آموزش طراحی دامن های زیبا در طراحی لباس

آموزش طراحی دامن های زیبا در طراحی لباس

آموزش طراحی دامن های زیبا در طراحی لباس که یکی از هنرهای به سرعت در حال رشد است که حتی در کشور ما نیز می توان با آن کسب درآمد کرد در این مبحث طراحی دامن را از هنر طراحی لباس آموزش خواهیم داد.

آموزش طراحی دامن های زیبا در طراحی لباس

آموزش طراحی دامن های زیبا در طراحی لباس

نمی توان گفت که جذابیتی که دامن به زن ها یا دختران می دهد با شلوار قابل مقایسه است اما خوب کمبود طراحی دامن های زیبا در طراحی لباس بیشتر خانم ها را مجبور کرده که آن را کنار بگذارند و سراغ شلوار بروند در ادامه بعضی از دامن های زیبا در طراحی لباس و مد را معرفی می کنیم و سراغ آموزش طراحی دامن (بطور خلاصه)می رویم با ما همراه باشید.

شما می توانید به دو روش دستی و به وسیله ی نرم افزار به سراغ طراحی دامن بروید ، نرم افزار Gemini در طراحی الگو کمک بسیاری خواهد کرد

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی لباس کودک

انواع دامن

  1. دامن ۸ ترک
  2. دامن نامتوازن از مدل های بسیار فانتزی برای مجالس رسمی روی این دامن حساب نکنید.
  3. دامن فون مدل ساده ای دارد و ویژگی آن این است که هرچه از کمر به سمت پایین برویم با شیب ملایمی گشادتر می شود.
  4. دامن چین نشان

از انواع دیگر دامن می توان دامن پفی، دامن راستا، دامن پری دریایی و … است. که شما با این آموزش می توانید شبیه به این دامن های فوق العاده را طراحی کنید.

آموزش طراحی دامن های زیبا در طراحی لباس

لوازم مورد نیاز طراحی دامن

وسایل مورد نیاز طراحی دامن های زیبا:قیچی، متر، خط کش، گونیا، رولت، چسب، صابون خیاطی، سوزن و …

ابتدا باید تهیه ی الگو را آغاز کنید باید الگو را براساس اندازه گیری ها آماده کنیم بهتر است ابتدا پیش نویسی از طرح خود را برروی کاغذ بیاورید.

در هنگام طراحی الگو به چهار اندازه گیری مهم نیاز دارید:اندازه قد دامن، اندازه قد باسن، اندازه دور باسن، اندازه دورکمر

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
نحوه یادگیری طراحی لباس

برای اندازه گیری نوار باریکی دور کمر شخصی که می بایست الگو را از روی او طراحی کنید ببندید(شخص نباید لباس ضخیم به تن داشته باشد) و بعد متر را دور کمر شخص مورد نظر روی نوار حلقه می کنیم و کمر را اندازه می گیریم و برای اندازه گیری دور باسن متر را روی باسن برروی برجسته ترین نقطه ی آن حلقه می کنیم و اندازه را می گیریم.  پس از مراحل اندازه گیری، تهیه ی الگو و طراحی آماده ی دوختن دامن می شویم.