آموزش ساده و سریع عکاسی پرتره با نور طبیعی

عکاسی پرتره با نور طبیعی

آموزش ساده و سریع عکاسی پرتره با نور طبیعی ، برخی از افراد دوست دارند عکاسی پرتره با نور طبیعی انجام دهند. زیرا این روش علاوه بر زیبایی بسیار حساس نیز می باشد. اما این مسئله نیاز به آموزش های خاصی دارد. یک عکاس باید بداند از چه نوری در عکاسی استفاده نماید، پس زمینه ی تصویر چه باشد، جهت نور برای عکاسی چند درجه باشد و موارد دیگر.

آموزش عکاسی پرتره با نور طبیعی

آموزش ساده و سریع عکاسی پرتره با نور طبیعی

عکاسی پرتره با نور طبیعی نیاز به مهارت و دقت زیادی دارد. زیرا شما نمی توانید با استفاده از نورپردازی جلوه ی ویژه های به تصویر دهید. بلکه باید قادر باشید به راحتی و بدون استفاده از نور های دیگر، در یک محیطی کاملا طبیعی اقدام به تصویر برداری نمایید.

عکاسان زیادی هستند که عکاسی پرتره با نور طبیعی را برای خود انتخاب می کنند. نور طبیعی یک منبع فوق العاده است. به راحتی می توان تصویری از افراد را با نور طبیعی در قاب دوربین حک نمود. در این روش عکاسی شما نیاز به ایجاد نور و سایه دارید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین دوره آموزش جامع عکاسی با مدرک بین المللی

علاوه بر آن باید بدانید روشنایی ایجاد شده برای عکاسی از چه زاویه ای می تواند تاثیر بیشتری بر طبیعی بودن تصویر بگذارد. ما در این مقاله به چند نکته در زمینه ی عکاسی پرتره با نور طبیعی می پردازیم. تا شما عکاس جوان بتوانید به راحتی و درستی اقدام به تصویر برداری نمایید.

عکاسی پرتره با نور طبیعی

چند نکته مهم برای عکاسی پرتره با نور طبیعی

با درک این نکات و استفاده از آنها به راحتی میتوانید یک عکاس حرفه ای در زمینه عکاسی با نور طبیعی شوید.

  1. پیدا کردن نور و سایه با کیفیت

اولین قدم برای عکاسی پرتره با نور طبیعی پیدا کردن نور و سایه با کیفیت است. شما باید به شدت از، استفاده از نور خورشید اجتناب کنید. زیرا این نور باعث ایجاد سایه های تیره در عکاسی با دوربین شده، و منجر به عکاسی پرتره ای با کیفیت نامطلوب می شود.

شما به راحتی می توانید در لبه های پنجره، کنار درختان یا ساختمان ها و… سایه های باز پیدا کنید. این سایه ها شفافیت و روشنایی ویژه ای دارند و در عکاسی بهتر تاثیر گذار می باشند. در عکاسی پیدا کردن سایه به اندازه پیدا کردن نور طبیعی مهم است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش عکاسی پرتره کلاسیک

عکاسی پرتره با نور طبیعی

  1. پس زمینه ای درست پیدا کنید

پس از این که محل سایه باز خود را پیدا کردید باید بررسی کنید پس زمینه ی شما با قسمت سایه، تضاد زیادی نداشته باشد. باید در عکاسی پرتره با نور طبیعی به دنبال پس زمینه ای باشید که چهرهی شما تیره تر باشد. با این روش می توانید زیبایی پرتره را بیشتر به نمایش بگذارید.

  1. پیدا کردن جهت نور

هنگامی که شما به دنبال عکس برداری با نور طبیعی هستید، باید جهت نور را بررسی نمایید. این که چه تصویری در ذهن دارید، و از چه زاویه ای نورپردازی بر چهره را می طلبید، همه و همه را باید مورد بررسی قرار دهید. معمولا زاویه ۴۵ درجه به سمت نور بهترین زاویه برای عکاسی پرتره با نور طبیعی است.