آموزش سریع طراحی لباس مردانه

 آموزش سریع طراحی لباس مردانه

در سال های اخیر لباس مردانه از تنوع و فروش بالایی برخوردار بوده است. همین امر موجب رونق علم طراحی لباس مردانه شده است. این روند نشان دهنده این است که فرهنگ مردان عوض شده و برخلاف قدیم، مردان امروزی اهمیت زیادی به ظاهر خود می دهند. به همین دلیل علم خیاطی لباس مردانه همانند لباس زنانه در حال پیشرفت چشمگیری می باشد. طراحی لباس مردانه یک موضوع گسترده در دنیای امروزه مد است. به دلیل اینکه یک قسمت عمده از بازارهای بین المللی را مد تشکیل می دهد. آموزش سریع طراحی لباس مردانه نیز مانند طراحی لباس زنانه با رسم کردن و طراحی کردن فیگور آغاز می شود. در این مقاله تلاش می شود به حرفه آموزش سریع طراحی لباس مردانه با توجه کردن به نوع استایل بدنی و فرم اندام مردانه بپردازیم. همچنین به مهارت های ترسیم لباس های مردانه در حالت های بدنی و شرایط متفاوت نیز اشاره کنیم..

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی لباس زنانه و مردانه

در این آموزش، منظور ما فقط کت و شلوار و پیراهن های مجلسی نیست. بلکه شامل تمام مدل های لباس نظیر لباس زیر، ورزشی، مجلسی، لباس شب و روز می باشد.

 

در طراحی لباس مردانه چند نکته را باید رعایت کنیم :

در قدم اول ابزارهای فنی موارد مورد استفاده در طراحی را مشخص کنیم. سپس طرح و دیزاین مورد نظر را در ذهن خود ترسیم و بعد بر روی کاغذ ترسیم کنیم. الگوی ترسیم شده را بهبود بخشیده و پرورش دهیم. در نهایت اقدام به دوختن لباس کنیم.

همچنین لازم است اطلاعاتی پیرامون ترسیم فیگور، رنگ شناسی، پارچه شناسی و … کسب کنیم.

انواع ترسیم فیگور در طراحی لباس مردانه :

ترسیم فیگور خود انواع مختلفی دارد. مثلا فیگورهای حجمی و حرکتی، فیگورهای ماهیچه ای و … که هر کدام در طراحی لباس مردانه نقش اساسی ایفا می کنند.

همچنین برای طراحی سه بعدی لباس، آموزش کار با نرم افزار مارلوس می تواند مفید باشد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش چند ترفند برای طراحی لباس شب جذاب

یکی از بخش های مهم آموزش سریع طراحی لباس مردانه، یادگیری مفاهیمی نظیر کلاژ با کاغذ از طریق المان های طبیعت می باشد.

ویژگی های طراحی لباس مردانه :

لباس های مردانه به طور معمول دارای برش های راحت تر و آسان تری نسبت به لباس های زنانه دارند.

در طراحی کردن لباس های مردانه باید به نوع استایل بدنی مردان توجه کرد و پیراهن ها و تی شرت هایی متناسب با اندام آنها طراحی نمود.

به طور معمول در طراحی لباس مردانه می توان با یک نوع تی شرت یا بالاپوش یا پیراهن و شلوار هنرنمایی خوبی کرد و نظرات و توجهات را جلب کرد.