آموزش ساده منوی دوربین Dslr سونی( sony)

آموزش ساده منوی دوربین Dslr سونی

آموزش ساده منوی دوربین Dslr سونی( sony) برای کسانی که در زمینه عکاسی و فیلمبرداری مشغول هستن آنها می دانند که منوی دوربین های جدید نسبت به دوربین های قدیم تغییرات شگرفی دارند. پس نمیتوان به صرف آموزش استفاده از یک دوربین، با همه ی دوربین های دیگر کار کرد. هر دوربینی آموزش خاص خود را دارد.

آموزش ساده منوی دوربین Dslr سونی

آموزش ساده منوی دوربین Dslr سونی( sony)

زمانی که شما اقدام به خرید دوربین های سونی در بازار می کنید، باید اطلاعات اولیه را در زمینه ی آشنایی با این دوربین ها داشته باشید. این که منوی دوربین دارای چه برنامه هایی است، چگونه باید از آنها استفاده نمود. هر کلید دوربینی برای چه سبک عکاسی استفاده می شود و…. .

همه ی این اطلاعات در مورد منوی دوربین ها در دفترچه راهنمایی که داخل جعبه های خرید دوربین وجود دارد، بیان شده است. شما فقط باید این دفترچه را با دقت مطالعه نمایید تا به اطلاعات کافی در این زمینه دست یابید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
برترین آموزشگاه عکاسی آنلاین و حضوری

ما در این مطلب در مورد یک نوع از دوربین های Dslr سونی( sony) برای شما اطلاعاتی را بیان می کنیم. تا علاوه بر شناخت آن، بهتر بتوانید از منوی دوربین استفاده کنید.

آموزش منوی دوربین Dslr

بررسی اجمالی منوی دوربین Sony A560

دوربین های آلفا ۵۶۰ یکی از بهترین نمونه های دوربین سونی هستند. دقت و بررسی جزییات توسط این دوربین ها ۱۴٫۲۰ مگاپیکسل است. یعنی به راحتی می توانید از فاصله ای زیاد جزئی ترین نکات در مورد عکاسی قرار دهید.

معمولا اندازه ی سنسور های این دوربین ۲۳٫۷mm در ۱۵٫۶mm می باشد. منوی دوربین های آلفا ۵۶۰ نسبت به آلفا ۳۳ و آلفا ۵۵ از قابلیت های بیشتری برخوردار است. به صراحت می توانیم بگوییم شفافیت آینه دوربین های آلفا ۵۶۰ نسبت به دیگر دوربین های سونی بیشتر است.

این دوربین ها به راحتی قادر هستند فیلمی با کیفیت بالا ضبط نمایند. اما اگر کسی نتوانید از برنامه های منوی دوربین های آلفا به درستی استفاده نماید، مسلما نمی تواند فیلم هایی با حساسیت بالاتر ضبط کند. دوربین ها ابزار های حساس و پیچیده ای هستند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی حرفه ای - عنوان شغل

همیشه برای خرید یک دوربین باید قبل از آن دوره های آموزشی را در مورد نحوه ی کسب اطلاعات در مورد منوی دوربین گذرانده باشید. یا این که توسط اشخاصی که به کار کردن با دوربین های دیجیتالی تسلط دارند، کسب اطلاع نموده باشید.

دفترچه های راهنمایی که برای هر دوربین درون جعبه قرار داده شده ، بر حسب قابلیت های همان دوربین برنامه ریزی و تهیه گردیده است. پس شما نمی توانید به صرف این که دوربین ها همه سونی هستند از اطلاعات یک منوی دوربین استفاده کنید.

ممکن است کلیدی در دوربین آلفا۵۵۰ با کلیدی در دوربین آلفا ۵۶۰ مشابه باشد، اما میزان حساسیت و برد بالای این کلید در دوربین های آلفا ۵۵۰ متفاوت از آلفا ۵۶۰ باشد. از این رو شما باید به درستی در مورد منوی دوربین ها اطلاعات کسب نمایید. تنها در این صورت است که می توانید به راحتی اقدام به تصویر برداری با دوربین های دیجیتالی سونی نمایید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزشگاه عکاسی با اساتید خوب و حرفه ای