسانی است که به این حرفه علاقه مند هستند. جهت آموزش ساده عکاسی شما نیاز دارید تا برخی از نکات را در رابطه با این حرفه بدانید تا به راحت ترین شکل ممکن عکاسی با دوربین سونی را انجام دهید . نکاتی که در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار میگیرد از جمله اساسی ترین نکات آموزش ساده عکاسی می باشند.

آموزش ساده عکاسی

تنظیمات مهم در عکاسی

دوربین های عکاسی دارای تنظیمات متنوع و زیادی هستند که برای شما به عنوان یک مبتدی که در حال فراگیری آموزش ساده عکاسی هستید مهم است که بدانید چگونه از این تنظیمات استفاده نمایید و هر تنظیمی چه کاری را برای شما انجام خواهد داد . البته به یاد داشته باشید فراگیری تمام تنظیمات مورد نیاز نیست و بسیاری از عکاسان حرفه ای تنظیمات دوربینشان را به صورت کامل نمی شناسند. به عنوان اولین قدم در آموزش ساده عکاسی باید دوربین خود را از حالت خودکار در بیاورید در غیر این صورت شما چیزی فرا نخواهید گرفت. چندین تنظیم مهم در آموزش ساده عکاسی با دوربین سونی وجود دارد :

  • سرعت شاتر
  • دیافراگم
  • حساسیت
  • نحوه تمرکز صحیح
  • نحوه کار با فوکوس های متفاوت
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش روش عکاسی پرتره با دوربین کانن (Canon)

سعی کنید در عکاسی خود از فوکوس دستی استفاده ننمایید زیرا دقت فوکوس های اتوماتیک بسیار بیشتر از فوکوس دستی شما است . تنها زمانی که روشنایی شما به میزان قابل توجهی پایین است و امکان استفاده از فوکوس اتوماتیک وجود ندارد می توانید از این آپشن استفاده نمایید.

اگر که شما قصد دارید عکس گرفته شده را ویرایش نمایید ، عکس را با فرمت RAW ذخیره کنید در غیر این صورت می توانید از فرمت JPEG استفاده کنید . البته اگر شما در رابطه با اینکه می خواهید عکس را ویرایش کنید یا نه ، شک دارید می توانید از فرمت RAW  به علاوه JPEG استفاده نمایید.

عکاسی با دوربین سونی

نور در آموزش ساده عکاسی و اهمیت توجه به آن

نور در آموزش عکاسی چه به صورت آموزش ساده عکاسی و چه به صورت آموزش حرفه ای عکاسی از اهمیت بسیاری برخوردار است . اگر شما بتوانید عکسی با نورپردازی مناسب و مطلوب بگیرید ، عکس شما بدون شک از کیفیت بی نظیری برخوردار خواهد شد . موضوع مهم و مطرحی که در رابطه با نور وجود دارد تعادل بین نور موضوع شما و پس زمینه می باشد. سعی کنید به جهت و نرمی نور توجه لازم را داشته باشید اگر نور سنگین و شدید باشد سایه در عکاسی شما ایجاد مشکل می کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی ماکرو چیست؟

اگر نور از زاویه ای نامناسب به موضوع شما تابیده شود ، عکس شما کیفیت خود را از دست خواهد داد به همین منظور جهت جلوگیری از مشکل در عکاسی بهتر است منبع یا سوژه را حرکت دهید تا زاویه مناسبی جهت عکاسی از شیء یا موضوع خود پیدا کنید.